Nowy Samsung A 615

garabasz

New member
Witam

w końcu po bardzo długim okresie wyboru telewizora właśnie miałem zamawiać w tym tygodniu Samsunga LE40A551 i zauważyłem że pojawiły się nowe modele z serii 6 a konkretnie LE40A615. I widzę że znowu muszę odłożyć zakup :) Na stronie producenta jeszcze nie ma tego produktu. Różnica w sklepach internetowych pomiędzy tymi dwoma modelami jest nieznaczna. Prócz kontrastu i wyglądu nie widziałem jakiś nowinek które by znacząco wyróżniały nowy model. Może już ktoś widział jak świeci ten LCD i czy warto dokładać te kilka stówek.
 

kingus12

New member
Problem :(

Zakupilam ten telewizorek dokladnie 23 listopada i do wczoraj super, az nawalil a dokladniej to niewiem co jest grane poprostu kanaly same sie przelaczaja i do tego jest takie klikanie jak by ktos na bocznym panelu je przestawial a nie z pilota. Nie mam zielonego pojecia co to moze byc moze ktos mogl by mi pomoc z gory wielkie dzieki:(
 

mirkor

New member
Po przeczytaniu wielu tematów, chyba jednak zdecyduję się na ten model w rozmiarze 40".
Doszłem do wniosku, że lepiej mieś większy 40" ekran niż wątpliwe 100Hz w mniejszym.
Proszę o wrażenia posiadaczy tego LCD-ka. Jak ten tetewizorek sprawuje się na poszczególnych sygnałach, jak ze smużeniem, jak z kątami, jak wygląda sprawa z regulacją obrazu, czego Waszym zdaniem mu brakuje?
 

piyotoru

New member
mirkor napisał:
Po przeczytaniu wielu tematów, chyba jednak zdecyduję się na ten model w rozmiarze 40".
Doszłem do wniosku, że lepiej mieś większy 40" ekran niż wątpliwe 100Hz w mniejszym.
Proszę o wrażenia posiadaczy tego LCD-ka. Jak ten tetewizorek sprawuje się na poszczególnych sygnałach, jak ze smużeniem, jak z kątami, jak wygląda sprawa z regulacją obrazu, czego Waszym zdaniem mu brakuje?

I jak tam się sprawuje telewizor?

Ja zastanawiam się nad le37a656 lub le40a615

Jaki rzeczywisty jest czas reakcji matrycy? 4ms czy 5ms?
Oraz jaki kontrast?

Czy ten telewizor to faktycznie a656 bez 100Hz?

Proszę o odpowiedź, bo mam dylemat :(
 

loca

New member
615 to DOKŁADNIE 656 tyle że bez 100Hz i ma 1 mniej złącze HDMI no i oczywiście jest tańszy. Reszta jest taka sama, ta sama matyca(nie jak ktoś tam napisał jak z serii 5), czas reakcji matrycy itp. jest jak w serii 6. Ponadto brak 100hz nie jest wadą ponieważ 615 ma funkcje MOTTION PLUS która wstawia dodatkową klatkę jak jest szyba akcja ale nie w 100Hz ale w 60Hz (w 656 jest MOTTION PLUS 100Hz). Wg mnie dopłacać do 656 nie ma sensu. Jak dopłacać to do czegoś z serii 7 z mpeg4.
 

prezydent

New member
Witam chciałbym się dowiedzieć czy różnice w wyświetlanym obrazie mogą być bardzo widoczne w porównaniu z A656. Chciałbym ten telewizor do odbioru TV analogowej i grania na PS 3.
 
Ostatnia edycja:

cintal

New member
Nie wiem czy roznica w obrazie miedzy A656 a A615 jest bardzo widoczna ale dla przecietnego uzytkownika raczej nie bo parametry maja podobne. Osobiscie mam A615 i podlaczona telewizje na karte i pieknie smiga - obraz jest bardzo dobry. Co do podlaczenia PS3 to nie mam jak tego sprawdzic.
 

