NOWOŚĆ! - AVR-X500 - Amplituner kina domowego 5.1 HD

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam


NOWOŚĆ! - AVR-X500 -Amplituner kina domowego 5.1 HD

Dzięki zastosowaniu 5-kanałowego wzmacniacza o mocy 140W na kanał i ich dyskretnej konstrukcji, już od podstawowego modelu AVR-X500 użytkownik ma możliwość obcowania z legendarną jakością dźwięku dostarczaną przez Denon. Wysoka jakość dźwięku idzie w parze wraz ze zwiększoną łatwością użytkowania. To właśnie czyni go wyjątkowym w tej kategorii cenowej.




  • Dzięki przedniemu wejściu HDMI możesz w łatwy sposób podłączyć kamerę, tablet lub smartfon, aby w pełni cieszyć się zmagazynowaną w nich zawartością audio lub video. Dodatkowym ułatwieniem jest intuicyjny interfejs menu ekranowego (GUI). Z jego dużymi i czytelnymi wskazówkami będziesz w stanie, w wygodny sposób, odczytać wszystkie informacje - nawet z odległości kanapy. Ułatwiające współpracę rozwiązanie Quick Select umożliwia dostęp do najczęściej używanych źródeł.
  • dyskretna konstrukcja wzmacniacza mocy dla wszystkich 5 kanałów (140 W na kanał)
  • łatwe w użyciu menu ekranowe GUI (Graphical User Interface)
  • kodowany kolorami układ terminali głośnikowych oraz kolorowe etykiety przy gniazdach połączeń kablowych ułatwiające podłączanie przewodów
  • 4 wejść HDMI (w tym 1 z przodu) ze wsparciem 3D, i jedno wyjście HDMI
  • obsługa formatów dźwięku wysokiej rozdzielczości dla Blu-ray, takich jak Dolby TrueHD i DTS-HD
  • dostępna rozdzielczość 1080p i technologia 3D Pass Through
  • funkcja Minimum Signal Path, zapewniająca czystość sygnału audio i wideo
  • przetworniki 192kHz/24-bit D/A dla wszystkich kanałów
  • układ Compressed Audio Restorer, aby przywrócić jakość dźwięku ze skompresowanych źródeł muzycznych
  • wejście Mini Jack umożliwające podłączeni dowolnego urządzenia przenośnego
  • przycisk Quick Select, dający bezpośredni dostęp do najczęściej używanych źródeł
  • wyświetlacz z dużymi znakami
  • funkcja Sleep Timer
  • w komplecie prosty, łatwy w użyciu pilot sterowania
  • standby HDMI Pass through
  • automatyczne wyłączanie zasilania i niski pobór mocy w trybie standby
  • zmniejszona głębokość urządzenia pozwalająca na łatwiejszą instalację w szafkach dla sprzętu AV
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Czy ja dobrze widzę, zaciski terminali głośnikowych są sprężynkowe? o szok :shock: :shock: :shock:
a mówili że kryzys się kończy... ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
To przyznaję się bez bicia że nie wiedziałem, myślałem że dawno już odeszli od tych zacisków, zwłaszcza że te klasyczne dokręcane plastikowe nie są jakoś specjalnie drogie, nawet w detalicznej sprzedaży, a co dopiero u Chińczyków.

PS: 140W na kanał... i kto powie, że papier nie przyjmie wszystkiego? ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przynajmniej latwo wlozyc tam kabelek, bo do tych dokrecanych trafic takim 4mm to koszmar. Szczegolnie jak sa napackane jeden obok drugiego, a sprzet schowany w gaszczu innych kabli. Na szczescie sa banany i problem z glowy :)
Mam wrazenie, albo faktycznie tak jest, ze dokrecane zaciski sa dedykowane glownie do bananow, a mozliwosc uzycia w nich zwyczajnych zakonczen (bez bananow) jest niejako przy okazji - dla tych ktorzy jeszcze nie zdecydowali sie na bananowe wtyki. Pomijam juz oczywisty fakt, ze lepszy styk jest na wtykach dokrecanych.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzilo mi o sam fakt wpinania, ale racja. Chociaz jak kabel jest juz przeciagniety i wytniesz wieksza polowe drucikow z kabla to upchasz :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam tak czy siak to mogliby dac te dokrecane jaka to roznica jest jak się kupuje cos takiego w tysiacach sztuk...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze dlatego ze wlasnie kupuja w tysiacach sztuk. Kiedys w McDonaldzie zrobili ciecia, bardzo malo istotne dla klienta. Przyjmijmy dla przykladu ze okroili kawalek cebuli, lub 1/3 ketchupu do porcji jednej kanapki (nie pamietam co to juz bylo). Niby nic, ale na tak duza skale sprzedazy, oszczednosci poszly w miliony :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jak nie wchodzi do dziurki, to trzeba przyciac kilka drucikow i ladnie zwinac palcami, tyle ich tam jest w 4mm ze co za roznica :D
No ok, fizyka mi mówi że dalej w kablu prąd popłynie wszystkimi nitkami. To co uzyskamy biorąc grubszy kabel, obcinając zakończenia o połowę by weszły w gniazda...? Bez sensu dla mnie rozwiązanie ;) Czym ma się różnić takie podłączenie od użycia kabla cieńszego np.2,5mm. Tak tylko sobie głośno myślę... ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ok, fizyka mi mówi że dalej w kablu prąd popłynie wszystkimi nitkami. To co uzyskamy biorąc grubszy kabel, obcinając zakończenia o połowę by weszły w gniazda...? Bez sensu dla mnie rozwiązanie ;) Czym ma się różnić takie podłączenie od użycia kabla cieńszego np.2,5mm. Tak tylko sobie głośno myślę... ;)

Ano tym sie rozni, ze te 4mm sa juz zatynkowane w scianie :) (np.)
Nie wiem co tak sie uczepiliscie tego kabla 4mm, tak mi sie napisalo, niech bedzie 2mm i po sprawie. Detektywi normalnie :)
Ale o czym my w ogole rozmawiamy, takie zaciski mialem chyba 15 lat temu, chyba jeszcze w jakiejs Diorze :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
ale dokładniej proszę, chodzi o średnicę 2mm kabla samego czy w oplocie lub może o powierzchnię 2mm2 w przekroju, bo to róznica, jeśli chodzi o ścisłość :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To sie dobraliscie, detektyw Monk powinien sie uczyc :)
Teraz czlowiek bedzie sie zastanawial 5x zanim cos napisze i wysle :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli faktycznie chcesz kupic ten ampli, a kryterium wyboru opierasz na sprezynowych zaciskach, to tym sie nie przejmuj.
 

DeltaMachine

New member
Ja sam nie zauważyłem, że są takie zaciski (identyczne widziałem kiedyś u mojego brata w Technicsie) i jeśli mam być szczery to nie wiem czy one nie są jakieś tandetne stąd moje zmartwienie. Ogólnie wybrałem ten ampli ze względu na dostępną cenę i dobieram go do QQ6000 (naciągnąłem budżet z QQ5000 na 6000 tak max, że nie dam rady już nic dozbierać na lepszy ampli). Myślicie, że w swojej kategorii cenowej jest niezły? Mój pokój ma ok. 18m2, muzyka filmy gry 40%/40%/20%.
 
Do góry