Nowy tv 55-58 cali

slawek 40

New member
Witam



Szukam 55-58 calowego TV do salonu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 rzadko więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku,małe nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 46ZF355D
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co najmniej: 3 HDMI + 3 USB, gniazdo LAN,optyczne do kina
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita,kablówwka
10 .Jakie urządzenia ? PS4, Soundbar JBL ,pendrive
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-8
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak,często gram przez kilka godzin lub oglądam filmy.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej są to: sport, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Po stronach raczej nie, jedynie Netflix i Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – Niestety gram zdecydowanie za dużo, 50-60%
16. Preferencje co do marki? – Panasonic, Sony,Samsung zdecydowanie nie chcę Philips'a
17. Preferencje co do wielkości? 55-58 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Input lag,czerń a raczej jej brak, cena
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W dzień i w nocy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko co widać po moim obecnym tv
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Mój obecny tv ich nie posiada.Ale na pewno będę korzystał z kilku (Netflix i Youtube)
Chciałbym również aby tv posiadał możliwość odtwarzania filmów w różnych formatach z dysku twardego i pendrive podpiętych pod usb.

Moi faworyci:
PANASONIC TX-58EX780E
Samsung UE55MU7002/8002 nie wiem czy warto dopłacać do MU8002
SONY KD-55XE8505
Sony KD-55XE9005
Dziękuję i Pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam



Szukam 55-58 calowego TV do salonu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 rzadko więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku,małe nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 46ZF355D
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co najmniej: 3 HDMI + 3 USB, gniazdo LAN,optyczne do kina
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita,kablówwka
10 .Jakie urządzenia ? PS4, Soundbar JBL ,pendrive
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-8
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak,często gram przez kilka godzin lub oglądam filmy.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej są to: sport, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Po stronach raczej nie, jedynie Netflix i Youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – Niestety gram zdecydowanie za dużo, 50-60%
16. Preferencje co do marki? – Panasonic, Sony,Samsung zdecydowanie nie chcę Philips'a
17. Preferencje co do wielkości? 55-58 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Input lag,czerń a raczej jej brak, cena
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W dzień i w nocy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko co widać po moim obecnym tv
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Mój obecny tv ich nie posiada.Ale na pewno będę korzystał z kilku (Netflix i Youtube)
Chciałbym również aby tv posiadał możliwość odtwarzania filmów w różnych formatach z dysku twardego i pendrive podpiętych pod usb.

Moi faworyci:
PANASONIC TX-58EX780E
Samsung UE55MU7002/8002 nie wiem czy warto dopłacać do MU8002
SONY KD-55XE8505
Sony KD-55XE9005
Dziękuję i Pozdrawiam



Witaj, zamiast MU bym poszukał 55KS9000 w MatrixMed.. jest za 5600 z 4 letnią gwarancją
a jak nie chcesz Samsunga to 55EX780 lub hicior roku 55XE9005
 

slawek 40

New member
Samsung może być ale zakrzywiony ekran raczej odpada. W tej chwili waham się między Panasonic 58EX780E a Sony 55XE9005. Jeden i drugi ma swoje plusy i minusy. Panasonic większy o 3 cale i chyba ładniejszy,Sony lepsze multimedia ale ten android podobno wciąż niedopracowany. Na Sony jest ciekawa promocja w Sony Center 6499 Pln. z gwarancją na 5 lat. I co tu wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony ma dużo większe możliwości dzięki Androidowi.
Ja będziesz niebieski masz specjalną ofertę.
 

strazakp

Banned
Jeżeli Sony przewyższa Panasa tylko androidem to wg mnie jest to żadna przewagą.
Nie sugeruje się smartwatch jaki ma tv bo zobaczysz że wykorzystasz głównie 3-4 aplikacje które każdy tv ma. Patrz przede wszystkim na jakość obrazu która ci odpowiada, wygląd telewizora i wielkość (czym większy tym lepszy).
Ja bym brał Panasa.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jeżeli Sony przewyższa Panasa tylko androidem to wg mnie jest to żadna przewagą.
Nie sugeruje się smartwatch jaki ma tv bo zobaczysz że wykorzystasz głównie 3-4 aplikacje które każdy tv ma. Patrz przede wszystkim na jakość obrazu która ci odpowiada, wygląd telewizora i wielkość (czym większy tym lepszy).
Ja bym brał Panasa.


Podstawowa różnica jest taka że Sony jest FALD a Panasonic jest Edge Led - i to zamyka dyskusję
który TV jest lepszy
 

pepka

Member
Bez reklam
Podświetlanie strefowe vs. krawędziowe. To pierwsze dużo lepsze... nawet przy niewielkiej ilości stref jaka jest w Sony ;-).
 

slawek 40

New member
Podświetlanie strefowe vs. krawędziowe. To pierwsze dużo lepsze... nawet przy niewielkiej ilości stref jaka jest w Sony ;-).

Dzięki za wyjaśnienie.
A jak wygląda sprawa androida w Sony? Czytałem dzisiaj trochę na ten temat i jest sporo niepochlebnych opinii na temat androida 6 i 7 zainstalowanego w Sony.
 

slawek 40

New member
Witaj, zamiast MU bym poszukał 55KS9000 w MatrixMed.. jest za 5600 z 4 letnią gwarancją
a jak nie chcesz Samsunga to 55EX780 lub hicior roku 55XE9005


Trochę mi namieszałeś w głowie tym Samasungiem 55KS9000. Pooglądałem kilka filmików na YouTube na temat tego tv. Całkiem fajnie się prezentuje i posiada parametry, które wystarczą mi kilka lat.
 
Do góry