Nowy tv do 3500 pod xbox360 oraz filmy/seriale online

daro89

New member
Witam, prosiłbym was o pomoc w doborze nowego telewizora, głównie bedzie mi służył do oglądania filmów i seriali (the walking dead, gra o tron itp) z internetu, wiadomo jakość nie bedzie bluray. Czasami chciałbym pograc tez na konsoli wiec inputlag nie powinien byc za wysoki. Kwota jaka chce przeznaczyc to tak maksymalnie 3500, co do wielkosci to mam dylemat bo czytalem gdzies podobny wontek i radziliscie nawet tv 47 cali wiec niewiem jakiej wielkosci wybrac czy 40 czy 47

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?3,5x2,5[m]
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?2[m]
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?raczej na wprost,czasami lekko po skosie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? nie ma wplywu bo w dzien nie ma mnie w domu wiec dopiero po poludniem bede zasiadywal
7.Jaki masz obecnie telewizor ? niemam telewizora, uzywam swojego monitora 21"lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?smart TV,wi fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna o jesli wogole, bo wole ogladac filmy z internetu
10.Jakie urządzenia? xbox360 no i jakis nastepca xboxone lub ps4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?4-5 max
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale i filmy kazdego gatunku praktycznie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jedynie wlaczac filmy,seriale przez internet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 40%
16.Preferencje co do marki ?- samsung, sharp, toshiba moze lg i raczej nie jestem przekonany do philips
17.Preferencje co do wielkości ?-40-47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?zła jakość obrazu, smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 30/70
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie koniecznie raczej tego nie bede uzywal
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do gier im większy ekran tym lepiej. Jeśli nie zamierzasz na nim pracować (excel etc.) to będzie i 50" dobra.
Jeśli ten rozmiar właśnie, to w tej cenie masz dwa bardzo dobre modele :
Sharp 50LE752 (ew. wersja 39" z mniejszych)
Toshiba 50L7335 (mniejszy występuje w wersji 40")

Jeśli jednak uznasz że mniejszy będzie jak najbardziej ok, to wybierał bym spośród :
Panasonic 47ET60 (lub jego 42" wersja)
Samsung 46F6500 (ew. jest też wersja 40").

Jestem jednak niemal pewny, że nawet jak weźmiesz 47", to po jakimś czasie będziesz żałować małego ekranu.
Do filmów, czy seriali w dobrej jakości (mkv 720p), wielkość 50" też się sprawdzi - u mnie jest 55" z 2.5metra, i jest "leciutko" zbyt mały :) A tylko seriale filmy przy dobrym bitrate lecą, ew. czasem gry.
 

SDman

Banned
Witam,moim zdaniem dla Twoich potrzeb b,dobry będzie;SAMSUNG UE46F6500 sklep NEO24.PL UE46F6500 cena
Witam,
podpisuje się również pod tym. Po skalibrowaniu (własnym+pomoc forum) bardzo dobry obraz.
Matryca S-PVA -półmatowa , smart TV -jeden z najlepszych oraz oszałamiający
tryb ECO oczywiście podczas gdy TV gra w tle bez zachwycania się jakością -50" = 34W !
Proponuję jednak skombinować karton i wyciąć rozmiar w 50" , a następnie złożyć boki
do 46" i tak na przemian raz 50" raz 46" :) w miejscu gdzie ma stać.
Ja nawet narysowałem p. J.Pochankę -zwiększa to pogląd.
Na żywo również polecam pooglądać (tryb kino) Plazma np ST60 vs LCD aby być w pełni świadomym
swojego wyboru.

Pozdr.
 
Do góry