Nowy telewizor z jak najlepszą czernią w małych pieniądzach

jodela

New member
Witam, szukam nowego TV do salonu tak aby miał jak najlepszą czerń. Telewizora szukam głównie do oglądania filmów wieczorem dlatego najbardziej zależy mi na jak najbardziej czarnej czerni. Nie potrzebuje bajerów, podświetleń, smartów i innych dupereli. Będę grał też na konsoli więc miłym dodatkiem byłby jakiś niższy input lag


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m salon
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? z Kanapy 3
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć lub stać. Bez znaczenia
6. Jak słońce świeci w pokoju? Intensywnie o ile nie zasłonię rolet
7. Jaki masz obecnie telewizor? Zwykły panasonic 50 cali led
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, HDR, Jak najlepszą czerń
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) 4k i hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino domowe, PS4, notebook
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Sporo, minimum 6-8 godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam pojęcia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak , ale poprzez hdmi z netboka
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raz mniej, raz więcej. Głównie wieczorami partyjki z kumplami w strzelanki
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorem oraz nie znaczące treści za dnia
17. Preferencje co do wielkości? kompletne minimum to 58 cali, najlepiej chciałbym 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wyprane kolory oraz biała czerń
19. Preferencje co do marki? Brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Coś około 4000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Może



Zastanawiam się obecnie nad modelem PHILIPS LED 65PUS7304/12. Pasuje mi jego wygląd jednak przy 65 calach ma matrycę IPS co mnie martwi bo zapewne nie uzyskam tak dobrej czerni jak na VA...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Czepiacie się tych IPS i boicie się jak nie wiem co , ja mam na IPS tv 55 cali Philipsa , mam pod siebie poustawiane parametry obrazu i wygląda bardzo dobrze , Jak chcesz mieć bdb efekt jak opisujesz to kup Oleda ( może trafisz na dobry model nie będzie się wypalał ) i problem będziesz miał z głowy
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jesteś blisko ale strzeż się IPS! Też mam Philipsa 55" IPS i też wieczorami nie jestem w stanie znieść mleka zamiast czerni. Sugeruję zeszłoroczny model VA i dzięki Ambi osiągniesz dodatkowo wrażenie większej czerni. Nie wiem czy w pieniądzach się zmieścisz, ale myślę, że kiki coś znajdzie.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jesteś blisko ale strzeż się IPS! Też mam Philipsa 55" IPS i też wieczorami nie jestem w stanie znieść mleka zamiast czerni. Sugeruję zeszłoroczny model VA i dzięki Ambi osiągniesz dodatkowo wrażenie większej czerni. Nie wiem czy w pieniądzach się zmieścisz, ale myślę, że kiki coś znajdzie.

Bzdury wypisujesz , dobrze ustawione parametry obrazu i jest ok , chyba że masz z niższej półki tv , mój model ma 10 bitowy panel / 120 Hz i jest bajka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 65” do 4 tys zł
TCL 65Dc760 za 3799 zł z pakietem
Philips 65Pus7303 za 3499 zł
Sharp 70ui93 za 3999 zł plus drugi telewizor gratis.
TCL 65 C7026 za 2850 zł
 

jodela

New member
TCL odpadają. Wyglądają po prostu źle, tym bardziej z tymi niby soundbarami pod spodem a telewizor jakby nie było, ma też jakoś w miarę się w pokoju prezentować. Sharp pachnie mi dziwnie taniością.... 70 cali w sferisie idzie kupić za 3600! Najciekawiej z zestawienia wygląda oczywiście Philips, jednak na chwile obecną mam do kupna praktycznie w tych samych pieniądzach bo za 3700zł (po rabatach u kumpla) model tegoroczny czyli wspomniany wyżej 65PUS7304/12. Waszym zdaniem byłoby lepiej za te same pieniądze kupić model z zeszłego roku czy jednak wziąć nowy model z matrycą IPS? I czy być może mógłbym poprosić o jeszcze kilka propozycji? Coś najlepiej jeszcze z Philipsa oraz Panasonica i Samsunga. Z góry dziękuję za każdy komentarz :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Skoro masz takie same oczekiwania jak ja to powtarzam, nigdy IPS. Gwoli wyjaśnienia koledze, który twierdzi, że bzdurzę, mam 7101 czyli model 100Hz po kalibracji kikiego.
Nie wiem czy model 7303 jest na matrycy VA, ale jeśli tak to zdecydowanie wolałbym od nowszego z IPS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65Pus7303 za 3499 zł
Sharp 70ui93 za 3999 zł plus drugi telewizor gratis.
TCL 65 C7026 za 2850 zł
WG mnie dla Twoich potrzeb to najlepsze modele.
Bądź otwarty na inne marki - ku własnemu zadowoleniu oczywiście.
 

omnia

New member
Przypominam, że skutkiem ubocznym ambilighta jest poprawa odbioru czerni w telewizorach LED: to działa, znam to z własnego doświadczenia.
Poza taki 8303 ma jeden z lepszych IPSów spośród zeszłorocznych telewizorów.
 

jodela

New member
Witam. Po waszych komentarzach oraz opiniach ludzi z innych stron wybrałem telewizor VA a dokładniej Philipsa 65PUS7303. Moim zdaniem jednak czerń w nim nie stoi nawet obok czerni.... Aż strach pomyśleć co bym odczuwał przy matrycy IPS... Stąd moje pytanie, brat ma zamiar na dniach kupić telewizor, czy da się kupić jakiś telewizor VA z dużo lepszą czernią tak do 5 tysięcy zł czy lepiej faktycznie uderzać typowo w oledy?
 

jodela

New member
Ten nowy Philips to IPS z podświetleniem Edge-LED więc jednak to chyba nie ten trop... Sony ciekawy, ale przy tej cenie(od 6 do 6500) to lepiej już zaglądać za oledem moim zdaniem...
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam. Po waszych komentarzach oraz opiniach ludzi z innych stron wybrałem telewizor VA a dokładniej Philipsa 65PUS7303. Moim zdaniem jednak czerń w nim nie stoi nawet obok czerni.... Aż strach pomyśleć co bym odczuwał przy matrycy IPS... Stąd moje pytanie, brat ma zamiar na dniach kupić telewizor, czy da się kupić jakiś telewizor VA z dużo lepszą czernią tak do 5 tysięcy zł czy lepiej faktycznie uderzać typowo w oledy?


Jak brat szuka TV z dobrą czernią to niech kupi za 6 tyś OLEDA - 65 cali , niech się zgłosi do KIKI-ego
 
Do góry