Nowe Mieszkanko:) I dobry telewizor dla żony do seriali:) do 2600zł

pabloooo

New member
Witajcie koledzy,
bardzo proszę Was o pomoc przy wybraniu telewizora. Za tydzień idziemy z żoną na nowe mieszkanie i muszę jej zrobić prezent:) Sobie w sumie też:) Sam nie wiem czy kupić LCD czy Plazme co będzie lepsze. 2600 zł to w sumie maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć. Na telewizorku będę oglądał podstawowe kanały (TVN, Polsat, TVP1 TVP2 ) no i przyrodnicze.Wieczorami odpalę jakiś filmik czy gierkę z komputera. Dobrze by było bym mógł oglądać również filmy z dysku przenośnego.

1. Odległość od ekranu? 2,5 do 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna znajdują się za telewizorem. Słońce świeci tam do godz. 13
3. Jak duży jest pokój? 6 x 5
4. Preferowana technologia: nie wiem
5. Jaki masz obecnie telewizor? LCD 20 cali:)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Przyrodnicze,Filmowe no i podstawowe:)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie/wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Różnie, ale raczej ze światłem.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? umiarkowany
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 42?
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słaba jakość obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder C+, kompute.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV, 20 komputer/konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost, ale dobry kont też by się przydał
17. Czy ważne jest wifi ? może być, ale niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? raczej TAK
22. Ma mieć 3D? niekonieczne
23. Ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder, dvd i komputer przez HDMI
26. Jaki masz sygnał: ??Posiadam Cyfre+ i mam tam parę kanałów HD
27. Ma stać czy wisieć? raczej stać
28. Rozdzielczość: nie wiem
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu
30. Ile osób ogląda: 1 do 3
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~5-7 h
32. Jaka klasa cenowa ? do 2600zł

Bardzo proszę o parę propozycji z góry Wszystkim dziękuje!!
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witajcie koledzy,
bardzo proszę Was o pomoc przy wybraniu telewizora. Za tydzień idziemy z żoną na nowe mieszkanie i muszę jej zrobić prezent:) Sobie w sumie też:) Sam nie wiem czy kupić LCD czy Plazme co będzie lepsze. 2600 zł to w sumie maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć. Na telewizorku będę oglądał podstawowe kanały (TVN, Polsat, TVP1 TVP2 ) no i przyrodnicze.Wieczorami odpalę jakiś filmik czy gierkę z komputera. Dobrze by było bym mógł oglądać również filmy z dysku przenośnego.

1. Odległość od ekranu? 2,5 do 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna znajdują się za telewizorem. Słońce świeci tam do godz. 13
3. Jak duży jest pokój? 6 x 5
4. Preferowana technologia: nie wiem
5. Jaki masz obecnie telewizor? LCD 20 cali:)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Przyrodnicze,Filmowe no i podstawowe:)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudnie/wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Różnie, ale raczej ze światłem.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? umiarkowany
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 42?
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słaba jakość obrazu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder C+, kompute.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV, 20 komputer/konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej na wprost, ale dobry kont też by się przydał
17. Czy ważne jest wifi ? może być, ale niekoniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? raczej TAK
22. Ma mieć 3D? niekonieczne
23. Ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder, dvd i komputer przez HDMI
26. Jaki masz sygnał: ??Posiadam Cyfre+ i mam tam parę kanałów HD
27. Ma stać czy wisieć? raczej stać
28. Rozdzielczość: nie wiem
29. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu
30. Ile osób ogląda: 1 do 3
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~5-7 h
32. Jaka klasa cenowa ? do 2600zł

Bardzo proszę o parę propozycji z góry Wszystkim dziękuje!!

proponuje TV Panasonica, plazmę G30 w rozmiarze 42 lub 46 lub 50 dwa ostatnie przekraczają budżet - do końca stycznia 5 lat gwarancji na wybrane modele od Panasaonic - trzeba rejestrować!
 

