Nowe modele yamaha/onkyo/denon - odsłuchy

Co do mocy ampa to nie mogę się z Tobą zgodzić, duża moc wcale nie przeszkadza wręcz pomaga bo amp av będzie swobodnie działał i nie będzie zniekształcał sygnału a uwierz mi, że na bank nie będziesz wykorzystywać full jego mocy. Piszesz 80muzyka i 20filmy hmmm....ja bym się zastanowił nad wzmacniaczem i kolumny podłogowe tylko, moim zdaniem lepiej by to wypadło niż KD a też będzie się dobrze filmy oglądać, ja gdybym mógł to bym też tylko wzmacniacz stereo kupił bo jest różnica między dzwiękiem ze wzm a amp. Co do firmy Onkio to wiem że modele RZ... są bardzo dobre ale tez drogie, doskonale nadają się do muzyki szybkiej i dynamicznej, Denon zaś zarazem ten co ja mam też fajnie gra przy spokojnej muzyce, Marantz bardzo spokojnie ale bardzo wyraziście, ja przetestowałem Marantz i Denon, Onkio ma kolega i nie narzeka, mi Denon bardzo przypadł do ucha, też wzm Denon pma720ae bardzo ładnie grał ale nie ma wejść "direc in" i odpadł
 

abdul0412

New member
Bez reklam
"Nie chciałbym uzyskać efektu dudnienia, a im mocniejszy amplituner tym większe jest prawdopodobieństwo jego wystąpienia."

Totalne bzdury piszesz.
Zla akustyka lub za duze glosniki wywolaja taki efekt.
Co do elektroniki to Onkyo RZ800 spokojnie ci wystarczy.
w takie pomieszczenie celowałbym w :

Ma Silver 2 lub 6 /Bronze 2 lub 6 -> max, silver 8 sa za duze
Kef R300 - moj faworyt
JBL Studio 270/230
Pylon Saphire 25
Ew. Tannoy 7.4 - mi najbardziej podeszly z Onkyo - w kinie super sie sprawują a i w Stereo jest milo:)
Heco music style 500

pzdr
 

lukasek5

New member
Totalne bzdury piszesz.
Zla akustyka lub za duze glosniki wywolaja taki efekt.

Bardzo możliwe, bo jestem totalnym laikiem w tych sprawach (wcześniej nie miałem do czynienia z jakimkolwiek poważniejszym sprzętem audio).

Jeżeli chodzi o kolumny to prawie pewne, że zdecyduje się na MA, ale zastanowię się jeszcze nad tymi tannoy. W przypadku amplitunera rz800 to najwyższy model na, który mogę się zdecydować. Wcześniej byłem zdecydowany na model onkyo 656. Chciałem się dowiedzieć czy warto do dopłacić te 1500zł do rz800, bo nie miałem możliwości jego odsłuchu (tak jak pisałem wcześniej słuchałem tylko rz900, ale to już inna półka). Dziwi mnie tylko, że MA bronze 6 Twoim zdaniem mogły by jeszcze pasować, a już silver 8 nie, jeżeli te kolumny są praktycznie identycznej wielkości, a podczas odsłuchu jeżeli chodziło o poziom głośności to poza niskimi tonami grały podobnie.

Piszesz 80muzyka i 20filmy hmmm....ja bym się zastanowił nad wzmacniaczem i kolumny podłogowe tylko, moim zdaniem lepiej by to wypadło niż KD a też będzie się dobrze filmy oglądać, ja gdybym mógł to bym też tylko wzmacniacz stereo kupił bo jest różnica między dzwiękiem ze wzm a amp.

W moim przypadku proporcje będą właśnie odwrotne, dlatego decyduje się na amp.
80% kino
20% muzyka
Denona właśnie odrzuciłem na początku, bo grał dla mnie za spokojnie :)

Zastanawiałem się też nad yamahą, ale po negatywnych opiniach o łączeniu yamahy z kolumnami MA, zrezygnowałem z niej.

abdul0412, BaliGdynia - dzięki za pomoc
 

lobos

New member
Bez reklam
Przy mnie nic nie było kalibrowane, wydaje mi się, że wszystko było ustawiane już wcześniej. Ma ktoś na forum amplituner yamahy (z serii aventage) i mógłby się na jego temat wypowiedzieć (jak wypada w kinie domowym)?
Yamaha, zwłaszcza tak wysoki model jak ma Repugnant. są idealne do kina ;-)
Z resztą większość amplitunerów sprawdzi się w KD. O to się nie martw.
Zwróć tylko uwagę, żeby nie brakowało mocy, bo tej w kinie nigdy za wiele.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
W moim przypadku proporcje będą właśnie odwrotne, dlatego decyduje się na amp.
80% kino
20% muzyka
Denona właśnie odrzuciłem na początku, bo grał dla mnie za spokojnie :)

MA silver 8 sa dedykowane do pomieszczeń wiekszych , spokojnie 25/30 m.
Co do Bronze to pisałem ,że to maksymalnie co mozna rozważać , słyszałem je w pokoju ~15m2 i nie buczały , poza tym one są dedykowane do pomieszczeń od 15m2 do 35m2 , jezeli sie nie myle - nie pamietam dobrze.

dobrze by było odsłuchać kilka róznych konfiguracji dzieki czemu mozesz lepiej naswietlic sobie co ci bardziej odpowiada.

Co do Onkyo - ja porównywałem 636 i 838 - ten drugi zdecydowanie lepiej grał.
Analogicznie do powyzszego porównania , myśle ze bedzie z 656 i RZ800 z tym , że RZ moze zagrać jeszcze lepiej niz moje 838 - na tym nie ma co oszczedzac , bo im wiecej prądu tym lepiej napedzisz głośniki.

Musisz odpowiednio zbalansować koszt głośników i amplitunera - bo za słaby ampli moze nie pokazac tego co potrafia głośniki i odwrotnie.

Mysle ze RZ i wymienone głosniki przeze mnie w poprzednim poscie powinny cie usatysfakcjonowac.

Daj znac jak wybierzesz cos i opisz jaki był tego powód - kazde doswiadczenie opisane na forum moze sie kiedys komus przydac:)

pzdr
 
Dokładnie też tak myślę aczkolwiek mogę się mylić ale z tego co zauważyłem im więcej mocy tym lepiej a w szczególności przy KD, nie martw się nic nie będzie buczeć ani hałasować, coś wspominałeś że pokój masz z otwartą kuchnią to nie przeszkadza najważniejsze jest jak kolumny rozstawisz żeby miało "to ręce i nogi :) " U mnie Onkio odpadł tylko i wyłącznie ze względów estetycznych ale parametry RZ800 czy 900 są super, słuchałem u znajomego Onkio z serii 8.. jak dla mnie zbyt dynamiczny, Marantza testowałem w domu i bardzo grzeczny scena czysta, a Denon ciepły i oto mi chodziło i go zakupiłem i jestem bardzo zadowolony w połaczeniu z Zensorami7 bardzo fajnie gra, nic nie dudni, nic nie wywyższa się, jak jakiś teledysk akustyczny oglądam lub koncert to podoba mi się że usłyszę smyczki, trąbkę, stopę w perkusji. Widzę że zdecydowałeś się na Onkio więdz na Twoim miejscu brał bym serię RZ... na bank będzie służyć długo. A co do kolumn to hmmm....kup które pasują najlepiej pod pomieszczenie bo jak kupisz za duże to nie wykorzystasz ich mocy bo będą potrzebować jej żeby ożyły. Pamiętaj też o przewodach do kolumn "Cu" a ni jakies caa lub wynalazki, tylko miedziane przewody :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba mieć na uwadze ,że pomieszczenia o nieregularnych kształtach są trudne akustycznie ,oprócz samego kształtu pomieszczenia ważne jest to co się w nim znajduje .Szczególnie jest niekorzystna duża liczba powierzchni płaskich i twardych ,piszę o tym ponieważ kolumny Monitor Audio mają "żywy dźwięk" .Druga sprawa to ,że bas Monitor Audio nigdy nie będzie mocny ,kolumny oczywiście potrafią zejść nisko, ale firmie bardziej zależy na kontroli niż mocy basu
 
Ostatnia edycja:

lukasek5

New member
Ostatecznie wczoraj zakupiłem Onkyo rz800. Porównywałem go najpierw z onkyo 656. Różnica była bardzo duża (oczywiście na korzyść rz800). W związku z tym, że yamaha nie dawała mi spokoju, porównałem jeszcze onkyo rz800 z yamahą 1050. W tym przypadku yamaha zagrała zbyt spokojnie (można powiedzieć, że dźwięk był jakby spłaszczony), natomiast onkyo zagrało dynamicznie, z pazurem, ale też czysto (detalicznie) - oba porównania były dokonywane na kolumnach MA Silver - wydaje mi się, że na innych kolumnach yamaha zagrałaby inaczej (np na Klipschach), ale tutaj była zdecydowanie za spokojna. Niestety kolumny będę mógł kupić dopiero za ok 2-3 miesiące i wtedy będę mógł zobaczyć czy dokonałem właściwego wyboru. Jakie kable polecilibyście do podłączenia tego onkyo z kolumnami MA?

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lepiej chwilę odczekać i kupić kolumny takie jakie się chce niż kupić coś na szybkiego i potem mieć do siebie żal.. więc na spokojnie a na pewno będziesz Kolego zadowolony.
 
Do góry