Nowy TV 50-55" do 5 tys. złotych

wdamianw

New member
Witam!
Jako, że jestem nowy na tym forum, chciałbym się ze wszystkimi na wstępie przywitać =)

A oto odpowiedzi na pytania:
1. Odległość od ekranu: 3-5 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Nie pada na telewizor.
3. Jak duży jest pokój: 38 m2.
4. Preferowana technologia: no właśnie nie mam pojęcia, może ktoś mi doradzi? Myślałem nad plazmą, gdyż podobno ma głęboką czerń i dobre kąty patrzenia, jednak dzisiaj znajomy mi powiedział, że teraz mało kto robi już plazmy i lepiej zainwestować w jakiegoś LED'a.
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic TH-37PV70PA.
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy, mecze.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorami.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry i żywy.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa.
11. Preferowana wielkość telewizora: jeśli to nie problem to chciałbym dostać jedną propozycję TV 50", a drugą 55".
12. Preferowana marka: słyszałem, że Samsungi mają bardzo dobre matryce, ale nie wiem czy to prawda.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: -
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder N, kino domowe.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV, 20% Internet.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: przeważnie na wprost.
17. Czy ważne jest wifi: tak, chciałbym aby TV posiadał taką możliwość.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? : jak okażą się przydatne, to myślę, że tak.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : ipla tak.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak.
22. Ma mieć 3D: nie jest to konieczne.
23. Ma mieć slot na karty SD: nie jest to konieczne.
24. Ma mieć tuner DVB-S: chciałbym tuner DVB-T, abym mógł oglądać naziemną cyfrową TV.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder N i TV naziemną poprzez HDMI.
26. Jaki masz sygnał: -
27. Ile programów HD: ok. 80.
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~6-8h.
28. Ma stać czy wisieć: stać.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak.
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, w nast. kolejności Smart TV, wifi, tuner DVB-T i USB.
32. Ile osób ogląda: 1-4.
33. Jaka klasa cenowa: do 5 tys. złotych.

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc :)
Pozdrawiam.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic 55ST60
Panasonic 55ET60
Toshiba 58L7365
Philips 55PFL6008
Sharp 60LE752

Wszystkie oprócz Philipsa występują także w wersji 50", ale przy tej odległości 55" uznaj za minimum.
 

wdamianw

New member
Dzięki za odpowiedź :)
A jeśli chodzi o jakość obrazu, czy któryś z tych podanych przez Ciebie wyróżnia się znacząco na tle pozostałych? Myślałem o Philipsie, gdyż nie ukrywam, że spodobała mi się technologia Ambilight, jednak czytając opinie o tym TV niektórzy ludzie piszą, że po paru dniach użytkowania im się zepsuł. Czy awaryjność w tym Philipsie jest naprawdę tak duża?
 
Ostatnia edycja:

wdamianw

New member
Dzięki za odpowiedź :)

Jeszcze mam parę ostatnich pytań:
1. Ale czy ta seria, która ma wejść na początku marca nie będzie kosztowała ponad 5 tys. złotych? Czy jeszcze nie wiadomo?
2. Co Ty byś zrobił kiki na moim miejscu? Wziął plazmę czy LED'a? Jeśli rozmawiamy o rozmiarze 55".
3. Myślałem właśnie albo nad Philipsem 55PFL6008K, albo nad jednym z tych Panasoniców, które wymieniłeś. Czy we wszystkich trzech telewizorach nie występuje przypadkiem - okropny zresztą dla mnie - efekt teatru? Kolega ma jakiegoś Samsunga i dla mnie jest to naprawdę coś strasznego, każda scena wygląda jakby była nagrywana w teatrze...
4. Czy na wszystkich tych TV mogę bez problemu oglądać filmy na portalach z filmami (np. zalukaj.pl, meczyki.pl, kinoman.tv)? Czy nie ma takiej możliwości? Nie ukrywam, że jest to dla mnie bardzo ważne, a zapomniałem o tym wspomnieć odpowiadając na pytania.

Dzięki wielkie za poświęcony czas!
 

rzęsor

New member
Ceny Philipsów będą takie:

55PFH6308 1089 Euro
55PFK6559 1289 Euro
55PFK6589 1289 Euro
47PFK7109 1089 Euro
55PFK7109 1489 Euro
 

wdamianw

New member
Na pewno dobrze wpisałeś ten 1. model? Bo w google nie wyszukuje mi takiej frazy, a raczej tylko ten TV mieści się w moim budżecie.
 

wdamianw

New member
Ok, rozumiem.
A czy są w ogóle jakieś telewizory, które mogą odtwarzać filmy z Silverlight'a bezpośrednio z przeglądarki internetowej?
 

wdamianw

New member
Dzięki za odpowiedź :)
Poczekam ostatecznie jeszcze parę dni, może wyjdą nowe Philips'y, których oprogramowanie będzie działało szybciej, niż ma to miejsce w obecnych TV tego producenta :)
 
Do góry