marecki6

New member
Bez reklam
jeżeli faktycznie masz te 3m do tv to polecam 50 cali ... w budżecie mieści się LG 50PV350 lub Samsung 51D530/D550 ... z tego co się orientuje jeżeli chodzi o odtwarzanie z usb lepiej radzi sobie LG
 

pabloooo

New member
Żona się upiera, że ma być 42 cale bo większy będzie psuł efekty wizualne pokoju:/ Więc niech będzie te 42 cale dokładnie mam ok 2.70cm. Żona też upiera się przy ledzie LG 42LV3550 lub Sony40EX520 bo niby Panasonic nie podoba jej się wizualnie. Może jeszcze coś mi polecicie?
 

marecki6

New member
Bez reklam
no cóż ... żona :) jeżeli koniecznie 42 cale to faktycznie Panasonic G30 wydaje się być najlepszą opcją ale podejrzewam, że szybko będziesz żałował, że nie namówiłeś żony na większy tv ... można byłoby brać pod uwagę 46cali ale różnica w cenie jest tak mała, że nie ma sensu rezygnować z 50 .... leda sobie odpuść .... tv ma stać czy wisieć na ścianie ?
 

pabloooo

New member
Noo właśnie tłumacze jej że za dobrego Leda trzeba sporo zapłacić a jakość nie będzie jakaś kosmiczna. Telewizorek będzie stał na szafce. Co do wielkości to wydaje jej się że 50 cali będzie też za duże do jej serialu z Tvn no i zakryje piękne firanki . To 46 cali od Panasonika troszkę już za drogie. Zastanawiam się czy bardzo dużo strace kupując 42 cale. Dodam że nie posiadam kanałów HD??
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
hmm wcześniej napisałeś że masz cyfrę i parę kanałów HD .... przy twojej odległości idealne wydaje się 46cali .... czy stracisz ? każdego po jakimś czasie dopada głód wielkości i później czytasz "... a mogłem jednak kupić ten większy" :) do samej telewizji nie wiem czy nie warto byłoby rozważyć tv hd ready - powinieneś uzyskać lepszą jakość tv nie męcząc obrazu zbędnym zwiększaniem rozdzielczości
 

pabloooo

New member
Znaczy mam w cyferce parę kanałów HD , źle się wyraziłem z góry przepraszam:) Noo właśnie 46 cali było by idealne, ale cenowo już nie... też czas mnie goni bo do końca miesiąca Panasonic ma 5 lat gw. a to może się naprawdę przydać. Chyba zakupie tego P42G30 tak bardzo chwalonego.
Mam jeszcze pytanie z tej kwoty którą wymieniłem czy można coś zaoszczędzić w sensie kupić coś innego w podobnej jakości i niższej cenie?
 

mirek71

New member
widzę że ciekawy wątek ...
też mam podobny dylemat jak tv wybrać (myślę poważnie nad 50g30) tj odległość jak u pabloo do 3 metrów, sygnał TV z NTC i filmy w mkv, divix ... - czy ni lepiej kupić tańszą plazmę w hd redy i mniejszą np - proszę o poradę jaką ??? może coś z LG ...
 

marecki6

New member
Bez reklam
pabloooo wierć dziurę w brzuchu żonie o 46g30 bo będziesz żałował :) to inwestycja na dobrych kilka lat i dokładając kwestię gwarancji naprawdę warto ...zagadaj do kiki'ego, może da ci fajną cenę... jeżeli chodzi o to czy warto kupić coś tańszego to już kwestia wrażliwości i oglądanego materiału ... przy serialach w tv raczej dużej różnicy w jakości nie zobaczysz ale w filmach już tak zwłaszcza jeżeli chodzi o czerń bo g30 ma bardzo dobry filtr

mirek71- wszystko to kwestia budżetu... myślę, że jeżeli możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu 3,4tyś to warto kupić 50g30 bo to dobra cena a mam dziwne przeczucie, że jego cena niedługo może podskoczyć .... jeżeli chodzi o kwestie FHD czy HDR to kwestia proporcji - jeżeli dużo oglądasz mkv to myślę, że warto zainwestować w panel FHD .. dla 3m 50cali wydaje się być optymalne ... jeżeli chcesz coś taniego to ostatnio oglądałem LG 50PV350, którego chyba sam kupię ze względu na budżet i muszę przyznać, że tv jak za taką kasę jest bezkonkurencyjny jednak g30 to nie jest :) zwłaszcza jeżeli chodzi o brak filtra
 
