nowy zestaw KD - jaki

rmaya

New member
Witam Wszystkich.

Właśnie skończyłem budowę domu i jestem obecnie na etapie poszukiwań sprzętu do KD.
Z tego co się zdążyłem już zorientować to aby uzyskać poradę, co do sprzętu to muszę podać kilka informacji.
A więc:
- Pokój ma około 25m2 (kształt kwadratu),
- Sprzęt ma służyć i do odtwarzania muzyki (CD/Radio) i jako kino domowe rzekłbym 50/50.
- Budżet jakim chcę rozdysponować to około PLN 3000 (mały przeskok ponad budżet do rozważenia)

Wstępnie zdecydowałem się na zestaw kolumn jamo s606. Głównym czynnikiem wstępnie decyzyjnym był wygląd :blagam: - chcę białe. Drugą ciekawą pozycją był CANTON - nie pamiętam modelu bo cena mnie ogłuszyła - odpada.

Chętnie wysłucham (a dokładniej mówiąc wyczytam) co byście mogli zaproponować.
Jeśli JAMO to jaki ampli do tego. Jeśli nie JAMO to co i z czym.

Temat wrzuciłem do działu "AMPLITUNERY" bo na na kolumny jestem niemal zdecydowany.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak ma byc tanie i białe to tylko Jamo. Ampli do tego odpowiedni to AVR255, TX-SR608, AVR260, czyli nie podstawowy, a niestety musi być już mocniejszy.
 

edyp

New member
Witam,
Ja również powoli zaczynam się rozglądać za KD. Mój typ co do kolumn to był właśnie Jamo S606, do salonu pasowałby mi właśnie ich biały kolor, ale nie upieram się przy nich ani przy białym kolorze, gdyż jedna z kolumn frontowych musiała by stać blisko ściany, jakieś 10 cm, a to chyba za mało, no chyba że można kupić np dwie kolumny z głośnikiem basowym po lewej stronie.
Ogólnie zależy mi na możliwie małych frontach, ale też żeby jakoś to zagrało w stereo, S606 to max wielkość, a nawet wg żony o wiele za duże.
Do tego Pioneer VSX-520 lub raczej VSX-820. Wiem, że Pioneer nie bryluje na forum, ale mam już DVD Pioneera i chciałbym mieć amplituner tej firmy.
Budżet około 3 tysięcy, salon około 28m2, 50/50 kino i muzyka, muzyka przeróżna, (najczęściej rock, pop a żona muzyka filmowa).
Zakup planuję pod koniec roku, ot taki prezent gwiazdkowy.
Czekam na Wasze opinie i ewentualnie sugestie
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

edyp

New member
Do tych kolumn z Pionka to VSX-919/920 , 1019/1020.

Z tymi modelami to chyba za bardzo przekroczę budżet, jeśli VSX-820 to za mało dla s606 to muszę w takim razie dobrać jakieś inne kolumny, niekoniecznie białe, im mniejsze tym lepiej, ale żeby też w stereo można było posłuchać. Myślałem nawet o Infiniti Beta HCS albo coś z HK np hkts30, ale do muzyki to raczej nie najlepszy wybór. Ogólnie potrzebuje czegoś uniwersalnego.
Myślałem nawet o VSX-520, ale nie ma USB, mikrofonu do kalibracji, menu ekranowego tak jak VSX-820 i pewnie kilku innych rzeczy, o których ja laik nie wiem.
Nie chcę za dużo inwestować bo kinomaniakiem ani audiofilem nie jestem, chcę po prostu jak już będę miał okazję w miarę godziwie posłuchać muzyki czy obejrzeć film z efektami dźwiękowymi (jak na taki budżet).
Czekam na Wasze propozycje
Dzięki i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry