Nowy zestaw stereo

mrosi

Member
Od dłuższego czasu używam zestawu Denona:
- wzmacniacz PMA-980R,
- odtwarzacz DCD-1015R,
- tuner TU-580R.
Całość gra na kablu Kimber 4PR, z kolumnami Monitor Audio BX6+BX2 (A+B), zakupionym wiadomo u kogo ;)
Niestety, od pewnego czasu zauważam, ze CD i wzmacniacz zaczynają niedomagać. W sumie to sprzęt mający już parę ładnych lat, więc z jednej strony mnie to nie dziwi. Zastanawiam się więc powoli nad zmianą klocków i poszukuję czegoś, co nie obniżyłoby poziomu jakości dźwięku. Wstępnie wytypowałem:
- Marantz - wzmacniacz i CD modele 6005;
- Denon - wzmacniacz i CD modele 720AE plus tuner TU-1800DAB lub TU-1500AE.
W przypadku Marantza nie ma opcji zakupu zestawu z tunerem. Wśród nowych modeli Denona też już takowych segmentów nie ma, ale można dostać na alledrogo tunery w świetnym stanie. Dość dodać, że poszukuję zestawu wzmacniacz + tuner (amplituner) + CD.
Brać wymienione modele czy może polecicie coś innego? Jestem otwarty na sugestie. Byle zawierały się w kwocie max 5k za zestaw.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeśli mam być szczery to osobiście bardziej cenię Marantza niż Denona ,z tych dwóch wybrałbym Marantza

W Twoim przypadku pożądany jest silniejszy wzmacniacz ,gdyż MA to dość duże kolumny,a niestety Marantz zbyt mocny nie jest .Świetnie by się sprawdziły wzmacniacze NAD ,Cambridge Audio ,ale z pozostałymi komponentami może być problem

Jeżeli porywasz się na tuner to lepiej wybrać DAB zwłaszcza, że radiofonia cyfrowa objęła nowe miejscowości ,a przejście na to nadawanie jest nieuchronne
 

mrosi

Member
Hmmm...
Właśnie znalazłem rozwiązanie. Mógłbym spełnić swoje wszystkie wymagania kupując zestaw Marantza 6005 (CD plus wzmak) i dorzucając odtwarzacz sieciowy NA6005 , który oprócz możliwości odtwarzania plików z dysków dałby mi radia internetowe. Czyli w sumi tuner ;)
Tyle tylko, że na całość musiałbym wydać o 2k więcej - łącznie 7k. Pytanie tylko, czy taki zestawik wart jest grzechu (zwłaszcza z moimi kolumnami) i czy warto dołożyć...
 

Pan_Borowik

New member
~50W 6005 wystarczy do BX6 z ich 90dB skuteczności.
NA6005 to, jak dla mnie, najlepszy w tym przedziale cenowym odtwarzacz sieciowy. Są gęste formaty, jest WiFi, Spotify Connect i do tego dodatkowe wejście cyfrowe - optyczne.
Biorąc NA6005, który złącze USB posiada, nie ma sensu kupować CD6005 - spokojnie bierz CD5005.
No i Marantzowa wieżyczka ładnie się będzie prezentować.

O ceny zapytaj Blackninja, mam wrażenie że będzie taniej jak 7000zł :)
 
Ostatnia edycja:

Robson87

New member
Marantz Denon Nad wszystkie graja całkowicie innym dźwiękiem. Porównywałem niedawno Marantza 6004 z Nadem 326 i Denonem 720 u mnie BX2 grają z Nadem 316.
Warto posłuchać przed zakupem.
 

mrosi

Member
Marantz Denon Nad wszystkie graja całkowicie innym dźwiękiem. Porównywałem niedawno Marantza 6004 z Nadem 326 i Denonem 720 u mnie BX2 grają z Nadem 316.
Warto posłuchać przed zakupem.

Wiem jak z moimi MA gra Denon i jak gra Marantz. Wiem też jak gra NAD, Yamaha, Onkyo, Cambrodge Audio, Rotel i Arcam. Celowo oddzieliłem dwie pierwsze firmy, bo po Denonie właśnie Marantz najbardziej odpowiada mi brzmieniowo. Kwestia gustu... :)

@ Pan_Borowik
Z tym 5005 zamiast 6005 to jest myśl. Nawet przyciski z 5005 bardziej pasują do zestawu ;) A i różnica w cenie zacna. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widziałem na stronie Denona, że mają teraz promocje na odtwarzacze sieciowe DNP730 (-50%) jak się kupuje cały zestaw- wzmacniacz+CD+odtwarzacz sieciowy.
 
Do góry