Nowy amplituner i duży problem

kaktusr

New member
Witam

Panowie mam problem błagam nie usuwajcie tematu. Miałem Yamahe RXV630 wszystko działało dobrze aż się spalił centralny kanał. Chciałem coś nowego pojechałem kupiłem nowy ampli ONKYO nr-656 ale zanim zabrałem się za podłączenie postanowiłem kupić miernik i pomierzyć przede wszystkim centralny głośnik bo po założeniu nowego zaczeły się problemy z yamaha najpierw "chec sp wires" a później spalenie. Centralny to Tannoy mcbeye przednie kolumny to Tannoy m3. Według specyfikacji w necie wszystkie kolumny powinny mieć 8ohm. Mierze miernikiem centralny 4 :O, mowie ok może coś zepsute dlatego klękła yamaha, mierze przednie tannoy m3 również 4ohm ! Zbladłem po prostu :( tym bardziej że yamaha miała przełącznik i jechałem całe życie na tym który wskazuje że mam mieć głośniki 8ohmowe. Teraz mam problem mam nowy ampli 6-16ohm dwa stereo + cetralny 4ohm tylne 8ohm czy ja to mogę podłączyć ? Nie rozumiem tego według specyfikacji kolumy mają 8hm mierze mają 4...Głośniki grają wszystkie dobrze żaden nie jest spalony...
Na pewnym forum napisali tylko że nie tak mierzy się impedancje kolumn, ale tylko tyle...Mam rozumieć że skoro to Tannoy nie firma krzak impedencja jest 8ohm tak jak w specyfikacji i po prostu yamaha umarła mi ze starości ?

Błagam doradzicie coś Oknkyo wzięte na raty nie chce tego zwracać :(
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Na moich kolumnach heco central, suroundy i fronty też pisze 4-8 ohm. Pomierzyłem.. Na frontach poniżej 4 na suroundach lekko powyżej. Więc ampli na 6 ustawione i ty też tak ustaw. Mniej sie bedzie grzał
yamaha padła bo padła. Ile miała lat?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam trzecie onkyo i dwa obecnie mam w domu i zawsze miałem kolumny 4 omowe i nigdy nie miałem problemów .. mi się wydaje tak jak Caparzo napisał że padł amplituner bo miał swoje lata
 

kaktusr

New member
Yamaha nie wiem ile mogla miec lat bo sam kupilem uzywke na allegro, a spalil sie napewno podwojny rezystor taki bialy na koncowce mocy odpowiadajacej za cental, wiem bo spalil sie na moich oczach ;) Dzieki za pozytywne odpowiedzi wolalem to usluszec od paru osob i nie bazowac na jednej opini kolegi ktory sie troszke zna. Czyli rozkrecam troche bardziej, gra to od wczoraj i mimo ze balem sie ze to srednia polka to hra lepiej od yamahy, jest lepszy balans.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W końcu jest to nowszy amplituner od tego co miałeś ..więc nie ma sensu porównywać do tamtego co miałeś.. :) ważne że jesteś zadowolony.
 
Do góry