Nowe soundbary Samsung Q

M.

hdtv.com.pl
Do polskich sklepów trafia oferta soundbarów Samsung. Wśród nich są najbardziej zaawansowane modele z Q-Serii.

Samsung-Soundbar.jpg
Soundbar Samsung
Tegoroczna linia serii Q obejmuje 4 nowe modele: Q990D, Q930D, Q800D i Q700D. Cechy charakterystyczne Q-Serii to solidne brzmienie oraz funkcjonalne rozwiązania. W tym roku wszystkie modele z tej rodziny oferują m.in. możliwość bezprzewodowego przesyłania Dolby Atmos. Najwyższy przedstawiciel Q-serii w 2024 roku to model Q990D. oferuje on Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4. Tak duża liczba przetworników ma pomóc w lepszym pokryciu pomieszczenia dźwiękiem. Tuż za nim plasuje się model Q930D, w którym zastosowano Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 9.1.4. Wyróżnikiem modeli Q990D i Q930D – są Bezprzewodowe Tylne Głośniki w Zestawie, dzięki którym dźwięk faktycznie będzie przestrzenny. W obydwu modelach doświadczenia uwydatnia także zaawansowany algorytm nazwany: Dźwięk Dopasowany do Przestrzeni Pro. Sprawia on, że soundbar automatycznie rozpoznaje otoczenie, a następnie dostosowuje zasięg i ton dźwięku, tak by jak najlepiej dopasować się do miejsca, w którym został ustawiony.

Samsung-HW-Q930D.jpg
Samsung HW-Q930D

W skład rodziny soundbarów Q-Serii to także modele Q800D i Q700D. Pierwszy z nich oferuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 5.1.2. Oferuje także algorytm dopasowujący jaki jest w wyższych modelach oraz Aktywny Wzmacniacz Głosu, który sprawia, że kiedy w pobliżu pojawi się niechciany hałas, taki jak np. włączony odkurzacz, nie trzeba już zwiększać głośności, by wyraźnie usłyszeć dialogi. Aktywny Wzmacniacz Głosu zrobi to samodzielnie. Soundbar Q700D może być świetnym wyborem dla graczy. Wyposażony w funkcję Tryb Gry Pro, pozwoli cieszyć się dźwiękiem zoptymalizowanym pod kątem gier na konsole. Urządzenie także automatycznie synchronizuje się z telewizorem Samsung i włącza Tryb Gry Pro od razu po uruchomieniu konsoli. Soundbary Q-Serii oferują także świetną współpracę z telewizorami Samsung, takimi jak Excellence Line Neo QLED 8K, Neo QLED czy OLED. Technologia Q-Symphony to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji Samsung, która umożliwia jednoczesną pracę głośników telewizora i soundbara. Technologia wspierana przez sztuczną inteligencję zapewnia zoptymalizowany dźwięk wszystkich kanałów.
 

M.

hdtv.com.pl
Rekomendowane ceny na serię Q9 to:
Samsung Q 990D: 5299pln
Samsung Q 930D: 4299pln

Odnośnie recenzji to w najbliższym czasie pojawi się tekst na temat OLED S95D. W kwestii Soundbarów na razie nie mamy informacji.
 
Do góry