nowy ampltuner onkyo TX - 5007

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czy ktoś wie co to będzie za sprzęt czy to jest następca 906 ? Bo o uszy mi się obiło się że 907 w wogóle ma nie być , przynajmniej na targach w Berlinie nikt nic nie mówił na ten temat. A dwa czy on różni sie tylko dodatkowo tymi nowymi kanałami tzw. przedne -górne czy jednak troszke tam pozmieniali bo jeśli nic nie zmienili, a tylko dołożyli te 2 kanały to cenowo lepiej wypada jednak 906. Proszę napisać jeśli coś wiecie na ten temat. Pozdrawiam.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
dc. onkyo 5007

Witam rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie który był na prezentacji onkyo i stwierdził że onkyo 906 lepiej gra jak 5007. Podobno lepszy jest zasilacz i w wogóle lepiej podobno gra właśnie 906. 5007 ma tylko o kanał dodatkowo więcej, więc jeśli komuś zależy bardzo na tym to tak, a jeśli nie to stwierdził że 906 dużo lepsza.
Lolek.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
cd 5007

Witam dzisiaj rozmawiałem z jakimś menadżerem na woj. mazowieckie i ten stwierdził że 5007 jest lepszy jak 906, a 907 w wogóle ma nie być przynajmniej jak na razie :) Więc ja myslę że jednak 5007 jest lepszym ampltunerem tylko w sklepach będą ściemniać że 906 jest lepsza żeby się pozbyć ich ze sklepu :) Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie bo ten gościu twierdził, że z tego co onkyo pisze i mówiło na temat 5007 to wyrażnie można było wywnioskować że jest to model wyższy niż 906. Pozdrawiam.
lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tylko zależy czy cena będzie uzasadniała różnicę jakości ?
Odsłuchiwałem ten model na kolumnach Klipscha Preludium 39F
http://www.klipsch.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=1885
klipsch_palladium_39f_para.jpg


i byłem zachwycony jakością dobrych płyt.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej wiesz jak się nie podoba pilot to można za 50 zł bodajże kupić ten od modelu 906 - tak mi przynajmniej powiedzial menadżer na woj. mazowieckie. Aczkolwiek powiem ci, że też przymieżam się do zakupu onkyo , obecnie mam model 603 ktory sprzedaje i właśnie mam taki pilot jak w 906 tylko bez podświetlenia i powiem szczerze - ten pilot robi tylko lepsze wrażenie natomiast wcale nie jest prktyczny, jest duży, nieporęczny i ciężko się go czyści , ale robi lepsze wrażenie :) co kto lubi , a wrazie czego zawsze można kupić od 906. Mają tego dużo dlatego cena jest niska :) Pozdrawiam
Lolek
Ps. menadżer ten pwoiedział że ten pilot w użytkowaniu jest dobry i nie ma znim żadnych problemów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Maciej24

New member
Porównywałem tx-nr 5007 z tx-nr 3007 na stronie producenta i wywnioskowałem że różnią się tylko mocą i jednym HDMI więcej, czy coś przeoczyłem? Jeszcze jedno, podobno 5007 to następca 906, więc dlaczego cena 906 w niektórych sklepach jest wyższa niż 5007? :) Lepszy, tańszy amplituner?:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Macieja 24

906 jest tańsza ponieważ były zakupowane kiedy droższe było euro to po pierwsze , po drugie firma EIC wpadła na pomysł żeby taniej sprzedawać żeby być bardziej konkurencyjna w stosunku do sklepów internetowych które sprowadzały 906 z Niemiec i póki co im się to udaje oby tak dalej było i żeby później nic im sie nie poprzekręcało w głowach :) A rożnica jest jeszcze na pewno w DAC 5007 jest 32 bitowa, a 3007 jest 24 bitowa. Te 32 bity to tak na wyrost ale kiedyś jak onkyo dało wyjście hdmi też nikt nie spodziewał sie że hdmi w przyszłości będzie takie miało znaczenie jakie ma w chwili obecnej. Pozdrawiam.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

imalas

New member
Z ważniejszych różnic to jeszcze transformator toroidalny, którego brak w 3007, ale w 5007, 906 i 905 jest! :) To samo z pozłacanymi gniazdami, ale to już dla ...koneserów! :)
 
Ostatnia edycja:

trendys

New member
ad 5007

imalas napisał:
Z ważniejszych różnic to jeszcze transformator toroidalny, którego brak w 3007, ale w 5007, 906 i 905 jest! :) To samo z pozłacanymi gniazdami, ale to już dla ...koneserów! :)


Zgadzam się z kolegą. Rodzaj zasilania to istotny szczegół. Natomiast jaka jest rzeczywista różnica w osłuchu z tym toroidem lub bez to chyba dobre pytanie? Jeżeli ktoś ma doświadczenia w tej materii, to proszę o komentarz.
pzdr.

PS. Porównanie modeli można zrobić na stronie europejskiej Onkyo.
 

imalas

New member
Jest wystarczająco zauważalna "in plus" dla toroidalnego zasilacza.
Nie potrafię opisać słowami brzmienia, ale jest takie dostojne (dynamiczne z rozmachem) ...po prostu pełna skala efektów dźwiękowych (szczególnie niskie częstotliwości pieszczą moje ucho) Nie ma rady musisz sam to usłyszeć, a jeśli nie usłyszysz różnicy to ...do laryngologa, a tak serio to wtedy szkoda kasy i odjazd o jeden segment do ....dołu. :D
 

misza123

New member
posumowujac tą rozmowe to wybralbym jakis budzetowy ampli 5.1 do 2 tysi.(ze wszystkimi kodekami etc.) i do tego za 3 kupil na preout jakis wzmak. za ta cene na bank kupie wmzaka ktory zmiazdzy 5007.
a tak baj de łej, czy jest na forum ktos, kto ma zestaw 9.2 ???
ja sie gubie w ustawieniu 7.1.... ale 9.2 to juz dla mnie masakra :D
 

Kaszan

New member
Niestety niekoniecznie musi tak być... przynajmniej przy proporcjach cenowych, o których mówisz. Polecam przeczytać artykuł o tym w grudniowym Audio. Pewne ograniczenia wynikają też z samej budowy amplitunera- jeśli amp będzie bardzo budżetowy to dźwięk samego wzmacniacza, będzie lepszy niż zestawu amp+wzmak. Oczywiście dużo zależy tu od źródła i sposobu jego podłączenia.
 

BD

Member
Bez reklam
narazie 5007tka ma wiele niedociagniec nawet po wgraniu najnowszego firmware z 22.12 i do 905tki jej sporo brakuje, mam te dwa modele i szczegolowo sledze i testuje, jezeli napaliliscie sie na model 5007 to zaczekajcie bo moze po 0,5-do roku cos sie zmieni jak inzyniery cos wykombinuja z tym modelem, jezeli nie chcecie czekac to 905/906 jest dla was, wysmienite amp'y i pisze to z reka na sercu ....
 
Ostatnia edycja:

misza123

New member
denon 1910 + denon pma 700 = ok.4000 tysia.
zostaje nam jeszcze w kieszeni kasa na np. bluray
a dzwiek na bank lepszy (jezeli na sprzecie ma byc uzywane stereo - jezeli sprzet tylko do kina to moze faktycznie 905/906 bedzie lepsze)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
denon 1910 + denon pma 700 = ok.4000 tysia.
zostaje nam jeszcze w kieszeni kasa na np. bluray
a dzwiek na bank lepszy (jezeli na sprzecie ma byc uzywane stereo - jezeli sprzet tylko do kina to moze faktycznie 905/906 bedzie lepsze)

Czy przypadkiem z 1910 nie wycięto pre-outu? Tak przy okazji: różnica między pre-ampem Yamahy 661 a pre-ampem NADa C325BEE jest jednak spora (góra + przestrzeń) na korzyść NADa (nawet po zastosowaniu dodatkowej kablologii)...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ma Racje!

Tez czytałem na Forach tego typu ze 5007 model ma nie dociągnięcia ze jest "gorszy niż 905/906 ktoś kto czyta parametry modelu 5007 nie zrozumie tego bo model ten wypasiony jest totalnie.Wszyscy co posiadają go narzekają na tak zwane "cykanie" podczas zmiany sygnału wejściowego .Użytkownicy tych modeli liczą na to że najnowszy Firmware zmieni to, ale wielu wątpi w to, przyczyna nie leży w po stronie firmware tylko w konstrukcji "fizycznej".Aha jeden z posiadaczy takiego sprzętu zauważył ze model 5007 ma cieńszą blachę niż 905.Kryzys...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tez czytałem na Forach tego typu ze 5007 model ma nie dociągnięcia ze jest "gorszy niż 905/906 ktoś kto czyta parametry modelu 5007 nie zrozumie tego bo model ten wypasiony jest totalnie.Wszyscy co posiadają go narzekają na tak zwane "cykanie" podczas zmiany sygnału wejściowego .Użytkownicy tych modeli liczą na to że najnowszy Firmware zmieni to, ale wielu wątpi w to, przyczyna nie leży w po stronie firmware tylko w konstrukcji "fizycznej".Aha jeden z posiadaczy takiego sprzętu zauważył ze model 5007 ma cieńszą blachę niż 905.Kryzys...

Witam aja slyszalem np cos takiego ze wszytskie modele seri 6 czyli 906 , 806 itp sa duzo gorsze niz wlasnie seria np 5007 , w sklepie mieli i jeden i drugi i malo tego 906 mieli po wiekszej cenie jak 5007 i doradzali 5007 to tak na marginesie mysle ze warto posluchac , a nie sluchac tego co ktos powiedzial. Bo sa tacy ktorych nie stac jest na 5007 kupia 905 i wychwalaja po swiaty jaka ona jest dobra w srosunku do 5007. Nie ujmuje nic 905 bo jest super - poprostu pisze tak od siebie to co mysle. Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry