Nowy LED TV 40" ok. 2000 - 2500 zł

erni4

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m kw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? brak podjętej decyzji
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od 14:00 boczne światło, ale są rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? projektor BenQ w600+
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? min. 3x HDMI, Ethernet, USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka UPC z SD i HD, komputer po HDMI
10.Jakie urządzenia ? tuner UPC, komputer, w przyszłości amplituner KD i konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, programy informacyjne, dokumentalne (do filmów mam projektor)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? okazjonalnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, ok. 2-3 h dziennie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Philips, Toshiba
17.Preferencje co do wielkości ? ok. 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? błyszczący i tandetny wygląd
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 - 2500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? najlepiej żeby nie miał

Zależy mi na dobrej jakości obrazu.

Wstępnie zastanawiam się nad:
  • Samsung UE40ES5500
  • Philips 40PFL5007

Domyślam się że Philips będzie miał lepszą jakość obrazu, a Samsung lepsze multimedia (Smart TV), czy tak?
Jak wygląda porównanie szybkości działania tych dwóch modeli? Chodzi mi o przełączanie kanałów, obsługa menu itp.
Z góry dzięki za pomoc.
 

erni4

New member
Jakie panele są pakowane do Philips 5007 40 cali?
Z tego co się dowiedziałem w bliźniaczym modelu 5507 są matryce Sharpa (matowe) lub Samsunga (błyszczące).

Tak przy okazji - dlaczego temat z testem Philipsa 5507 został zamknięty?
 

erni4

New member
Kupiłem 2 dni temu model PFL5007 40 cali. Niestety wątek z recenzją Philipsa 5507 jest dla mnie zamknięty, dlatego tutaj napiszę kilka uwag od siebie.
Może ktoś skorzysta :)

- równomierność podświetlenia matrycy to jakiś żart. Dwa rogi świecą na niebiesko, dodatkowo w 1/3 szerokości ekranu świecą 2 "placki". Próbowałem różne ustawienia ekranu, ale w praktyce niewiele to zmienia.
- menu konfiguracyjne jest bardzo wolne. Na plus warto odnotować intuicyjność.
- Smart TV nie zachwyca. Powolne działanie, ipla w ogóle się nie uruchamia (zwis na białym tle). Nie wszystkie aplikacje współpracują z apką do sterowania TV ze smartfona (np. w YouTube nie można używać klawiatury).
- kolorki generlanie ok (poza czarnym!) ale podobny poziom zapewni nam praktycznie każdy TV w tej cenie.
- na defaultowym firmware telewizor nie łączył się z siecią wi-fi z zabezpieczeniami WPA2. Dopiero po aktualizacji softu z pena udało się połączyć. Nie działa opcja autoaktualizacji przez internet.
- wygląd to największa zaleta tego TV. Miła odmiana od Samsungów i LG z tej klasy cenowej. Nie zauważyłem krzywego spasowania plastików, o którym pisali inni uzytkownicy forum.
- dźwięk ok
- fajny pilot - lekki, matowy plastik, dobrze rozmieszczone przyciski

Podsumowując:
Telewizor jak dla mnie przeciętny. Po przeczytaniu recenzji Kikiego spodziewałem się trochę więcej. Najsłabszym elementem jest podświetlenie matrycy. Jeśli ktoś kupuje TV stricte do filmów to odradzam ten model. Na szczęście do filmów mam projektor, a do oglądania kanałów informacyjnych i sportowych ten Philips jest akceptowalny.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry