Nowy TV 55-65 cali

ralfs269

New member
Witam
Pozwolę sobie wrzucić w formie odpowiedzi na pytania zaczerpnięte z innego forum

Chcę kupić tv do salonu.
Z góry dziękuję za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,8m x 7m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5,3m (siedząc bokiem część osób może siedzieć w odległości 2,7m - 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj siedzimy na wprost, ale gdy jest więcej osób to siedzą bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony w dzień i po południu, trochę od przodu popołudniami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung i Panasonic 42 cale, plasma
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? koniecznie wifi, usb, możliwość streamowania filmów z pc po wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola, dysk twardy, apple TV, DVD, NC+, kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez róznicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, bajki oraz programy motoryzacyjne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 1 h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i po południu
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Sony/Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5-7k ale jak będzie naprawdę warto to i do 10k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem



Chętnie poznam Wasze propozycje
Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to na tym Forum te pytania były pierwsze,może się mylę to nie jest istotne....Straszna różnica w odległości jak w kinie? Część gości w przedpokoju,teściowa na balkonie,można i tak(żartuje)Podepnij TV do jak najlepszego sygnału to jest naprawdę ważne !!! Żaden TV nie wyrobi jak będzie do d... sygnał.(źródło) Moje typy to Samsung UE 65 H6400,
Sony KDL-60W855
 

WuMike

New member
Bez reklam
Poleciłbym OLED LG za 10k, aczkolwiek odległość od ekranu jest zbyt wielka, jak na 55", więc celowałbym w coś 65", może Philips 65pfs7559 lub Sharp 70" na matrycach VA. Możesz raczej odpuścić 4k.

Ewentualnie, jeżeli nie jesteś bezkrytyczny odnośnie czerni natywnej możesz spróbować Sony 65x8505b na matrycy IPS, ale z pseudo wygaszaniem poprawiającym głębię ciemnych scen, pod warunkiem poprawnej kalibracji. Ten jest 4k, ale bardzo dobrze skaluje z HD. Musiałbyś jednak podnieść budżet i to dosyć sporo.
 
Ostatnia edycja:

ralfs269

New member
Budżetu zwiększać już nie chcę, więc ten Sony odpada.
Philipsa jakoś nie chce. Zbyt dużo sprzętów tej firmy miałem i wszystkie psuły się zaraz po gwarancji. Brat miał telewizor Philipsa i z nim faktycznie wszystko było ok, ale zbyt wiele razy zawiodłem się na tej firmie. A tego LG to jakiego polecasz?
 

BLACK_KNIGHT

New member
i to bedzie dobry wybór po prostu w tym roku masz mocną klasę średnią na panelach va z wysokimi kontrastami typu Samsung h6400,Panasonic as640,Sony w829 a potem pod względem jakości obrazu długo nic bo
Sony w955 jest matrycy na ips i przez to porażka pod względem kontrastu
Lg to główny producent matryc ips więc większość ledów ma właśnie na ips
Samsungi wyższe serie płacisz za różne polepszacze kontrastu(micro dimming,wygaszanie pasów itp) ale żeby było śmieszniej do h6400 wkładają bardziej kontrastowe matryce va niż do wyższych modeli więc też fail
Philips 8xx9 na va (bo 7xx9 to też ips)niby ok ale lag około 100 ms jak dla mnie dyskwalifikuje ten tv
No i wreszcie 4k gdzie płacisz za znaczek 4k bo tv full hd będzie miał matrycę z lepszym kontrastem i lepsza płynnością ruchu.Ja właśnie poszedłbym w kierunku 65 h6400 bo będziesz na nim miał kontrast ok 6000:1(to szczyt jeśli chodzi o lcd) podczas gdy średnie matryce va maja 3000:1 a ipsy 1000:1.Według mnie jakiś postęp jeśli chodzi o jakość obrazu względem tegorocznej klasy średniej jest dopiero w topowych 4k ale to poza twoim budżetem.
 

