Obejście blokad CINAVIA

esk2

New member
podepnę się pod temat bo wczoraj napis Cinavia pojawił się filmie który oglądałem z hdd podpiętego przez USB.

mój Bluray to: Samsung BD-F5500
wersja firmware: ...1009.4

i teraz prośba o pomoc z Waszej strony, bo ni cholery nie mogę znaleźć pomocy dla tego modelu..

czy podpinając kabel sieciowy z netem, po otrzymaniu adresu ip, mam wejsc
w ustawienia sieciowe i zmienić DNS na ten który podaje SamyGo czyli:
149.154.159.134
i wtedy połączenie powinno nawiazać się ponownie z tym DNS'em?
i wtedy mam wykonać aktualizację Firmware na taki jaki mi podpowie?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie. Nie łudźmy się. Piractwo było, jest i będzie. Nadmienię tylko, że twórcy jednego z programów służącego do kopiowa powiedzieli wprost, że dopóki będą powstawały różnego rodzaju zabezpieczenia, to Oni wciąż będą mieli co robić. I tym sposobem, koło się zamyka.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Swego czasu, gdy dużo pisałem o Cinavii, znalazłem też informacje o których wówczas nie mówiłem. Temat zabezpieczeń, ogólnie, wypłynął z powodu problemów związanych z filmem „Hobbit: pustkowie Smauga”, chodź w tym przypadku nie chodzi tu o typowe zabezpieczenie, a problemy softwarowe urządzenia. Co w pewnym sensie też jest swego rodzaju zabezpieczeniem, a co było przyczyną do napisania tych kilku zdań. Natomiast w kontekście Cinavii można dopowiedzieć kilka słów.
Nie wszyscy może zdają sobie z tego sprawę i są świadomi że zabezpieczenie to ma wiele twarzy i przygotowane jest na bardzo wiele różnych urządzeń. A są to: różnego rodzaju dekodery, tablety, smartfony, telewizory, telefony, …. itd. itp. Tak więc, może się okazać że, odtworzenie czegokolwiek nagranego z materiałów nieautoryzowanych, nawet przez zwykły telefon, będzie niemożliwe. Prędzej czy później padnie również ostatni bastion, którym są nasze PC-ty.
I jest to jedynie kwestią czasu, może nawet niedaleką, że nie będziemy mogli odtwarzać jakichkolwiek treści, które nie będą pochodziły z legalnych wydawnictw, czy dystrybucji. Co do tego nie miejmy żadnych złudzeń. I wcale nie muszą to być mechanizmy typu Cinavia. Przykładem na to niech będzie taka o to, zwykła informacja: “Note: playback of BDMV folders/files, ISO files and SACD-R is not supported due to copy protection laws”, którą można znaleźć w jednej z ostatnich aktualizacji firmy Cambridge dla urządzenia, które nie miało takich ograniczeń.
A na koniec, kilka faktów.
“September 11, 2014 — San Diego, CA — Verance Corporation, a global developer of technologies and solutions that protect and enhance the use of media content, today announced Sharp Electronics has integrated its Cinavia technology into the new Sharp AQUOS TU-UD1000 4K set-top box, the first 4K device that receives, records and plays back 4K broadcast content. The first implementation of Cinavia into a 4K set-top box is precedent-setting and a significant advancement for the protection of digital video services as the industry begins its transition to 4K Ultra-HD platforms”.
“September 15, 2014 — San Diego, CA — Verance Corporation, a global developer of technologies and solutions that protect and enhance the use of media content, today announced Sony Corporation has integrated its Cinavia technology into the second-generation Sony FMP-X10 4K Ultra HD Media Player. The new model offers access to more than 200 titles via Sony’s Video Unlimited™ 4K service, the world’s largest library of 4K content for the home, as well as streaming titles on Netflix starting with the second season of House of Cards”.
Tak więc Cinavia, nie da o sobie zapomnieć.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też uważam że to kwestia czasu i tak jak kolega pisał w cale to nie musi być ulepszona Cinavia - tylko wystarczy że pewne osoby się strzykną i zakodują odpowiednio filmy i będzie pozamiatane.. Czas pokaże....
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Zauważcie koledzy, że więcej problemów ze wszelkiego rodzaju zabezpieczeniami antypirackimi mają Ci co kupili oryginał niż Ci co ściągneli kopię z netu. Nie daje Wam to do myślenia?
Ja z oryginałem czuję się jak potencjalny złodziej bo muszę przed seansem czytać ostrzeżenia antypirackie i nie mogę nawet zrobić kopii bezpieczeństwa, która w świetle prawa jest legalną.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Swego czasu, gdy dużo pisałem o Cinavii, znalazłem też informacje o których wówczas nie mówiłem. Temat zabezpieczeń, ogólnie, wypłynął z powodu problemów związanych z filmem „Hobbit: pustkowie Smauga”, chodź w tym przypadku nie chodzi tu o typowe zabezpieczenie, a problemy softwarowe urządzenia. Co w pewnym sensie też jest swego rodzaju zabezpieczeniem, a co było przyczyną do napisania tych kilku zdań. Natomiast w kontekście Cinavii można dopowiedzieć kilka słów.
Nie wszyscy może zdają sobie z tego sprawę i są świadomi że zabezpieczenie to ma wiele twarzy i przygotowane jest na bardzo wiele różnych urządzeń. A są to: różnego rodzaju dekodery, tablety, smartfony, telewizory, telefony, …. itd. itp. Tak więc, może się okazać że, odtworzenie czegokolwiek nagranego z materiałów nieautoryzowanych, nawet przez zwykły telefon, będzie niemożliwe. Prędzej czy później padnie również ostatni bastion, którym są nasze PC-ty.
I jest to jedynie kwestią czasu, może nawet niedaleką, że nie będziemy mogli odtwarzać jakichkolwiek treści, które nie będą pochodziły z legalnych wydawnictw, czy dystrybucji. Co do tego nie miejmy żadnych złudzeń. I wcale nie muszą to być mechanizmy typu Cinavia. Przykładem na to niech będzie taka o to, zwykła informacja: “Note: playback of BDMV folders/files, ISO files and SACD-R is not supported due to copy protection laws”, którą można znaleźć w jednej z ostatnich aktualizacji firmy Cambridge dla urządzenia, które nie miało takich ograniczeń.
A na koniec, kilka faktów.
“September 11, 2014 — San Diego, CA — Verance Corporation, a global developer of technologies and solutions that protect and enhance the use of media content, today announced Sharp Electronics has integrated its Cinavia technology into the new Sharp AQUOS TU-UD1000 4K set-top box, the first 4K device that receives, records and plays back 4K broadcast content. The first implementation of Cinavia into a 4K set-top box is precedent-setting and a significant advancement for the protection of digital video services as the industry begins its transition to 4K Ultra-HD platforms”.
“September 15, 2014 — San Diego, CA — Verance Corporation, a global developer of technologies and solutions that protect and enhance the use of media content, today announced Sony Corporation has integrated its Cinavia technology into the second-generation Sony FMP-X10 4K Ultra HD Media Player. The new model offers access to more than 200 titles via Sony’s Video Unlimited™ 4K service, the world’s largest library of 4K content for the home, as well as streaming titles on Netflix starting with the second season of House of Cards”.
Tak więc Cinavia, nie da o sobie zapomnieć.

