O tym, jak PS3 szlag trafił...

Ogr

New member
Bez reklam
Tak myślałem !
Koleś w sklepie powiedział ze Sony i Philips nie przedłuzają o okres naprawy :twisted:
Zobaczymy jak sprawa sie potoczy .
 

cyber78

Member
Bez reklam
800 zł za naprawę??? to chyba ci całe bebechy chcą wymienić, a więc jednak usterka. Trzeba z gnojkami walczyć - w Holandii po licznych skargach wprowadzili model przedłużenia gwarancji i zakupu taniej konsoli po naprawie jeżeli oddajesz swoją zepsutą (czy jakoś tak).
Czasami mam wrażenie, że w Polsce jest dzicz - nie chodzi mi tutaj o Sony, ale ogólnie serwisy robią ludzi w trąbę na każdym kroku.
Może stosowny list do Sony Polska Ent... - niech oni coś z serwisem zrobią bo im się marka popsuje.
Ogrze trzymam kciuki i czekam na twoje posty jak się sprawa rozwija.
 

dienekes' shade

New member
Nie to jest kwestia zależna od producenta. SONY nie stoi ponad prawem i musi respektować ustawodawstwo obowiązujące w naszym kraju.

Jeśli nie ugną się przed świadomym własnych praw nabywcą, zrobią to przed sądem. Ludzie w tym kraju tkwią w mylnym przekonaniu, że "duże" firmy mają "dużych" prawników, zdolnych ominąć prawo, zawsze. To mit.

Jak mówi swojskie porzekadło, "z gó*na bata nie ukręcą" i w tak prostej sytuacji, to konsument jest górą. Z grubsza, to tylko kwestia materiału dowodowego, a z tym nie powinno tu być problemów. Trzymaj wszelkie pisma, nakręć filmik z usterki.
 

zorkadar

Member
Przymierzałem się do kupna wersji 80gb w MM i teraz sam już nie wiem po przeczytaniu tego wątku i paru innych czy nie lepiej kupić Xboxa 360?Nowe Falcony już tak podobno nie padają a w razie czego to jest 3 lata gwarancji na rroda.
Mam obawy czy PS3 nie padnie zaraz po skończeniu gwarancji, rok to stanowczo za mało.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
Wydaje mi się że nie ma się czego obawiać akurat w tym wątku wszyscy piszą co mają zepsute konsole a to zdarzać się musi przy tylu użytkownikach często jest to spowodowane złym ustawieniem konsoli ,po prostu się przegrzewa na ciasnej półce.Ja na tą konsolkę złego słowa nie powiem jak i wielu posiadaczy których znam(podobno 80gb ma mniejszą awaryjność niż 40 no i mniej prądu żre) a jeśli chodzi o xboxa to jak go zaczniesz przerabiać to dopiero maniana będzie :D
 

dienekes' shade

New member
W moim przypadku złe ustawienie nie było przyczyną usterki - konsola ma wyjątkowo korzystne warunki. W pierwszej sypnął się laser BD. Druga, która dostałem w ramach reklamacji, od samego początku miała skopany moduł odpowiedzialny za łączenie konsoli z padami. Teraz mam trzecią i, odpluć odpukać, wszystko działa jak należy :)

Niestety, nie ma sprzętów bezawaryjnych. Padają zarówno czarnule, jak i x' y. Przy wyborze platformy nie sugerowałbym się zatem ilością postów w tematach o awaryjności - zwróć uwagę, ile osób korzysta z tych konsol bez problemów. Zdecydowana większość.

Życzę Tobie byś, niezależnie od dokonanego wyboru, dołączył do tej drugiej grupy :eek:k:

Pozdrawiam
 

beamer

Banned
Chyba kiedyś redaktorzy polskiego miesięcznika o konsolach PSX extreme (albo NEO - pamiętam) opublikowali statystykę awaryjności redakcyjnych maszynek:

- zepsuło im się 35% Xbox'ów (mieli ich około 20, padło 7-8 ),
- zepsuło im się 10% PS3 (mieli ich 10, padła 1),
- z pięciu Wii żadna nie padła.

Wii i PS3 są stosunkowo drogimi konsolami, i być może są troche solidniej wykonane. Był kiedys na tym forum filmik z testu na katowanie fizyczne konsol i zdecydowanie najdłużej wytrzymał PS3. Wii najszybciej się rozsypało. Xbox przetrwał tylko jedno uderzenie z łokcia, ale po kopnięciu i 3 metrowym locie już się nie chciał uruchomić.

To są wszystko rzecz jasna spekulacje i zabawy.
 
Do góry