MaciekVW

New member
też się zastanawiam nad tymi modelami ale więcej plusów przy soniaczu (czerń, kolory zbliżone do naturalnych, dźwięk) przy Samsungu jedyny plus jaki widzę to rozmiar w podobnych pieniądzach i lepszy smart. Ekspertem nie jestem ale takie są moje spostrzeżenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takim podejściu walki o jakość będziesz mieć naprawdę extra modele:
- Panasonic 65AS800
- Sharp 70le857
- Philips 65PFS7559
- Panasonic 58AX800

Poproś o prezentację w domu modeli to sam najlepiej wybierzesz.
 

ralfs269

New member
Właśnie byłem w kilku sklepach i w jednym oglądałem Samsunga 65H6400.
Poprawny telewizor, może dlatego że stał w wąskiej alejce nie zrobił na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Choć nie o wrażenia w sklepie zapewne chodzi :)
Po obejrzeniu kilku TV na żywo bardzo mi się spodobał Samsung UE65HU8200L, lub UE65HU8500.
Co sądzicie na temat tych TV?
 

Franek

New member
Żeby nie zakładać dodatkowego tematu, to może tu się "wstrzelę".
Czy jest jakaś różnica między Samsungiem UE55H6400 a Samsungiem UE55H6400AWXXH? A może to po prostu tylko błąd w opisie?
We wszystkich sklepach jest ten pierwszy model a w Media Expert ten drugi. Opisy w sklepach są raczej przypadkowe, więc trudno tak szczegółowo porównać.
 

derek-d3

New member
witajcie wszyscy ja rowniez nie chcialbym powielac tematu jestem zupelnie nowy tutaj, tak jak i nie wiele sie znam na specyfikacjach tv, czytam co nie co forum ale bardziej bym wolal zawierzyc wiedzy innych, bardziej zosrientowanych osob

Witam
Pozwolę sobie wrzucić w formie odpowiedzi na pytania zaczerpnięte od innego uczestnika

Chcę kupić najlepszy tv do pokoju kinowego, posiadam juz kolekcje 200 filmow blu ray i chcialbym w wolnych chwilach delektowac sie nimi, nie wykluczam rowniez zakupow filmow w 4k dlatego wolalbym by sprzet byl jak najlepszy, licze na pomoc specjalistow, z gory dodam ze nie interesuja mnie plazmy, czytam na fb profilu hdtv ze odchodza te sprzety do lamusa takze nie chcę isc w przestarzała technologię
Z góry dziękuję za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4,5m x 4.5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy tylko i wylacznie na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony w dzień i po południu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? sharp 42 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, usb, odtwarzanie weeb.tv, najlepiej sytem android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola, xbmc TV, Blu Ray player, sound bar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez róznicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? TAK - 1 h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem i po południu
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Samsung/Sony/Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? aktywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7-15k
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

o to moje odpowiedzi na pytania zalozyciela watku prosze o pomoc
 

marekaminski

New member
Witam i proszę o wsparcie,

Witam,
Chcę zakupić TV do salonu i na chwilę obecną nie wiem co wybrać. Bardzo proszę o pomoc i waszą ocenę co ewentualnie gdzie kupić.
Z góry dziękuję za pomoc.
Poniżej kilka pomocnych informacji:


1. Salon wielkości: 5,5m x 6m
2. Siedzimy od ekranu telewizora około 4-5m
3. Telewizor będzie wisiał
4. Obecnie mam Pioniera PDP427XD, plasma
5. Chciałbym aby telewizor posiadał: koniecznie wifi, usb, możliwość streamowania filmów z pc po wifi, podłączone będzie do konsoli Xboxa One i amplitunera TX-SR707, oraz dekoder NC+, dysk twardy,
6. TV dziennie będzie pracować około 7h (dzieciaki)
7. Preferencje co do marki: Sharp/Sony/Panasonic - ale to tylko tak wstępnie,
8. Kwota jaką zamierzam przeznaczyć to do max. 7.000,00 PLN,
9. Wielkość TV to ok. 55-65 cali
 
Do góry