Nie strasz.Rynek PC należy do podziemia czyt.pasjonatów.Pamiętasz jak się uporali z konsolą PS3?Stowrzyli fałszywy firmware hehe .Trzeba przyznać że konsola Sony długo się opierała po 7 latach ją złamali.JAk będzie z obecną nie wiem.Więc rynek PC i ta Cinavia na dziś dzień zależy tylko od danego odtwarzacza.Jeden wspiera a drugi nie.Nie wszyscy będą tak oddani jak Total media Theatre (wspiera) bo będą też buntownicy typu DVDFab no i pisany przez pasjonatów z całego świata XBMC kto ich zmusi do Cinavii aby ich program ja obsługiwał?On po prostu jej nie widzi.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Prędzej czy później padnie również ostatni bastion, którym są nasze PC-ty.
I jest to jedynie kwestią czasu, może nawet niedaleką, że nie będziemy mogli odtwarzać jakichkolwiek treści, które nie będą pochodziły z legalnych wydawnictw, czy dystrybucji. Co do tego nie miejmy żadnych złudzeń.
Nie sądzę.
To marzenie producentów sprzętu i dystrybutorów filmów.
Ale chyba tylko marzenie. Z roku na rok, rośnie ilość dostępnego pirackiego materiału w sieci. I to z coraz lepszą jakością. Mało tego, producenci sprzetu RTV się z tym faktem powoli godzą.
Zwróćcie uwagę, że np. niedawno jeszcze odtwarzacze BD Sony i nie tylko, nie odtwarzały plików. A teraz? Prawie na każdym sprzęcie odtworzymy kopie filmów zassane z netu. W całkiem przyzwoitej jakości.
Co do dostępności tego materiału, to piraci też nie śpią i cały czas łamią kolejne zabezpieczenia.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nie sądzę.
To marzenie producentów sprzętu i dystrybutorów filmów.
Ale chyba tylko marzenie. Z roku na rok, rośnie ilość dostępnego pirackiego materiału w sieci. I to z coraz lepszą jakością. Mało tego, producenci sprzetu RTV się z tym faktem powoli godzą.
Zwróćcie uwagę, że np. niedawno jeszcze odtwarzacze BD Sony i nie tylko, nie odtwarzały plików. A teraz? Prawie na każdym sprzęcie odtworzymy kopie filmów zassane z netu. W całkiem przyzwoitej jakości.
Co do dostępności tego materiału, to piraci też nie śpią i cały czas łamią kolejne zabezpieczenia.


