O Panasonic DVD-S100

s100p

New member
w sieci o nim bardzo mało wiadomości dlatego piszę by innym ułatwić wybor kupna dobrego dvd - zastanawiałem sie nad modelami :
PIONEER DV-610 około 600zł;Yamaha s661 za 600zł czy YAMAHA DVD-S1800 za około 1300zł czy s100 za rewelacyjną cene 680zł
a reraz pewnie troszke haotyczny opis setki ale


Odtwarzanie bardziej naturalnego dzwieku
(Multi Re-master) --- :wyłaczone;1;2;3
WMA MP3 (Płyty nagrane w jakosci innej ni 8 kHz, 16 kHz, 32 kHz)
Funkcja ta odtwarza wysze czestotliwosci utracone podczas
nagrywania, aby zbliyc jakosc dzwieku do oryginału.
------------------------------------------
s-100 czyta płyty CD nagrywalne DTS-CD -- Bitrate: 1411 Kbps
oraz dvd-audio ,za to nie czyta plikow z roz.: .ac3 ;vob;czy wav -- a ktoras manta to potrafiła :)
------------------------------------------
Jeszcze wyzsza jakosc dzwieku
(AUDIO ONLY)
Wyłaczajac obraz mona uzyskac jeszcze wysza jakosc dzwieku. -- VIERA Link musi być wyłączone
-- zastosowanie wirtuanych baterii
-- obraz bdb Konwersja obrazu do formatu 1080p Technologia DCDi Faroudja
------------------------------------------
Dynamic Range Compression
Poprawia czystosc dzwieku nawet, gdy dzwiek jest cichy wskutek kompresji najniszych oraz najwyszych
poziomów dzwieku. Funkcja przydatna podczas odtwarzania w nocy (działa tylko z Dolby Digital)
------------------------------------------
MP3 Czestotliwosc próbkowania:
DVD-RAM, DVD-R/RW i +: 11,02, 12, 22,05, 24, 44,1 oraz 48 kHz
Zgodne współczynniki kompresji: pomiedzy 32 a 320 kbps
• Odtwarzacz nie obsługuje znaczników ID3 ale zato obsługuje zmienny bitrate MBR w plikach .mp3
----------
Windows Media Audio Ver.9.0 L3
Nie obsługuje Multiple Bit Rate (MBR)
niestety nie odtwarza te zdjec z dołaczonym dzwiekiem czy jedno i drogie?

Odtwarzane sa wszystkie wersje filmów DivX® (w tym DivX®6 {DivX 6.7.exe bo sprawdzałem i czyta napisy .txt}
[system wideo DivX/MP3, system dzwieku
Dolby Digital lub MPEG] zgodne ze standardami plików DivX
pobiera 16W - wat
mam jeszcze technics sl-pg 580A z 96' czyli ma 12 lat
i powiem ze setka ma front z aluminium a mimo to stary technics wyglada o wiele bardziej rasowo
wielkim minusem jest pokazywanie na wyswietlaczu albo nr. piosenki albo czasu - szkoda ze nie jednego i drogiego
co do jakości dzwieku narazie nie pisze bo sprzet nie wygrzany a odsłuch cza zrobić na spokojnie
ale juz jestem zadowolony :)
sory za bledy ale nie kazdy skonczyl podstawowke
a jak sie da dałącze zdiecie od srodka
chciałbyn by w tym wontku zamieszczać spostrzezenia co do tego modelu
czy oceniać go pod wzgledem jakości Audio
 

Attachments

  • ten.jpg
    ten.jpg
    133,8 KB · Wyś: 723

Jacanek

New member
też się zastanawiam nad tym Panasonicem,tym bardziej że w Euro Agd jest do kupienia za 575 zł.....cena chyba dobra jak na taki sprzęt.
Może ktoś napisze jak się sprawuje S-100,chodzi głównie o skalowanie
 

dinderi

New member
s100p, bardzo zaciekawił mnie Twój post. Ponieważ wielu rzeczy nie rozumiem, proszę o pomoc w wyjaśnieniu kilku kwestii.
s100p napisał:
Odtwarzanie bardziej naturalnego dzwieku
(Multi Re-master) --- :wyłaczone;1;2;3
WMA MP3 (Płyty nagrane w jakosci innej ni 8 kHz, 16 kHz, 32 kHz)
Funkcja ta odtwarza wysze czestotliwosci utracone podczas
nagrywania, aby zbliyc jakosc dzwieku do oryginału.
Czy mógłbyś podac więcej szczegółów? Jak to działa?
Zastanawia mnie ta "umiejętność", bo jak można odtworzyć częstotliwości, których w odtwarzanym materiale nie ma!? :) Rozumiem, ze to ma być funkcja która wychodząc z pewnych obliczeń symuluje dzwięki, które prawdopodobnie mogły znajdować się w nie poddanym obróbce materiale. Ale ich tam nie ma więc może je conajwyżej zasymulować, z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem trafnosci, tak jak ProLogic symuluje stereo do 5.1. Czyli na chłopski rozum, jest to taki programowy "potencjometr TREBLE", który w wersji analogowej znajdował sie na kazdym, starszym wzmacniaczu stereo, czy coś więcej? :)
Wyłaczajac obraz mona uzyskac jeszcze wysza jakosc dzwieku.
Sygnały audio i video, we współczesnych układach elektronicznych, powinny być zawsze rozdzielone. Tak mi się wydaje, ale moge sie mylić ;) Więc na jakość audio nie bardzo powinno mieć wpływ, czy wyświetla sie video, czy nie. Jeśli tak jest, mamy doczynienia z jakimś dziwolągiem.
Czy opisana właściwość występuje przy przesyłaniu sygnału i audio i video jednym kablem koncentrycznym? Czy możesz to szerzej opisać?
zastosowanie wirtuanych baterii
Co to jest? Do czego służy? Jak to działa?

Odtwarzane sa wszystkie wersje filmów DivX® (w tym DivX®6 {DivX 6.7.exe
Czy ten odtwarzacz odtwarza pliki .exe :roll:?
Będę bardzo zobowiązany za szczegółowe wyjaśnienie moich wątpliwości. Z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry