Nowy Telewizor : )

mago112

New member
Witam , zwracam się z prośba do was o doradzenie mi w wyborze tv .

Moją uwagę zwrócił telewizor LG 43lh560 zastanawiam się czy to dobry wybór czy też nie dołożyć i kupić LG 42LF652 , choć to chyba starszy model jednak z matrycą 100 hz . Ostatnią propozycją jest Samsung UE43J5500 który też mnie ciekawi bo posiada jako jedyny z tych dostęp do vod tvp ( co ucieszy pewnego domownika ) jednak to też zwykła 50 hz matryca .


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Nie ma z tym problemu
7. Jaki masz obecnie telewizor? 32 sharp
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakoś obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nc
10 .Jakie urządzenia ? soundbar , dekoder
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? około 2-3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? discovery , filmy itp
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry - watpie
16. Preferencje co do marki? LG , Samsung , Sony
17. Preferencje co do wielkości? 40-43"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu, opóznienia w menu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1850
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? korzystam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie masz tylko LG 42LF652 - fullhd i 100Hz. Ale jak rzadko wymieniasz telewizor to będziesz musiał wymienić wcześniej jeśli nie kupisz modelu 4K, 100Hz, HDR, Vp9. Ale te najtańszy kosztuje 2499 zł ..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung jest fullhd i 100 Hz.
Ale pisałem o 4K i 100 Hz- Philips 43PUS67501 , cena jest dla niebieskich z kalibracją gratis.
 

miniasy

New member
Sprawdź Sony KDL43 757. Ma 43 cale, full HD, 100hz. Dobrze poszukasz to kupisz go za 2278 pln + w promocji soundbar HTCT80 gratis ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale dalej to zakup na 3-4 lata bo model fullhd. A napisał że rzadko wymienia telewizor dlatego powinien być 4K i 100Hz.
 

mago112

New member
Nie no myślę że za 3-4 lata to telewizor zmienię bo w tych czasach to sprzęt starzeje się szybko :neutral: 4k póki co mogę zapomnieć bo internet nie pociągnie a inni nie nadają :cry:
 

miniasy

New member
Ale dalej to zakup na 3-4 lata bo model fullhd. A napisał że rzadko wymienia telewizor dlatego powinien być 4K i 100Hz.

Kiedyś (10 lat temu?) kupowałem LCD - 32'' HD Ready, za ok. 6 tys., teraz 43" za 2300 pln, z o wiele lepszymi parametrami.
Pierwsze "plastikowe" dvd Sony za 1,7k pln... Teraz BD odtwarzacz za... 350 pln, odczyt dvd (nie mówiąc o BD) + dodatki - niedostępne dla poprzednika.
Uważam, że przy obecnym tempie rozwoju elektroniki, nie warto aż tak mocno "wybiegać w przyszłość" ze sprzętem.

To tylko moje zdanie ;)
 

mago112

New member
Nie wiem na co ale jak polecają coś musi w tym być :D
Pewnie kiedyś to bedzie standard jak full hd więc niektórzy myślą przyszłościowo .
Jednak ciekawi mnie jaka jest różnica miedzy 50 hz a 100 hz telewizor ? Jest to duży przeskok czy jak z telefonami 2 K niby coś lepiej ale cieżko zobaczyć choć wiem że to zupełnie inna kwestia :)
 

Rafal7

Banned
Co ma niby w tym być?Wyciąganie kasy z ludzi i tyle.
Takie będziesz miał 4k jak masz fullhd i tyle w temacie.
Za cztery lata to będzie 8k i co wtedy, znów będziesz słyszał ze tv jest przyszłościowy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wymieniasz sprzęt co 3-4 lata to zostań z - LG 42LF652, fullhd i 100Hz.
A jaki masz internet ?

A dlaczego 4K ?
Dlatego że już chyba w przyszłym roku żadna firma nie będzie produkować telewizorów fullhd i skończy się wsparcie. 3-4 lata to szmat czasu i już w tym okresie pojawią się ogromne ilości materiałów 4k. I tak jak było kiedyś, że HDready odbierał obraz full hd ale gorzej - to teraz full hd nie odbierze materiałów natywnych 4K - będzie napisane - plik nie obsługiwany. Już dziś o tym przekonało się wiele osób, a co mówić za 4 lata.
Ale skoro Ty wymieniasz sprzęt w tym okresie to śmiało możesz brać modele fullhd.
 
Ostatnia edycja:

mago112

New member
Miałem już dziś kupić LG 42LF652 w auchan bo jest za 1799 a właściwie był i wróciłem bez ::smile:
Za to w euro zobaczyłem LG43lh630v za 1999 zł albo 1899 już nie pamiętam . Co myślicie o tym modelu ?>
 
Ostatnia edycja:
Do góry