Była głośna afera jak twórca Torrent stworzył Aplikację taką platformę medialną na PC gdzie wyszukiwało ci filmy i oglądałeś Online czyli ich nie pobierałeś!!!Wszyscy Producenci którzy doją od nas kasę byli w szoku!!!Zakazali dystrybucji tego softu.Ale nadal jest w sieci (zapomniałem nazwę) takie coś było by ciosem dla platform filmowych
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie sądzę.
To marzenie producentów sprzętu i dystrybutorów filmów.
Ale chyba tylko marzenie. Z roku na rok, rośnie ilość dostępnego pirackiego materiału w sieci. I to z coraz lepszą jakością. Mało tego, producenci sprzetu RTV się z tym faktem powoli godzą.
Zwróćcie uwagę, że np. niedawno jeszcze odtwarzacze BD Sony i nie tylko, nie odtwarzały plików. A teraz? Prawie na każdym sprzęcie odtworzymy kopie filmów zassane z netu. W całkiem przyzwoitej jakości.
Co do dostępności tego materiału, to piraci też nie śpią i cały czas łamią kolejne zabezpieczenia.
Kolego HQ150. Po części masz rację. Rynek komputerowy jest bardzo „mobilny”, ciągle się zmienia, przez co jest bardzo trudny do opanowania przez wszystkich, którzy chcieliby go sobie podporządkować. I rzeczywiście, na dzień dzisiejszy świat PC jest jako tako wolny od takich „uciążliwości” i stanowi jedyną alternatywę. Nie to co konsumencki rynek audio-video. Ten jest już pod kontrolą korporacji i producentów -mam tu na myśli m.in. właśnie Cinavię. Ale czy rynek PC nie podda się temu? Jak długo wytrzyma? Być może nie ugnie się, ale wiecie jak to jest - siła perswazji , „argumentów” czy, zakulisowych rozgrywek. To oczywiście jest tylko mój punkt widzenia, a nie narzucanie swoich racji. Jedynie dywagacje i przypuszczenia, być może nawet nie warte zawracania sobie tym głowy. Bo nikt z nas tak naprawdę nie wie, co przyniesie przyszłość i czego się spodziewać. A tak przy okazji, z ciekawości zapytam bo nie wiem, czy są (już?) napędy BD dla PC mające Cinavię?

