obraz full hd z komputera na ekranie telewizora

profseb1

New member
Witam, mam problem.
Przy podłączeniu telewizora (le32b550) do karty graficznej ati 4850 przez hdmi w rozdzielczość 1920 x 1080 ucina mi obraz na telewizorze z 2cm po każdej stronie, czy istnieje jakaś możliwość żeby obraz full hd był na pełnym ekranie telewizora? W programach
od ati nie ma nic o rozciąganiu obrazu, a w programie power strip jak próbuje rozciągnąć obraz to nic to nie daje na telewizorze. O co może biegać? mam windows 7
 

profseb1

New member
Problem został wreszcie załatwiony! w Windows 7 w sterownikach ati należy wejść do Catalyst Control Center następnie w menu grafika wybrać pulpity i ekrany, z załączonym pulpitem TYLKO na telewizorze wybieramy opcje konfiguruj i ustawiamy tam w opcjach skalowania na 0% odznaczamy "użyj wartości skalowania..." i następnie w menu w telewizorze wybieramy dopasowanie do ekranu i o to możemy teraz się cieszyć obrazem full hd na pełnym ekranie telewizora :) (dotyczy tylko polączenia HDMI-HDMI, reszta nie wiem)
 

pkomp

New member
lepiej sprawdź czy masz piksel w piksel bo podejrzewam że nie....(w tv ustawiasz 1:1/wszystkie piksele) a hdmi wyprowadzasz z pierwszego wyjścia dvi karty...karte mam tą samą ale na drugim wyjściu nie chciała w żaden sposób wysłac obrazu na cały ekran do soniaka w5500...z pierwszego wszystko działa idealnie bez żadnej dłubaniny
 
Do góry