Nowy TV do salonu 50-55'

Lascar

New member
Witam,
Szukam nowego tv do salonu, obecny choć służy dobrze ma już swoje lata i czas coś zmienić. Obecnie posiadam 40' calowy, ale celuje w 50-55'

1. Odległość od ekranu? 3,5-4 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej, przy ostrym słońcu rolety.
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? SAMSUNG LE40C650L
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różne pory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? TV wisi na lekko wysuniętej ściance, która jest z tyłu podświetlana
9. Preferowana wielkość telewizora? 50"- 55"
10. Preferowana marka? Brak
11. Czego nie lubisz w telewizorach? ogólnie słabej jakości obrazu
12. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder vectra, blu-ray, PS4
13. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost, ewentualnie lekki kąt
14. Czy ważne jest wifi? nie, jest podciągnięty kabel
15. Smart TV? tak (bez preferencji czy to normalne czy android)
16. Funkcje smart: HBO GO, Player itp
17. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? nie (lektor i dubbing)
18. 3D? Nie wymagane, ale chyba mile widziane
19. ma stać czy wisieć? wisieć
20. Rozdzielczość: FHD wystarczy
21. Na czym najbardziej Ci zależy: głównie dobra obsługa USB. Główne źródło filmoteki, więc różnorodność formatów odtwarzanych jest najważniejsza (dubbing, lektor), płynność, dobry obraz

Sam wynalazłem Sony KDL W809C i tu waham się głównie nad rozmiarem 50 czy 55 cali. Różnica w tym wypadku to 1000zł, więc tu ból głowy czy warto dokładać.

Proszę i dziękuje za pomoc :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
55 – Sharp sam czekam na nowe modele od Sharpa mają się pojawić podobno w styczniu :) Parametry dobre tylko czekać na test, a w niemieckim realu są już do kupienia za 999euro.
 

FotoVideo

Member
55" minimum jak do salonu a jezeli pokoj ma 20 metrow odleglosc ogladania 4 metry to pomysl o 65" mam tez pokoj 4m na 5m 65" jest idealny !
 
Ostatnia edycja:

Lascar

New member
Panczos24 z tego, co rzuca się w oczy przy opiniach, to problemy z odtwarzaniem dysków z USB a i mnie to podstawa, rozważyć można dołożenia gotówki, byle być zadowolonym.

Nie jestem wymagajacy raczej, byle dobrze wszystko bungla robiło :)
 

racuh

Banned
Panczos24 z tego, co rzuca się w oczy przy opiniach, to problemy z odtwarzaniem dysków z USB a i mnie to podstawa, rozważyć można dołożenia gotówki, byle być zadowolonym.

Nie jestem wymagajacy raczej, byle dobrze wszystko bungla robiło :)

Jak najbardziej zależy Ci na multimediach to Samsung 55JU7000 albo 48JU7000 jak nie przekonasz się do 55. Jeśli chodzi o odtwarzane formaty to Samsung jest bezkonkurencyjny.
 
Ostatnia edycja:

FotoVideo

Member
Zgadzam się w Samsungu działa to wszystko jak w komputerze w Sony dopiero nad tym pracują ale chyba maja spory orzech do zgryzienia bo za cholerę nie potrafią zrobić tego co inni już dawno zrobili ! Kazda nastepna aktualizacja androida krora wazy 1 GB powoli stabilizuje system ale problemy typu czytanie z dysku nadal nie poprawione w dodatku aplikacja odtwarzanie wideo która rozciąga format kinowy do 16:9 oraz format 4:3 który rozszerza wideo do 16:9 takie szczegoly ale potrafią wkurzyc ! Telewizor broni się rewelacyjnym obrazem !
 

Lascar

New member
Racuh, coś chyba jest z tymi samsungami, bo mój staruszek odpala wszystko bez zapitki, a ten co pokazałeś jest ok, ale nieco cena przeraża. Szykuje się do ślubu i jednak aż tak przeginać z wydatkami nie chcę :)
 

racuh

Banned
Racuh, coś chyba jest z tymi samsungami, bo mój staruszek odpala wszystko bez zapitki, a ten co pokazałeś jest ok, ale nieco cena przeraża. Szykuje się do ślubu i jednak aż tak przeginać z wydatkami nie chcę :)

