nowy TV na lata

qwer23

New member
Witam

Od kliku lat czytam to forum, w końcu przyszedł i na mnie czas :) proszę o pomoc w wyborze TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5 m x 4,5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? różnie: 1) na kanapie, bokiem do TV ok. od 1 do 2 m, 2) przy stole - ok. 3,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? przeważnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Zarówno na wprost jak i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na szafce (wysokość ok. 70 cm)
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od północy, z boku względem telewizora (okno jest 2 m od tv)
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 19 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wejście USB (filmy, zdjęcia)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? głównie naziemny cyfrowy, plus dodatkowo usb, ewentualnie hdmi
10. Jakie urządzenia? USB, ewentualnie laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? obecnie śr. 1 godzina dziennie, wprzyszłości więcej jak przestanę zmieniać dzieciakom pieluchy i je gonić po pokoju :)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, programy informacyjne, filmy, kabarety
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie, ale jak by była taka opcja to pewnie jakieś 10% czasu w necie będzie na TV
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w tej chwili nie, ale w przyszłości fajnie mieć taką możliwość
16. Preferencje co do marki? Samsung (ze względu na to, że będę mógł odpalić większość filmów bez problemów)
17. Preferencje co do wielkości? myślałem o 40 calach
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolno przełączające się kanały i menu, słaba jakość kanałów sd, wolno ładujące się zdjęcia przy ich przełączaniu (z usb)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 2500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D? nie

To ma być wybór na wiele lat (mam nadzieję, że z 10 podziała). Przymierzałem się do dwóch modeli: F5500 oraz f6500. F5500 ze względu na to, że w zasadzie ma wszystko co potrzebne na start, do F6500 zaś byłbym w stanie dołożyć ze względu na polecaną tu matrycę i 100Hz. W sklepie wszystko wygląda podobnie, nie bardzo jestem w stanie dojrzeć różnicę w obrazie (przyznaję, że nie widziałem obok siebie tych dwóch modeli, F6500 nie widziałem jeszcze wogóle).
1. Jak Samsung radzi sobie ze skalowaniem SD?
2. Czy 40 cali to dobry wybór dla mnie? Jak się mają te matryce 39 i 42 do 40, czy jest jakaś różnica w wyświetlaniu (jakieś dodatkowe skalowanie, czy coś)?
3. Czy warto dołożyć do F6500??? Czy ktoś się orientuje gdzie w Warszawie można solidnie te TV porównać?
4. Czy zdjęcia z USB na tych Samsungach przełączają się szybko (tzn. czy pojedyncze zdjęcie szybko wyświetla się na TV, obecnie na moim LG każde ładuje się przynajmniej sekundę - zdjęcia ok. 12 mpx)?
Dzięki za każdą pomoc/radę!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie przesadzaj, mam stary Sony ktory swieci juz 15 lat... Crt :)
Tak na powaznie, to wiem o czym mowisz, niestety.
 

qwer23

New member
Mało? "Taki" to znaczy jaki? 40F6500 można kupić do 2600 zł, przy czym tak jak pisałem wcale nie wiem czy warto (100Hz)...
Czy jeśli chodzi o jakość obrazu to najlepiej iść w Philipsa? Czy potrafisz odpowiedzieć na resztę moich pytań?

Dzięki za sugestię, rzucę okiem na tego Philipsa (wolałbym coś z roku 2013)

Trochę mało na taki telewizor.
Ale w klasie cenowej z matrycą natywną 100 Hz ma Philipsa 40PFL5537
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Warto dopłacić do F6500 ze względu własnie na płynność (100Hz) lepszą matryce, skalowanie i obróbka obrazu oraz bajerki taki jak 2gi pilot i sterowanie głosem
 
Do góry