Obraz HD.

FrostBite

New member
Jak w każdym przypadku, tak i w świętej wojnie plaza vs. lcd, oceny wyższości jednego nad drugim to kwestia subiektywna.

Często pojawiają się opinie, że plazma lepiej sprawdza się w sygnale SD, a lcd w HD (ze względu na technologię wyświetlacza). Ponadto plazmy mają zazwyczaj lepszy kontrast.

Najlepiej jest jednak przekonać się na własne oczy.
 

MojNick

New member
Najlepiej to iść do dużego sklepu i poprosić by puścili na każdym TV to samo. I to najlepiej ze 2 materiały które są puszczane tylko na wybranych firmach, np najpierw prosisz o ten z philipsa na wszystkich, a potem choćby z panasonica. I zobaczysz co Ci na prawdę odpowiada. Wg mnie do HD to LCD się lepiej nadaje. Ale to temat rzeka, każdy ma swoje zdanie.
 

Antek84

New member
U mnie plazma odpada bo mam bardzo nasłoneczniony pokój, chyba że te nowe plazmy np panasonic g20 z powloką anty refleksyjna da sobie rade? Jeszcze jedna sprawa czy przy sygnale hd np Eurosport Hd wystarczy 100Hz czy lepiej zaopatrzyć się w tv z 200Hz odświeżaniem?
 

Ares78

New member
hmm jeżeli boisz się refleksów to najlepiej szukać matrycy matowej / półmatowej, ale to już pewnie wiesz. W przypadku układów kompensacji ruchu jest dość duża rozbieżność po pierwsze, u każdego producenta ta opcja działa z różną skutecznością, drugą sprawą jest indywidualna ocena przez użytkownika, dla większości osób 100hz jest w zupełności wystarczające.
 

Antek84

New member
Jak rozumie żeby plazma w dzień dobrze grała wystarczy spłonić okno roletami lub zasłonami i wtedy powinno być ok? Ja osobiście uważąm że mało komfortowe jest oglądanie tv w takich warunkach chodzi mi o słońce i nie ma czy to jest Lcd czy plazam.
 
Do góry