NTFS vs exFAT vs FAT32

adawro

New member
Tak testowałem różne podejścia do tematu i poza ogólnie znanymi za i przeciw czyli:

NTFS - bezpieczniejszy, brak limitu 4GB na plik, czytany w Samsungach, LG, ale nie w PS3, niestety zasobożerny (urządzenie ze słabym procesorem i małą ilością pamięci mogą wolno działać), domyślnie jako Read-Only w Apple

exFAT - nie tak bezpieczny jak NTFS ale bezpieczniejszy od FAT32, brak limitu 4GB na plik, polecany w sytuacji kiedy mamy wymieniać dane między Windowsami a Applami, wspierany natywnie w Androidzie (choć baaardzo wolno to mi działało), także w Tizen (Samsung). Niestety nie czytany w LG.

FAT32 - dałem sobie spokój od czasu przesiadki na SMART-TV - limit 4GB nie do przyjęcia w dobie FHD i UHD (Wcześniej miałem CRT-29" + odtwarzanie filmów przez PS3)

Już skłaniałem się do exFAT (mniejsze obciążenie procka w TV i natywny odczyt w Androidach) ale okazało się że Samsungi teraz do TimeShift używają tylko NTFS (nagrywanie w TV nie działało dopóki nie przeformatowałem z FAT32 lub exFAT na NTFS)
Więc dylemat sam się rozwiązał.


Czy u SONY domyślnie jest FAT32/exFAT? Bo coś słyszałem że NTFS nie za bardzo obsługują?
 
Do góry