Nowy 43" dla rodziców.

Minik

New member
Witam.
Pierwszy raz skorzystałem z Waszej pomocy w zakupie TV w 2015 roku i muszę powiedzieć, że podpowiedź była b.dobra, bo TV do dziś hula prawie non-stop bez żadnych awarii (nie licząc pilota który się "wydusił i wygniótł" i za niego pracuje teraz podróba za 17zł ;-) . Do rzeczy.

Zwracam się do Was o pomoc w znalezieniu TV dla rodziców. Kablówka przeszła z analogowej na cyfrową, tym samym TV musi mieć DVB-C a stary tego nie ma. Aktualnie jest stary TV 32LG3000 (z 2008 roku, tylko analog, który i tak już ledwo dyszy). Rodzice chcą przestawić się na większy i max jaki wchodzi w rachubę to 43". Jest jednak kilka wymogów które TV MUSI mieć:
  1. albo gniazdko słuchawkowe niewyłączające głośników gdy włoży się wtyczkę albo Bluetooth przez który dźwięk "wyśle się" na słuchawki BT (mogą być kupione zamiast starych na kabelku). Ojciec słabiej słyszy, więc słuchawki OBOWIĄZKOWE.
  2. Tuner DVB-T, DVB-C i DVB-S, gdyż stary odb.SAT ma wyjścia tylko SCART a tych złącz w nowych TV brak. Dlatego odb.SAT w telewizorze potrzebny
  3. Nagrywanie na USB (Pendrive/HDD) - stary magnetowid to znów SCART. Jako że nie będzie go jak podłączyć a czasami rodzice chcą coś sobie nagrać, TV musi nagrywać.
  4. SmartTV jak najbardziej mile widziane (chętnie korzystają z YT)
  5. W ślad za pkt.4 - wbudowany odbiornik WiFi - nadajnik jest w innym pokoju i nie ma możliwości pociągnięcia kabla ethernet'owego.
  6. O Full-HD nie wspominam, bo to raczej już standard. Czy 4K? Nie wiem, fakt że robi się standardem, ale jakby nie było 4K a tylko F-HD, tez będzie dobrze.
To tyle (na razie).

Szukałem kilku modeli, znalazłem kilka ale zawsze czegoś brakuje lub danego modelu nie ma :( . Celuję między Samsung'iem, LG a Philips'em - z ukierunkowaniem raczej na Samsunga. No chyba, że znajdzie się inny który będzie dobry i nie zestarzeje się (jak np. Smart w moim Panasonic'u, gdzie producent chyba już olał użytkownika (mnie), bo Smart-u już prawie nie ma. Nie ważne.

Podam jakie modele oczytywałem ale zawsze czegoś brak:
LG 43UK6400 - tego niestety już nie ma oprócz wystawowych, ale ma być nowy
LG 43UM7100
SAMSUNG UE43NU7092 - nie wiem czy ma BT :-(
LG 43UK6470
Philips 43PUS6523/12
SAMSUNG UE43RU7172

Aha, najważniejsze: budżet - do max 1700,- ale to już naprawdę bardzo naciągnięty max. Ideałem było by zmieszczenie się w 1500,- zł. Nie musi być z 2019 roku, może być 2018 byle był dobry.
Rodzice nie są techniczni, więc TV ma być działający, miec co wymieniłem i nie mieć zbędnych wodotrysków.

Z rzeczy które fajnie jakby były, to centralna stopa zamiast nóżek po bokach (wąska szafka TV), ale nie jest to wymogiem. Ew. kupię im nowa szafkę :)

Uff..... chyba Was nie zanudziłem.
Licze na pomoc, bo poprzednio naprawdę bardzo mi pomogliście i do dziś cieszę się sprawnym TV który - jak wczoraj sprawdziłem - przepracował już 20690 godzin i 7890 właczeń - i działa dalej bez zmian, jak nowy :-D
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok. 2022 roku przechodzimy na nowy standard nadawania NTC w Polsce czyli na DVB-T2, kompresja HEVC, kodowanie dźwięku w AC-4, HbbTV w wersji 2.0.2.

Przeważnie każdy obecnie dostępny tewizor posiada DVB-T2 i HEVC, tak tylko te najnowsze posiadają obsługę dźwięku w AC-4, tak jest np w przypadku LG zeszłoroczne modele go nie posiadają, obecne już tak. Najtrudniej dowiedzieć, się jaką wersję HbbTV ma zaimplementowaną telewizor.

Obecnie ww specyfikacja jest u notyfikacji w UE, i prawdopodobnie zacznie w Polsce obowiązywać od grudnia tego roku.

Więcej masz o tym na forum Emitela: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=232463#p232463
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12320752/katalog/12567205
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 43UK 6400 i 43UK6500 - masz nówki sztuki .
Dla niebieskich masz specjalne ceny i z pakietem gratisów.
 

Minik

New member
...LG 43UK 6400 i 43UK6500 - masz nówki sztuki ....
Można prosić link do ew. sklepu? Bo wszędzie gdzie szukam, to owszem opis jest, ale "towar niedostępny" lub "powystawowy". Tak dla 6400 jak i dla 6500 :-( . Powystawowe mnie nie interesują.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W zeszłorocznych telewizorach z serii UK brak odsługi dźwięku w AC-4, tegoroczna seria UM już ma. Będzie to potrzebne w przyszłości do DVB-T
 
Do góry