No właśnie to jest jedyny naprawdę godny uwagi Samsung, miałem UHD serii 6 a dokładnie JU6440 i niestety ale nie nadawał się do oglądania szybkich scen (matryca 60Hz a JU7000 ma 120Hz) a naprawdę nie było formatu który by na nim nie poszedł. Współpraca z apem Yamahy to była czysta przyjemność, po konfiguracji Anynet+ wszystkimi urządzeniami sterowałem tylko pilotem Samsunga. Gdybym był bardziej doczytany w listopadzie kiedy zacząłem szukać TV to bym go brał bez zastanowienia bo kosztował około 5k. Na ten moment jedyny godny uwagi do 5k jest Sony z niedopracowanym softem albo...Panasonic CXE720 z firefoxem, ale tutaj też niektórzy narzekają na obsługę niektórych plików w tym mov.
 

racuh

Banned
W każdym Sony jest tak samo. Jak ktoś chciałby używać TV jak komputera, grać, odtwarzać filmy itd to może czuć dyskomfort bo jest on wolny i jak to android czasami lubi się zamulić. Ale jak używasz go wyłącznie do tego do czego służy TV czyli do oglądania to nie będzie to przeszkadzało. Sony i tak w porównaniu do Philipsa ma mniej problemów, bo tam w modelach z 2015 roku potrafią się dziać dziwne rzeczy. Jak zainstalujesz MX Playera, albo KODI to można także powiedzieć że jest to kombajn multimedialny.
 

Lascar

New member
Tak jak pisałem, yt, Player, hbo go, ipla czy tvp vod mi zależy, do tego dobre USB i ja jestem zadowolony. Sam głównie z tego korzystam plus ps4, przeglądarki, gry i inne pierdoły mnie nie interesują :)
 

racuh

Banned
Tak jak pisałem, yt, Player, hbo go, ipla czy tvp vod mi zależy, do tego dobre USB i ja jestem zadowolony. Sam głównie z tego korzystam plus ps4, przeglądarki, gry i inne pierdoły mnie nie interesują :)
To powinieneś być z Sony zadowolony. Jakość obrazu jest na bardzo wysokim poziomie.
 

Damaranus

New member
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/123742-smarttv-czy-androidtv-co-zrobi-kowalski.html

No ja Panowie nie zgodzę się z opinią co do Androida. Jestem po instalacji jakiś 20 aplikacji (z poza Google Marketu) i kolejnych 15 z Google Marketu (oczywiście mam na myśli oficjalny z TV) i nie stwierdzam aby coś się z tym systemem działo. Tak, brakuje mi miejsca :D

Jeśli ktoś twierdzi że Smart TV samsunga jest płynny, to raczej nie powinien podważyć płynności Androida. O tym jak będzie płynny zadecydują kolejne 2 lata, nie dłużej, kiedy doczekamy się być może 6 a potem kolejnych wersji.

Na ten moment uważam, że o ile Smart Tv samsunga jest fajny (chociaż używałem tylko z H6400, Tinzena nie ruszałem) to właśnie dociera do mnie jak bardzo Google Market otwiera możliwości telewizora. Fakt, że w temacie VOD za wiele nie wymyślę: KODI + instalacja dodatków, do tego 10 aplikacji VOD różnych stacji i systemów... ale 1-2 a może 4 pady + gry z marketu Google i naprawdę rozrywka nabiera nowego wymiaru. Fakt, dużo instalujemy nieoficjalnie (z poza marketu telewizora) ale jak napisałem... kto pierwszy wrzuci na podkład Nvidia Tegra do telewizora, ten wygrywa pulę klinetów i odbija ich SONY (ps) i M% (XOne). Jest o co powalczyć.

Więc tak jak pisałem ten w/w wpis kilka dni temu i było mi obojętne na jakim systemie jest mój TV, to właśnie dociera do mnie jak bardzo fajniej jest go mieć niż zwykłego smarta. Ale jak zwykle, im więcej chętnych o grania tym większa zabawa. Tylko gdyby był trochę wydajniejszy...

Nie mniej zapomnijcie na chwilę o płynności.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dokładnie tak jak napisałeś.
Kto umie się obchodzić z Androidem zarówno w Philipsie jak i w Sony, jest bardzo zadowolony.
Wiem bo mam.
Polecam Philipsa z Androidem
Po wygraniu od razu właściwych wtyczek jest i super obraz i jak ktoś napisał super kombajn multimedialny.
 

Lascar

New member
Jakiś konkret model Panie kiki w podobnej cenie :)? Nie mam zamiaru zajeżdżać tv aplikacjami, tylko tę vod podobne jako miły dodatek. I w philipsie będę zadowolony z USB multimediow?
 
Do góry