Oczywiście, istnieją grupy które będą walczyć z „systemem”, ale czy dadzą radę? Co do Cinavii to uważam że, nie zostanie ona złamana. Z drugiej strony, cała ta Cinavia to bezsens i brak logiki. Przecież, wszystkie obecnie produkowane odtwarzacze mają ją w sobie, natomiast nie wszystkie wydawane płyty są nią zabezpieczone. Bo tylko wtedy, nośnik+urządzenie, spełni ona swoje zadanie. W powodzi tak wielu tytułów, tylko niewielki procent jest nią zabezpieczony. Dlaczego wszyscy wydawcy płyt, jej nie stosują? Jaki to ma sens? Przecież jest to w ich interesie, nieprawdaż? Zastanawiające. Zabezpieczenie to jest bardzo proste i skuteczne, ale też rozwija się. Jeszcze nie dawno można było pozbawić Cinavii niektóre urządzenia. Dziś, praktycznie jest to niemożliwe. Bo w przypadku Cinavii, problemem nie są nośniki, ale przede wszystkim sprzęt. Tu apel do osób, poszukujących odtwarzaczy bez Cinavii, czy też szukających pomocy przy jej usunięciu z urządzeń. Dajcie sobie z tym spokój. Te czasy już się skończyły. Każdy z nas zrobi kopię filmu zabezpieczoną Cinavią. Żaden problem. Mało jest takich w sieci? Ale co nam po tym, jeśli każde urządzenie odtwarzające, będzie posiadało Cinavię? Problemem nie jest ominięcie zabezpieczenia, bo czy ono jest czy nie, to i tak nie przeszkadza w kopiowaniu, ale definitywne pozbycie się go, przynajmniej z nośnika. A jak wiemy, nikomu się to nie udało. Co prawda są programy które to robią, ale niestety z kiepskim skutkiem. I nie mieszajmy do tego komputerów, bo dla większości KD to nie PC.

Ktoś powie, że to wszystko jest tylko kwestią czasu. Ale może być i tak, że będąc krok od „sukcesu”, twórcy zabezpieczeń znów pójdą do przodu, i cała „zabawa” zacznie się od nowa. Wiadomo że, każda akcja ma kontrakcję, i działa to w obie strony. Cinavia nie jest jedynym zabezpieczeniem przed nieautoryzowanym odtwarzaniem. Niekiedy te niepozorne są większym utrapieniem, niż ona sama. Pisałem o tym we wcześniejszym poście, w kontekście Cambrdge Audio. Właśnie chcą, poprzez aktualizację softu powodującym problemy związane z filmem „Hobbit: pustkowie Smauga”, niejako przy okazji, uwalić mojego 751BD pozbawiając go pewnych możliwości (i nie chodzi tu o Cinavię). Póki co, nie mam przymusu, więc dziękuję. Za dużo bym stracił, aby się na to godzić. Chyba że zdarzy się sytuacja, że będzie to nieuniknione i nie będę miał wyjścia. A KD przez PC, to ostateczność – jak dla mnie. Nikt nie lubi, gdy się go ogranicza.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A dla mnie PC to główne centrum w Kinie Domowym.Dlaczego to ostateczność?Dlaczego Armaning napisał daj już z tym PC spokój??
" I nie mieszajmy do tego komputerów, bo dla większości KD to nie PC."
Jak na razie to WY posiadacze stacjonarnego sprzętu lamentujecie i macie problem z tą Cinavią. Ja raz ją poznałem to było 2 lata temu wpadłem w panikę ale już o Cinavii zapomniałem.Pisałem że PC jest elestyczny mogę "wszystko" Też nikogo nie zachęcam i nie zmuszam, to tylko moje podejście do tego problemu.Jak wiadomo człowiek uczy się na błędach i wyciąga wnioski i dziś mam to co mam i jestem zadowolony.PC jak najbardziej w kinie domowym , nie widzę przeciwskazań.Jednego klamota mniej;) [Blu Ray]


Cinavia Złamana

Cinavia z

cinavia1.jpg


Od 2012 Wszystkie Odtwaracze Blu Ray mają wspierać cinavię​


Blu-ray/DVD/media players integrated with Cinavia:

Manufacturer


Model & Firmware


Macgo


Mac Blu-ray Player (upd: 1.1v or higher)


CyberLink


PowerDVD 12 (upd: 1905c or higher)


