Nowy TV dla ojca

aeaa

New member
Kilka lat temu (2011 r) pomogliście mi wybrać tv, padło na plazmę panasonica z której jestem do dnia dzisiejszego zadowolony i która zostanie ze mną jeszcze kilka dobrych lat. Ojciec emeryt lubi nowinki techniczne i niestety nie mogę wybić mu z głowy kupno zakrzywionego TV 4k. Przekątna 50-55 cala. Wszystko było by ok gdyby nie fundusze jakie posiada, 4-4,5 tys zł. Telewizory w tym przedziale cenowym które ogląda maja panele 60 Hz. Czy jest obecnie dostępny tv 120 Hz (nie starszy niż model z 2015 roku) za te pieniądze, który będzie odpowiedni do oglądania sportu i programów przyrodniczych, bez 3D za to z internetem. Sygnał kablówka UPC.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kilka lat temu (2011 r) pomogliście mi wybrać tv, padło na plazmę panasonica z której jestem do dnia dzisiejszego zadowolony i która zostanie ze mną jeszcze kilka dobrych lat. Ojciec emeryt lubi nowinki techniczne i niestety nie mogę wybić mu z głowy kupno zakrzywionego TV 4k. Przekątna 50-55 cala. Wszystko było by ok gdyby nie fundusze jakie posiada, 4-4,5 tys zł. Telewizory w tym przedziale cenowym które ogląda maja panele 60 Hz. Czy jest obecnie dostępny tv 120 Hz (nie starszy niż model z 2015 roku) za te pieniądze, który będzie odpowiedni do oglądania sportu i programów przyrodniczych, bez 3D za to z internetem. Sygnał kablówka UPC.

W tym budżecie z zakrzywionych TV 55" to tylko Full HD - 55J6300 (cena 3600-3700 zł). Jeśli koniecznie Ultra HD zakrzywiony, to trzeba zwiększyć budżet na:
1) LG 55UG870V,
2) Samsung JU7500
3) Soniak z serii S8505C

Kupowanie zakrzywionych w przekątnych 50" i mniejszych kompletnie mija się z celem.
 

aeaa

New member
Wyprostować ? brak szansy na powodzenie. Proponowałem mu już prostego samsunga ju7000 którego kolega eedviking wskazał ale nie, musi być krzywy i już. Nie znajdzie więcej niż te 4,5 k zł więc spróbuję z tym samsungiem 55J6300 full hd. W Końcu to też samsung jego ulubiona kurna firma. Dzięki Panowie.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale jak poczyta kilka wątków na forum, jak mu pokażesz, to może sobie wybije z głowy to zakrzywienie. To jest gadżet na 5 min do pochwalenia się sadowi albo synowej która jest zielona jak szrek w tym temacie. Krzywy ekran tylko w kinie ale na szerokości sali kinowej a nie na ponad metrze...

Nie poddawaj się i pokaż mu forum, a najlepiej idź do sklepu i mu pokarz z boku jak stanie, z odległości, tylko nie gadaj ze sprzedawcą bo on wciśnie nawet ekran zakrzywiony w drugą stronę
 

aeaa

New member
Niestety moje argumenty na razie jak grochem o ścianę. Chyba masz rację i będę musiał wybrać się z nim do sklepu. Zapytam jeszcze o jedno, w razie gdybym w jakiś sposób przekonał go do innego, bez 4k oraz krzywizny... jaki tv do 4,5 tys polecacie biorąc pod uwagę tylko jakość obrazu + dostęp do internetu.
 

aeaa

New member
W końcu udało się go wyprostować :) Obiecałem że znajdę 55 cali 4k do 4,5 tys ale niestety w takiej cenie chyba nic dobrego nie ma. Wstępnie chcę mu zaproponować samsunga ju7000 (z przesyłką 4500zł) ale kasy wystarczy tylko na 48 sali lub Panasonica tx-50cx700 (3600 zl z przesyłka). Niestety sony 55 cali x8509c to koszt 5200 zł. Czy znajdę jakiś porządny 55 calowy tv 4k do 4,5 tys czy jestem skazany na mniejsze ? W tym tygodniu ojciec kupuje więc prosił bym o waszą opinię.
 

aeaa

New member
Dzisiaj po pracy miałem jechać z ojcem po tv. Niestety zrobił mnie jak zwykle w trąbę i sam rano pojechał do sklepu a tam wcisnęli mu za 4800zł badziewnego LG55UF800V. Po podłączeniu do UPC obraz masakra. Przy szybkich podaniach piłki (mecz piłki nożnej) widzę ciemną plamę za piłką. Oglądając np: kolarstwo w tle widzę obraz jak by namalowany kredkami. W sklepie powiedziano mu że tv jest 100hz w co wątpię. Mam rację? Nie mogę tej informacji nigdzie z naleźć. Oczywiście ojciec został delikatnie opier…. że zawraca mi głowę i sam kupuje. Jutro jadę ten wynalazek oddać i kupuję polecany przez Was TV. Czy sprzedawca może odmówić przyjęcia? I jeszcze takie moje spostrzeżenie… patrząc na ledy zastanawiam się dlaczego rezygnowano z plazm.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jak bym widział swojego ojca. Co to za sklep? Jak RTV Euro AGD to zapomnij o jakiejkolwiek wymianie. Ten LG który zakupił jest na 60 Hz matrycy.
Z 4K na 120 Hz matrycy w tej cenie to chyba tylko TCL. Zobacz U58S7806S. Z FHD na 120 Hz matrycy J6200 albo zakrzywiony J6300.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedawca może odmówić przyjęcia jeśli będziesz na nich krzyczał.
Przy zakupie w sklepie to sprzedawca decyduje czy dokonasz zwrotu.
Ale jeśli poprosisz o wymianę to problemu raczej nie będzie.
Sprawdź te co podałem i przypomnij się później na temat kalibracji.
Wjeżdżają też po świętach nowe modle TCL 55S7906.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Media markt nie dla idiotow. Gdzie moge znalezc info ze
to 60hz?
Producenci nie podają tego w specyfikacji. Najszybciej w menu serwisowym a najprościej w menu telewizora. Wchodzimy i sprawdzamy, czy znajdują się w nim jakiekolwiek funkcje odpowiedzialne za płynność obrazu. Zazwyczaj w nazwie takiej funkcji występuje słowo „Motion”. Jeżeli w menu znajdziemy kilka opcji upłynniania obrazu oraz dwa suwaki odpowiedzialne za redukcję skoków w filmach oraz smużenia w sporcie to możemy być pewni, że telewizor posiada matrycę 120Hz. Jeżeli w menu znajduje się tylko jeden suwak odpowiedzialny za redukcję skoków w filmach lub w ogóle brak jest opcji upłynniania, to możemy być pewni, że mamy do czynienia z telewizorem 60Hz.
 
Ostatnia edycja:
Do góry