Nowy LED 42 cale - j a k i ? ? ?

eliksyr

New member
Witajcie, zakładam temat, bo muszę sobie wszystko poukładać, a może komuś też się taka wskazówka przyda.

Potrzebuję telewizora (na 99% LCD-LED), 40-42 cale, 3D jest raczej dodatkiem, nie obowiązkową cechą (odległość od tv: 2,5 - 3m) do około 3k. Do tej pory myślałem o:

1. Panasonic TX-L42ET5E - coś koło 2700zł, raz czytam świetne opinie, drugi raz, że be, że banding wyraźny, że im dalej w czas to klienci coraz bardziej niezadowoleni.

2. LG 42LM660S - wyczytałem, że lepszy od Panasonica, nieco droższy (~2800 - 2900zł), ale raz, że nigdzie go nie mogę zobaczyć, bo go nie ma w sklepach to zastanawiam się czy dizajn odpowiedni i czy nie pojawią się problemy takie jak z Panasonikiem.

3. Phillips 42PFL60007K - ktoś mi go polecił, droższy - 3200zł, ale czy byłby dużo lepszy od poprzedników?

Może ktoś rzuci jeszcze jakieś światło na ten temat i mi pomoże. Do końca roku chciałbym kupić nowy sprzęt, który głównie będzie używany:

- do sygnału naziemnego cyfrowego, później oferty tv z Orange
- oglądania filmów z dysków zewnętrznych (jak najlepszej jakości), sportu, progr. przyrodniczych
- głównie popołudniami i wieczorem - tv będzie stał tyłem do okna, pomieszczenie pół na pół jasne i ciemne, odległośc od tv to 2.5 - 3m.
- zależy mi na niskim poborze prądu, stąd led
- jeśli coś byłoby w dobrej cenie, ale nie 3D, ale za to z obrazem że mucha nie siada - wziąłbym.

Ktoś, coś? Bardzo proszę o pomoc.

Jeśli zaś chodzi o brak 3D to jak by się prezentowały te modele:
Panasonic TX-L42E5E
Philips 42PFL4007H
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Moje propozycje dla Ciebie to w kolejności.

1. SONY 40EX750/751 jest w promocji w dużej sieci za 2900 z okularami.
Wszystko jest super poza brakami w formatach video odtwarzanych z
dysku.

2. TOSHIBA 42VL963
3. TOSHIBA 40TL933
4. PHILIPS 42PFL6007. Trochę rwie obraz przy szybkim ruchu
5. PANASONIC 42ET5

Kolejność nie jest przypadkowa. Idź i zobacz.

Pozdrawiam
 

eliksyr

New member
Dzięki, sprawdzę. Ale drogie te Toshiby, mocno ponad 3k. Dziś na szybko widziałem LG 660S - bardzo mi się spodobał, ale nie ma go na Waszych listach propozycji. No ciekawie się obsługuje Magic Remotem, ciekawe tylko, że w necie poniżej 3k a w sklepie 3300, masakra.

Przeczytam ten test phillipsa, tylko w nim bardzo mi nie pasuje ambilight, zbyteczny bajer moim zdaniem, który chyba podnosi cenę.
 

sirmike1

New member
Dzięki, sprawdzę. Ale drogie te Toshiby, mocno ponad 3k. Dziś na szybko widziałem LG 660S - bardzo mi się spodobał, ale nie ma go na Waszych listach propozycji. No ciekawie się obsługuje Magic Remotem, ciekawe tylko, że w necie poniżej 3k a w sklepie 3300, masakra.

Przeczytam ten test phillipsa, tylko w nim bardzo mi nie pasuje ambilight, zbyteczny bajer moim zdaniem, który chyba podnosi cenę.


Czy tv LG też ma matryce IPS LG? Bo jeśli tak to ponownie może pojawić się prblem bandingu.....
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Banding występuje głównie na LG i Panasonicach, na Sony, Sharpie i Toshibie nie stwierdzono, na Samsungu w niższych modelach czasem jest też problem.
PS : Drogie Toshiby? 40TL933 jest za 2100zł około na ceneo w znanych sklepach internetowych, a Ty chyba patrzyłeś na 46" wersję skoro ponad 3tyś :p
 

eliksyr

New member
Toshiba 42VL963 jest droższa, bo nieco ponad 3k.
z kolei 40TL933 jest i tańsza faktycznie, ale 40, nie 42 i odświeżanie 100hz tylko.
Czyli skoro mówisz o tym bandingu, to bolączka matryc LG? Lipnie.

To może jakiś sharp godny polecenia? W tym przedziale cenowym? jeśli by wykraczało, to może jakiś bez 3D być. Początkowo pamiętam, że rozglądałem się za jakimś sharpem.
 

eliksyr

New member
Panasonic 42Dt50 odpada - zdaje się, że ma aktywne 3D, fuj.

Sharp może być za mały, ale jeszcze go oglądam, tak samo pozostałe 40 cali i 39.

A co myślisz o tym LG? Trudno znaleźć Twoją wypowiedź o tym tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG jest ogólnie extra .
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/87...wity-telewizor-bylbym-mistrzem-gdyby-nie.html - tu masz test.
Ale ma jak dla mnie duży problem z płynnością.
Jeśli to poprawią to będę polecał LG- a tak odpuszczam.
I tak lepszego od Philipsa 42PFL 6007 - który jest w klasie premium- nic nie dostaniesz.
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

eliksyr

New member
No brzmi faktycznie imponująco. Poprzyglądam mu się na żywo i opiszę wrażenia. Mam nadzieję, że w tłoku tych wszystkich tv coś w końcu wybiorę na kilka lat wprzód.

czy ten phillips różni się czymś od 42PFL6007K? z "k" na końcu?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Dużo lepiej niż w LG - inne są procesory graficzne i dużo lepiej radzi sobie z prędkością obrabiania obrazu.
 

eliksyr

New member
Dobrze, dobrze, ale jedno krótkie pytanie: co najlepiej wybrać, jeśli budżet będzie jednak PONIŻEJ 3k?

edit: jeszcze dopytam. W przypadku tej toshiby:
42VL963G

jak wygląda sprawa płynności, ew. bandingu?
 
Ostatnia edycja:
Do góry