Nowe Mieszkanko:) I dobry telewizor dla żony do seriali:) do 2600zł

marecki6

New member
Bez reklam
teoretycznie tak ale wiem, że niektóre sklepy stosują sprytne zapisy w regulaminach, które niejako eliminują opcję zwrotu - musisz dokładnie poczytać zanim złożysz zamówienie
 

marian_ws

New member
Witam,

Z chęcią podłączę się pod ten wątek, żeby nie dublować tematu.
Krótko i na temat: chce przeznaczyć ok 2500PLN na kupno tv.
Czy w ogóle jest możliwość dostania czegoś porządnego 40'' w tej cenie?
 

marian_ws

New member
Ciekawa propozycja, dzięki. Muszę przejechać się do sklepu, żeby obejrzeć jak w praktyce się prezentuje.
Jeżeli nie zarejestruję produktu do końca stycznia zamiast 5 lat są 2..
Masz może jeszcze jakąś alternatywę do tego modelu?
 

pabloooo

New member
Dobra już sprawa jasna musi być Panasonic kanapa 0,5 metra do przodu:) Więc może nie będzie źle. Jeśli chodzi o sklep to zamówienie poszło już wczoraj www.mixelectronics.pl za kwotę 2590 zł dziś jest już 2644zł więc kolega miał racje z tymi cenami, że polecą do góry.
Jeśli chodzi o ten sklep to szukam informacji odnośnie zwrotów i nic nie mogę się doszukać.
 

mirek71

New member
mi wczoraj przyszedł 50g30 - mam 3 metry i jest rewelacja - oglądałem wieczorem z żoną i dziećmi i nikt się nie skarżył że jest za duży :) myślę ze 42 byłby mały ...
 

marian_ws

New member
Dzięki, za odpowiedź. Byłem dziś w sklepie ocenić na żywo - wszystko ładnie wygląda, nawet obniżka ceny do 2200, ALE zapomniałem dodać na forum, że telewizor będzie regularnie wykorzystywany do obsługi konsoli. Asystent w sklepie zapytany o ten temat powiedział, że plazma kompletnie nie nadaje się do dobrego wyświetlania gier. Polecił za to dwa inne modele: sony 40 EX 525, oraz samsunga 40d5500. Coś na ten temat ewentualnie?
 

marecki6

New member
Bez reklam
no cóż klasyka ... trzeba było zapytać od sprzedaży, którego telewizora Pan "doradca" ma największą prowizję ... plazma jest świetna do grania bo ma lepszą płynność/szybszy czas reakcji matrycy i jedyne o co trzeba zadbać to jeżeli planujesz wielogodzinne sesje z grami należałoby robić krótkie przerywniki w postaci innego programu aby uniknąć powidoków
 

promyk79

New member
hahaha telewizor dla żony do oglądania seriali i takie wymagania :) każda wymówka jest dobra aby kupić coś dla siebie , ale gratuluje własnej pomysłowości na neutralizacje wyrzutów sumienia związanych z wydaniem pieniędzy na zaspokojenie własnych potrzeb :)))
 

marian_ws

New member
Coś z tą prowizją może być na rzeczy - 3 pierwsze modele, które mi zaproponował były od sony. Dobrze skołowany jestem już w tym temacie, myślałem, że szybciej wybiorę telewizor.
Co do plazmy w połączeniu z konsolą to internet daje skrajnie różne opinie.
 

promyk79

New member
Dzięki, za odpowiedź. Byłem dziś w sklepie ocenić na żywo - wszystko ładnie wygląda, nawet obniżka ceny do 2200, ALE zapomniałem dodać na forum, że telewizor będzie regularnie wykorzystywany do obsługi konsoli. Asystent w sklepie zapytany o ten temat powiedział, że plazma kompletnie nie nadaje się do dobrego wyświetlania gier. Polecił za to dwa inne modele: sony 40 EX 525, oraz samsunga 40d5500. Coś na ten temat ewentualnie?

Zgadzam się z "marecki6" . Trudno o jakąkolwiek prawdziwą opinie w wielkich sklepach w których najczęściej mamy do czynienia ze sprzedawcami którzy nie mają pojęcia o rzeczach które sprzedają bądź są tak cwani aby przysłowiowego zielonego klienta naciągać na jak największy zakup ze względu na własną prowizję . Z mojego doświadczenia wynika że to w większym stopniu brak wiedzy o sprzedawanych produktach jest powodem opowiadania bajek.

Reasumując to technologia plazmowa jest najlepsza do wyświetlania obrazu generowanego przez konsolę lub komputer i nie chodzi tu tylko o odwzorowanie barw ale przede wszystkim o płynny ruch i braku odczuwalnych w jakimkolwiek stopniu opóźnień w wyświetlanym obrazie do fizycznych ruchów na padzie urządzenia.

Jeśli chodzi o powidoki nie wiem jak na plaźmie ale mam neoPlazme Panasonic g30 i zapewniam że wielogodzinne sesje nie spowodowały u mnie żadnych powidoków nawet na grach ze stałymi znacznikami.Wielogodzinne znaczy granie dosłownie od świtu do nocy bo i takie sesje miewam.

Jak już tyle napisałem to dodam że te wszystkie testy odnośnie poboru prądu w plazmach, straszące wattami zużycia nie mają się w żaden sposób do fizycznych rachunków za prąd.
U mnie przesiadając się z telewizora kineskopowego nie widzę różnicy w rachunkach.

Na koniec jeszcze raz powtórzę to co pisałem już wcześniej może w innym wątku ale ludzie zdajcie sobie w końcu sprawę że krótsza żywotność nie znaczy małą żywotność i że zanim wam się ekran plazmowy zużyje to albo cały telewizor będzie warty tyle co jego transport do kontenera albo nie będzie przystosowany do technologii nadawania która także idzie wciąż do przodu. Już dziś wiadomo że telewizja przechodzi na nadawanie cyfrowe a co za tym idzie ludzie którzy kiedyś myśleli że telewizor kupują na wieki, lada chwila się rozczarują. A co z technologią 3D ? Też ją dopracują i bez okularów będzie to możliwe i co wtedy też będziemy chcieli zmienić TV .... normalna kolej rzeczy .
 

Marian111a

New member
Żona kręci męską szyją:

Żona się upiera, że ma być 42 cale bo większy będzie psuł efekty wizualne pokoju:/ Więc niech będzie te 42 cale dokładnie mam ok 2.70cm. Żona też upiera się przy ledzie LG 42LV3550 lub Sony40EX520 bo niby Panasonic nie podoba jej się wizualnie. Może jeszcze coś mi polecicie?
W tym wypadku ma troszkę racji, ja odradzal bym technologie plazmy, choć ostatnio są dość do ceny, ale przyszłość to LED, optymalna jakość jeśli Wam nie zależy na 3D to Sharp 830, potem Samsung. Stawiając kropkę nad i to plazma sprawdza się w TV analog naziemnej, a to już zmierzch Sami to porównajcie na tych samych kanałach, najlepiej w M1. Leda ogląda się z bliska.
 

promyk79

New member
też przeanalizowałem całość i prawda jest taka że gość już kupił TV i prawdopodobnie jest tak zadowolony z zakupu że zapomniał o swoim poście .


Jak sobie przypomnisz napisz nam co kupiłeś i czy spełniło oczekiwania Twoje i żony.?
 
Do góry