nstalacja sat w nowo budowanym domku

tumi

New member
Witam

Czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć jak powinienem wykonać instalację sat w nowo budowanym domku?
Powiem że chciałbym mieć TV sat (pewnie „n” i multiroom) w pięciu pokojach i do tego TV cyfrową naziemną. Prawdopodobnie będę wszystko musiał podłączyć do multisiwtcha, a od niego do konwerterów („zez”?)? Czy dobrze dedukuje?
Ile potrzeba puścić kabli do tych konwerterów?

Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Na stronie dipol.com.pl masz schematy instalacji z dokładnym opisem.
Sam robiłem własną instalację wg ich porad.
 

GregL

New member
Jesli chodzi o multiroom n'ki to pamietaj o sieci komputerowej przewodowej do kazdego gniazda rtv/sat, bo bezprzewodowo bywaja trudnosci z uprawnieniami. Znam z doswiadczenia i musialem kombinowac z lan po 230v, a to sa juz spore koszty. Dipol to dobra wskazowka, ale nic nie zastapi doswiadczonego instalatora.
 

tumi

New member
GregL mówisz że lepiej nie pchać się w wifi? Właśnie tak chciałem rozwiązać problem sieci lan, ale dzięki za wskazówkę.
Co do strony to już na niej byłem, ale nie wszystko jest dla mnie tam jasne i wolałbym, aby ktoś "żywy" o tym napisał.
 

GregL

New member
Napisz gdzie planujesz "centrum dowodzenia"? Garaz? Poddasze? To wazne przy tlumaczeniu co i jak. A wracajac do sieci przewodowej, to nie jest to jakis wielki koszt, a wlasciwie po "skretce" mozesz puscic cala niskonapieciowke- teleinformatyka, sterowanie, od biedy nawet liniowe audio. Tak mi tlumaczyl znany mi instalator.
 
Do góry