CorporalFish

New member
Hmm niewiem dokladnie jakie sa podzespoly i polityka samsunga ale czy napewno 615 to to samo poza 100 i hdmi co w 656 ( osobiscie posiadam A le40a656) a dodatkowo w 40 656 jest matryca 10 bit, ciekawe jaka w seri 615 dla 40 cali ? z opisu wynika ze to nie seria Crystal Design wiec poza wizualna strona pewnie sa o zmiany w elektronice ?
 

CorporalFish

New member
Moze ktos ( posiadacz) tego modelu napisze wiecej ? a co ciekawe firmware jest inne niz do seri 6,7 ( dedykowane jest dla L5 seri i LExxA615a3fx ) wiec widac elektronika jest inna nie z seri 6.
 

pkomander

New member
pod koniec grudnia wybralismy dla rodzicow to cudo. rodzice nie maja zielonego pojecia o elektronice, wiec dali nam wolna reke. mama chciala kupic 40A656, bo....ma sliczna bordowa ramke - tylko dlatego :) oczywiscie wiem, ze to dobry telewizor, jednak uwazam, ze rodzice nie wykorzystaja w calosci jego mozliwosci, a co gorsze nie zauwaza najmniejszej roznicy w obrazie 100mHz a normalnym. stwierdzilismy, ze za cene A656 moga miec inny rownie fajny i kino domowe - dali sie skusic.

wybralismy sie wiec na zakupy. bylismy juz prawie zdecydowani na A551. w mix electronics kosztowal 2999zl. stwierdzilismy jeszcze, ze pojedziemy do euro i to byl strzal w 10!!! mieli tam wlasnie 40A615. wpadl nam od razu w oko. sliczny design. o wiele ladniejszy niz A551. fortepianowa rama dodaktowo jest pokryta szklem. bardzo oelgancko to wyglada i pewnie nie bedzie sie tak rysowac. no i ta delikatna bordowa obwodka - mama pewnie bedzie zachwycona :) kosztowal dokladnie tyle samo co A551 - 2999. KUPUJEMY!! z trudem wpakowalismy go do naszego kombi w koncu powinien byc transportowany w pionie).

po podlaczeniu mozemy stwierdzic same plusy: bardzo dobre kolory, male smuzenie. podlaczony jest pod cyfrowa polsat. oczywicie jakosc zalezy od kanalu, ale zawsze jest bardzo dobra. z pewnej odleglosci oczywiscie. telewizor podlaczylismy do tunera na razie przez euro. tuner nie ma HDMI. mysle, ze przez cyfrowy kabel bedzie jeszcze lepiej.
obraz jest dobrze widoczny pod prawie kazdym katem. w pokoju w ktorym stoi sa 3 okna po wszystkich stronach, a od ekranu nic sie nie dobija.
A615 ma rowniez wejscie USB. mozna sluchac mo§ i ogladac zdjecia. przetestowalismy. jakosc zdjec rewejacyjna, o wiele lepsza niz na monitorze komputera.

co mnie denerwuje??
- czarne paski na gorze i na dole. w koncu to tel 16x9 wiec paskow nie powinno byc, albo? obraz sam sie dostraja i przeskakuje. dlaczego ogladajac film pojawiaja sie dodatkowo czarne paski? oczywiscie mozna je poprzez ustawienia zlikwidowac, ale traci sie na szerokosci obrazu. nie zaliczam tego do minusow A615, poniewaz "paski" uzaleznione sa od sygnalu.
- pilot - dosc tandetny. design telewizoru wzorowy, a pilot?? mozna sie poplakac: wielki, tandetny. philips robi jednak jeszcze gorsze piloty.

od strony danych technicznych nie wypowiadam sie. nie jestem fachowcem i dla mnie telewizor musi spelniach praktycznie moje oczekiwania, a nie na papierku.

A615 polecam wszystkim
 
Do góry