Nowy 55" zamiast plazmy.

fostof

New member
Cześć,

Przymierzam się do zakupu telewizora. Początkowo planowałem do mojego P50G30E dokupić sticka intela, ale chyba bardziej optymalnie będzie zmienić telewizor na ciut większy i taki bardziej smart.
Poniżej podaję odpowiedzi na najważniejsze pytania.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tylko rano przez chwilę
7. Jaki masz obecnie telewizor ? panasonic P50G30E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najważniejsze dla mnie to płynne odwtarzanie mkv po lanie z komputera z napisami srt w jakości kilkunastu Mbps. Dodatkowo wszelkiej maści aplikacje vod tj netflix, hbogo, player.pl, tvp player, dobrze działający youtube. Oczywiście bardzo mile widziane uruchomienie vod w 4K.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? nc+, xbox one
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale w HD, telewizja sporadycznie, trochę piłki nożnej
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko vod/youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? xbox one, 20%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami, ale w dzień także. Powiedzmy 70/30
17. Preferencje co do wielkości? 55-60 (Raczej 55 z racji ceny)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem
19. Preferencje co do marki ? Chyba Samsung, ale nie upieram się
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie używam
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł

Odległość od telewizora to 4m, ale chyba uprę się przy 4K. Wierzę, że jakość obrazu mnie pozytywnie zaskoczy nawet oglądając z tak daleka :)
Zastanawia mnie tylko HDR. Czy zwracać w ogóle na to uwagę, czy raczej olać? To ma być zakup na conajmniej 5 lat, to może warto jednak mieć HDR?
Bardzo ważny jest dla mnie pkt8 - ok 80% korzystania z tv. Zależy mi na płynnym odtworzeniu materiałów w jakości kilkunastu Mbps, czyli takie przyzwoite fhd. Pytanie, czy na telewizorach w tym przedziale cenowym mogę liczyć na płynne odtworzenie filmu ~30Mbps, lub 4K ~60Mbps.

Mam nadzieję, że w miarę jasno określiłem swoje preferencje. Może uda się Wam coś podpowiedzieć :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

Caparzo

New member
Bez reklam
myślisz że jak podłączysz cokolwiek do tv co nie nadaje w 4k to myślisz że jakość cie zaskoczy bo masz tv 4k ? no to raczej ci nic nie zaskoczy
 

fostof

New member
Nie bardzo rozumiem. Planuję odpalić w 4K np yt, netflix, mkv (jak tv to ogarnie), a w jak wejdzie do sprzedaży to xbox scorpio. Nie liczę na poprawę jakości obrazu zmieniając tylko tv na 4K oglądając dalej filmy fhd :) Te 4K to tak bardziej przyszłościowo.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Potrzeby, które wskazales ograniczają cię do właściwie jednej firmy. Niestety kupując Philipsa 7101 w stosunku do plazmy bardzo zawiódłbyś się na czerni. Kup ten gwizdek Intela i poczekaj rok. Może KS7000 na wyprzedaży za 4k trafisz?
 

fostof

New member
Właśnie na czerni by mi zależało. Samsungi 7000 póki co drogie i wątpie, żeby zeszły w okolice 4tys w najbliższym czasie. A jak z czernią w tym Philipsie 7181? Dałby radę przy moich wymaga iach? Poradzi sobie z dużymi mkv i srt po lanie?

Macie jakieś opinie na temat Samsunga UE55KU6072U? Nadał by się?
 
Ostatnia edycja:

Marta84

New member
Kup player od Wetek.

WeTek Core
WeTek Hub
WeTek Play2

Ma dual boot: Android i Kodi.
Bezposrednie wsparcie (Wetek to oficjalny sponsor Kodi)

Zeby zobaczyc roznice w stosunku do tej plazmy to musialbys kupic Oleda.
Najtanszy aktualnie 55 cali LG 910V FullHD to 5,7k pln.
Kupisz LCD to skonczy sie tak ze i tak bedziesz ogladał filmy na starej plazmie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To klasa cenowa determinuje wybór.
A klasa cenowa mówi o dwóch modelach mieszczących się w kwocie 4 tyś zł:
- Philips 55PUS6561 za 3799 zł
- Philips 55PUS7101 za 4099 zł

LG oled ten, odłożyłbym, z powodu wielu problemów.
Masz jeszcze
- Panasonic 58DX750 za 6299 zł
- Sony 55XD8505 za 5299 zł
- Samsung 55KS7000 za 5899 zł

Jeśli kasa nie przekraczająca to Philips, jeśli masz kasę to za dopłatą masz kolejne podane w ofercie modele.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi. Chyba zaczekam na KS7000, bo niżej nie widzę nic sensownego.

Jak nastawiłeś się na KS7000, to zaczekaj na dobrą promocję. W rabacie technologicznym w Saturnie we wrześniu kosztował poniżej 5200 zł za wersję 55". W tej cenie zakup tego modelu ma już sens, ale na pewno nie za cenę powyżej 5400 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko trzeba sprawdzić martwe piksele i sprawdzać czy nie odchodzi obudowa w skutek obciążenia dużego ilością codziennych godzin.
 

grzes07

New member
gdybym ja mial wybierac sposrod tych trzech TV to dalej zostaje przy mojej plazmie Panasonica ktora "bije" te wszystkie w/w TV, ja jestem kinomaniakiem i wiedzialem czego chcialem dlatego wybralem Oleda B6
 

kochin

New member
Kupiłem wczoraj nowego 55KS7000 za 5199 zl z odbiorem w brandstorze Samsunga w Katowicach. Jeszcze trochę go potestuje i podzielę się wrażeniami ale narazie jestem zachwycony :)

Promocje są, wystarczy dobrze szukać :)
 
Do góry