nowy zestaw - stary amp czy nowy odtwarzacz?

eliksyr

New member
Witam,
czeka mnie w najbliższej przyszłości wymiana kina domowego i mam kilka wątpliwości.

W pierwszej kolejności kupię telewizor, jeszcze nie zdecydowałem, ale pewnie będzie to LED 3d do 42 cali (tak do końca roku).

Zastanawiam się na kupnem odtwarzacza multimedialnego - jest sens? Pytam, bo posiadając kino oparte na amplitunerze Yamahy (457) i dvd (657) za wiele oczekiwać nie mogę, biorąc pod uwagę fakt, że być może nie podłączę ich do tv - są zbyt stare? HDMI to raczej nie mają. Da się ten sprzęt jakoś wykorzystać pod współczesne, nowoczesne kino?
 

Przemek_PC

New member
A jakie wyjścia ma ten DVD? Ma s-video i zapewne RGB w eurozłączu. Do tego ma component więc nic więcej nie potrzeba. Zależy ci na formatach HD audio? Jeśli nie to najzwyklejszy czyt. bez wyjść analogowych 7.1 odtwarzacz bluray przeniesie cię w świat obrazu HD. Z tego co czytam w sieci twój amplituner posiada wejście 5.1 więc zakup Bluray z wyjściem analogowym 7.1 da ci dostęp do formatów HD audio. Sam mam starszy amplituner i odtwarzacz BD wybierałem taki aby miał wyjścia 7.1 dzięki czemu swojego starego ale (nawet bardzo) jarego amplitunera nie musiałem zmieniać. A zamiast TV rozważ kupno projektora i będziesz miał kino w domu a nie kino domowe :)
 

eliksyr

New member
Dzięki Przemek :)

Co do BD - PS3 dałoby radę? To ciekawe co piszesz, bo wychodzi, że na bazie starego amplitunera można zmodernizować domowy sprzęt. Odtwarzacz BD 7.1 zapewni dźwięk Audio HD (tutaj masz rację, najbardziej zależy mi na wysokiej jakości dźwięku)? Nie wiedziałem, byłem przekonany, że jest odpowiedzialny tylko za obraz.

Co do mojego DVD (nie mogę wkleić linka) - chyba również będzie dalej używane, ale szczerze to myślałem, że odtwarzacze multimedialne wyprą niedługo tego rodzaju sprzęt. Ale z rad widzę, że jednak BD wchodzi w grę.

A co do projektora - to już chyba inna półka cenowa, poza tym nie wiem czy wygodnie oglądałoby się na co dzień wiadomości na projektorze ;)


edit:
z tego co czytam:
optical TOSLINK or coax -- does not have the bandwidth to carry Dolby TrueHD or DTS-HD MA signals. If you connect your Blu-ray player to your receiver with optical or coax, the audio will "fall back" to Dolby Digital, DTS or two-channel PCM (lossless, but only two channels).

Co dokładnie oznacza 2-channels - stereo?
Poza tym, z tego co na razie kumam - optycznie PS3 (lub odtwarzacz BD) do amplitunera starego (powrót do Dolby Digital) a do TV dzięki HDMI. Czy się mylę?
 
Ostatnia edycja:
Do góry