Ostatnia edycja:

pabloooo

New member
z żonami jest bardzo ciężko jeśli chodzi o pieniądze i myślę, że kwoty 2,5 tys nie przeskoczę:( mamy małe dziecko więc wydatków nie brakuje... Zastanawiam się jeszcze nad tym LG co pisałeś za 2 koła można mieć ładne kino:) Czy ten filtr wzmacnia jakoś ekran telewizora? Bo mam małe dziecko i wiem, że może coś kiedyś polecieć w jego stronę:)
 

marecki6

New member
Bez reklam
nawet nie wiesz jak dobrze cię rozumiem - normalnie jakbym czytał własną historię :) jeżeli chodzi o filtr to on zmniejsza efekt tzw. lustra i za razem poprawia czerń ale z mając okno za telewizorem nie ma się czym martwić i faktycznie w tym wypadku pv350 wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem :)
 

pabloooo

New member
Bedzie Panasonic a jak uda sie namówić żonę to LG... cena panasonica 30 zł do góry:?

Mam go pod nosem w sklepie za 2590zł
 
Ostatnia edycja:

pabloooo

New member
Ten LG ładnie się prezentuje. Mam jeszcze pytanie odnośnie odtwarzania filmów z USB który telewizor będzie bardziej funkcjonalny?
 

pabloooo

New member
Same +PLUSY+ za LG!! A żona płacze i płacze że takiego dużego nie chce...ludzie ratujcie !!! Przymusza mnie siłą do panasonica a jeszcze wczoraj mówiła, że w życiu nie kupimy telewizora za 2,5 koła tylko taki zwykły za 1,2 tys.zł...bo po co nam lepszy do mody na sukces:)

Wiecie może gdzie we Wrocławiu można kupić w dobrej cenie Panasonica od ręki??
 

marecki6

New member
Bez reklam
zawsze możesz zamówić przez net 50pv350 a jak faktycznie okaże się, że żona nie może go przetrawić odesłać go do sklepu (masz na to 10 dni od zakupu ale sprzęt musi być w nienaruszonym stanie z oryginalnym opakowaniem)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Same +PLUSY+ za LG!! A żona płacze i płacze że takiego dużego nie chce...ludzie ratujcie !!! Przymusza mnie siłą do panasonica a jeszcze wczoraj mówiła, że w życiu nie kupimy telewizora za 2,5 koła tylko taki zwykły za 1,2 tys.zł...bo po co nam lepszy do mody na sukces:)

Wiecie może gdzie we Wrocławiu można kupić w dobrej cenie Panasonica od ręki??

kup w sprawdzonym sklepie internetowym lokalizacja nie ma znaczenia i masz wtedy prawo zwrotu przez 10 dni w stanie nie naruszonym a w zwykłym sklepie nie... przepraszam bo ja nie jestem już z pokolenia "metroseksualnego" chłopie to kto tam u was spodnie w domu nosi???

Jak was stać to kupujesz a jak będziecie sobie kanape do salonu nabywali to żona sobie zdecyduje jaką i gdzie... nie martw się nie rozwiedzie się najwyżej poboczy się trochę - wypraktykowane to jest... :popcorn: uwaga odbiór osobisty może się równać brak prawa zwrotu w ciągu 7 dni! Nie zniszcz opakowania i jak panas to zarejestruj TV na panasonic.pl bo bez tego nici z 5 letniej gwarancji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry