nowy amplituner

eminem6305

New member
Witam;) jak w temacie chciałbym zmienić swój amplituner na cos z wyższej polki;) obecnie mam pioneera vsx-922 gra to z kolumnami yamaha z seri ns700..a mianowicie 4x yamaha ns-f700 2x yamaha ns-b700 i 1x yamaha ns-c700..myslalem o onkyo tx-nr5010 albo marantz sr-7008..w późniejszym czasie może dokupię dodatkowo jakies dwa mocniejsze fronty;) myslalem również żeby kupic zestaw marantz sr-7008 plus wzmak marantz pm-ki pearl lite do podlaczenia kolejnych frontow pod wzmaka;) może jakies inne sugestie????
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznij od podania budzetu, celujesz juz w drozsze klocki, a nie piszesz jak bardzo Cie interesuje odsluch stereo, kino itp. Przy takim budzecie nie ominie Cie tez odsluch ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli sporo słuchasz muzyki to uważam, że lepiej będzie kupić trochę tańszy amplituner kd i do tego wzmacniacz. Np. wspomniany wcześniej Marantz 7008 (bądź poprzedni model 7007 - będzie sporo tańszy), Yamaha RX-A2030, Onkyo TX-NR929, Pioneer SC-LX76, Nad T757.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie dobre. Ja, czy paru innych kolegow wlasnie takie rozwiazanie zastosowalismy. Nalezy tez dodac, ze nie jest to jedyne sluszne rozwiazanie, alternatywa zawsze jest. Jezeli brzmienie Marantza Ci odpowiada, to jestes w domu.
 

eminem6305

New member
powiem szczerze ze nie miałem okazji sluchac marantza i onkyo..byłem na odsłuchu pioneera,cambridge audio,i sony ...zostaje pytanie konfiguracja marantz+marantz czy onkyo+onkyo?;)
 

collider

New member
Bez reklam
Z tych dwoch to marantz natomiast zastanow sie bo moze warto za ta kase kupic jeden a dobry klocek KD, ktory zagra i w stereo i w kinie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaden w wymienionym budzecie ampli (10k) nie zagra tak jak wzmacniacz Marantza, czy innych porownywalnych wzmacniaczy. Nie ma takiej opcji ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Zaden w wymienionym budzecie ampli (10k) nie zagra tak jak wzmacniacz Marantza, czy innych porownywalnych wzmacniaczy. Nie ma takiej opcji ;)

Oczywiście, że nie, ale jeśli ktoś nie jest melomanem i audiofilem to może akurat wystarczy mu brzmienie i jakość z jednego klocka. Jestem pewien, że przy dobrych głośnikach takie amplitunery jak Arcam AVR 400, Nad T765, Rotel RSX-1562 czy choćby Pioneer SC-LX86 zagrają bardzo dobrze. Kurcze, zagrają świetnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie, "moze" a tego nie wiemy. To niech sie kolega okresli, bo roznica bedzie spora, ale dla kogos kto chce wycisnac jak najwiecej z zakladanego budzetu, przy zalozeniu ze 90% bedzie muzyka, to sklanialbym sie jak juz do wzmacniacza. Kiedys pisalem podobnie o ampli Marantza, dla wielu w zupelnosci wystarczy jakosc stereo, bo tam nie ma mowy o zadnym plumkaniu, ale jak widac dla wiekszosc osob na forum, wzmacniacz jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem. Nie przeceniajmy mozliwosci ampli za 10k w zestawieniu z wzmacniaczami w klasie np.Marantza PL.
 

collider

New member
Bez reklam
Tyle tylko, że gdybym ja w 90% słuchał muzyki to kupiłbym sobie wypaśny wzmak stereo a do tego przeciętne KD (takie co by dawało radę i spełniało swoje zadanie).
 
Do góry