Corel


WinDVD 10/11 [NOT ACTIVATED YET]


Nero


TotalMedia Theatre 5 (upd: 172 or higher)


Arcsoft


TotalMedia Theatre 5 (upd: 172 or higher)


Sony


Playstation 3 (fw: 3.10 or higher)


Samsung


BD-Dxxxx Series BD-Exxxx Series


Philips


BDP5200, BDP6000 (fw: 1.42 or higher)


Pioneer


BDP-V6000
Marantz


UD5005 UD7006


LG


BDP550 (fw: 8.31.283.C)


Denon
DBP-1611UD (fw: MCU Ver 100/07.04.2011) [NOT CONFIRMED] DBP-2012UDCI


OPPO


BDP-103
DBP-105​


Stare Modele które jeszcze nie miały Cinavii

LG BD550 latest BD.8.31.339.C firmware, some firmwares earlier than 300.C contained cinavia
LG BD560 latest BD.8.31.339.C firmware, some firmwares earlier than 300.C contained cinavia
LG BD570 latest BD.8.31.339.C firmware, some firmwares earlier than 300.C contained cinavia
Samsung BD-P1590 latest firmware v2.13 and older
Samsung BD-C5900-XAA firmware BSP-C6900WWB-1019.1 and older
Samsung BD-C6900 up until firmware version BSP-C6900WWB-1018.1
Sony BDP-S300 firmware v5.30 and older (unknown if v5.40 is protected)
Sony BDP-S301 firmware v5.30 and older (unknown if v5.40 is protected)
Sony BDP-S360 latest firmware 007 and older
Sony BDP-S370 firmware M03.R.315 and older
Sony BDP-S550 latest firmware 020 and older
Sony BDP-S560 latest firmware 007 and older
Sony BDP-S570 firmware M04.R.624 and older
Sony BDP-N460 firmware M02.R.123 and older
Sony BDP-CX960 firmware v013 and older
Oppo BDP-80 - All firmware versions. The player doesn't require Cinavia under its licensing and doesn't support it.
Oppo BDP-83 - All firmware versions. The player doesn't require Cinavia under its licensing and doesn't support it.
Oppo BDP-83 SE - All firmware versions. The player doesn't require Cinavia under its licensing and doesn't support it.
Oppo BDP-93 - All firmware versions. The player doesn't require Cinavia under its licensing and doesn't support it.
Oppo BDP-95 - All firmware versions. The player doesn't require Cinavia under its licensing and doesn't support it.
Panasonic DMP-BD85 - firmware v1.70 dated 2010/10/15 and older
Panasonic DMP-BDT350 - firmware v1.73 dated November 22, 2010 and older
Panasonic SC-BT230 firmware 1.50 and older
Philips BDP9600 firmware 1.53
Pioneer BDP-51FD and BDP-05FD firmware v1.70
Pioneer BDP-320 V3.70 firmware and older
Western Digital WD TV HD Media Player 1st Gen - model: WDAVN00 (latest FW v1.03.01 and older)
Western Digital WD TV HD Media Player 2nd Gen - model: WDBABF0000NBK-NESN (firmware 1.01.70 and older)
Western Digital WD TV Live HD Media Player 1st Gen - model: WDBAAN0000NBK (latest beta Firmware v1.03.35 and older)
Western Digital WD TV Live Plus HD Media Player 1st Gen - model: WDBABX0000NBK (latest Firmware v1.03.29 and older)
Vizio VBR100 firmware unknown​
 
Ostatnia edycja:

Met28B

New member
do odtwarzania na pc nie trzeba sciagac cinavii, w ogole modyfikowac materialu zrodlowego.
po prostu playery jej nie wykrywaja wiec temat nie istnieje.

jak zwykle piraci maja latwiej a kupujacy sa traktowani jak zlodzieje.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
do odtwarzania na pc nie trzeba sciagac cinavii, w ogole modyfikowac materialu zrodlowego.
po prostu playery jej nie wykrywaja wiec temat nie istnieje.

jak zwykle piraci maja latwiej a kupujacy sa traktowani jak zlodzieje.


To ja wiem.To kwestia Playera na PC.Więc ci co płacą za oryginały muszą się użerać z pewnymi problemami , niedogodnościami.Pewnie nie wszyscy ale problem istnieje.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To mnie nie dotyczy i tak.Nie wyjaśniłeś co masz do PC w kinie domowym.? A sprawdzałeś takie film po zdjęciu zabezpieczenia Cinavia??I co zauważyłeś?? Spadek jakości Audio??
Wszyscy wiemy, że PC dla kolegi to podstawa, ale bez przesady. „Co masz do PC w kinie domowym.?” NIC. „Dlaczego to ostateczność?” Kiedy stwierdzę, że prawdziwe KD dla mnie umarło. Odnośnie PC w KD to już pisałem. Komputer u mnie, służy do zupełnie innych celów. Do KD mam dedykowany zestaw. I to wszystko. Czy trudno to zrozumieć? Znam listę tych urządzeń, kiedy sam poszukiwałem odtwarzacza. Odnośnie DVD-Rangera. Użytkowałem ten program, dla sprawdzenia pewnych tez, o których pisano na forach. Jak np. to, że program zmienia ścieżki audio HD w zwykłe. Ale to było jakiś czas temu i przestałem się tym interesować. Jak jest teraz - nie wiem. Już mnie to nie interesuje. Zresztą, każdy może go sobie przetestować, tym bardziej miłośnicy PC-tów. :) DVD-Ranger CinEx 6.2.4.4 - dobreprogramy
Jednak nie przebrnąłem przez niego do końca bo, jak dla mnie, jest on zbyt irytujący w swym działaniu i nie chce mi się o tym pisać. Można znaleźć informacje na ten temat w necie. A swoją drogą, dzięki panom z Pixbyte, pewnie już wymyśla się nowe rodzaje zabezpieczeń. ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wszyscy wiemy, że PC dla kolegi to podstawa, ale bez przesady. „Co masz do PC w kinie domowym.?” NIC. „Dlaczego to ostateczność?” Kiedy stwierdzę, że prawdziwe KD dla mnie umarło. Odnośnie PC w KD to już pisałem. Komputer u mnie, służy do zupełnie innych celów. Do KD mam dedykowany zestaw. I to wszystko. Czy trudno to zrozumieć? Znam listę tych urządzeń, kiedy sam poszukiwałem odtwarzacza. Odnośnie DVD-Rangera. Użytkowałem ten program, dla sprawdzenia pewnych tez, o których pisano na forach. Jak np. to, że program zmienia ścieżki audio HD w zwykłe. Ale to było jakiś czas temu i przestałem się tym interesować. Jak jest teraz - nie wiem. Już mnie to nie interesuje. Zresztą, każdy może go sobie przetestować, tym bardziej miłośnicy PC-tów. :) DVD-Ranger CinEx 6.2.4.4 - dobreprogramy
Jednak nie przebrnąłem przez niego do końca bo, jak dla mnie, jest on zbyt irytujący w swym działaniu i nie chce mi się o tym pisać. Można znaleźć informacje na ten temat w necie. A swoją drogą, dzięki panom z Pixbyte, pewnie już wymyśla się nowe rodzaje zabezpieczeń. ;)

Cinavia dla mnie to ciekawostka, problemem raczej nie będzie nigdy. Z moim zamiłowanie do PC traktujesz mnie pewnie jak amatora.;) Ja tez mam dedykowany zestaw do Kina domowego jak widać w opisie moim, i raczej nie byle jaki.A w przyszłości zmierzam do dedykowanego pomieszczenia z czarnymi ścianami w którym będzie stał PC !Zapewniam cię że Hobbita nie oglądam na monitorze komputera i zestawie głośnikowym za 400zł ;) PC jest dla mnie tylko żródłem Audio i Video.Śmiesznie by wyglądało kino domowe mając dedykowany zestaw i pomieszczenie i filmy odpalać z Tableta hehehe.I ciekawe kto będzie miał większe doznania wizualne.Ten co ma Oppo 105 i tv 55-65 cali czy ja tableta i projektor i 120cali ??Bo za tyle co kosztuje Oppo kupił bym wszystko
 
Ostatnia edycja:
Do góry