nowe LED-y + bluray i jak z tego zrobić film żeby wyglądał jak film

Ryan

New member
pisząc tego posta czuje się jak stary dziadek, ale kupiłem 6800 i nie mogę się przyzwyczaić do tak krystalicznej jakości obrazu przy filmach bluray. Ciągle mam wrażenie, że oglądam jakiś tani serial brazylijski albo teatr telewizji z lepszą fabułą...... wszystko to wygląda jak by było kręcone trochę lepszą kamerą cyfrową a nie na starej dobrej taśmie 35mm. Zanikła gdzieś magia kina :(. Jak skonfigurować ustawienia TV żeby film wyglądał jak film? Tryb film nic nie wnosi, myślę że największy problem leży w opcji motion plus który ustawiony na płynny daje efekt raczej "making of" niż filmu, a wyłączony wprowadza obraz w duże drgania i rozmycie. Tylko nie piszcie mi txtów typu:

odpal sobie [CAM] albo [DVDScreen] to magia wróci .....

chciałbym zachować jakość ostrości i detalu ale bez tych wieluuuuu fps-ów .....
 

Ryan

New member
no tak te opcje dostosowuje prawie cały czas aby odgraniczyć niechciany efekt, ale wciąż nie mogę dostosować reszty ustawień żeby uzyskać filmową/celuloidową fakturę obrazu........
 

bluray

Banned
A na którym kanale tak masz ?
Pozmieniaj tryby ekranu.

Bo jak stale oglądasz TVP HD to takie wnioski można mieć.

Puść z BD oryginalny film 1080/24p a na BD playerze dopuść tryb 24 fps.
Wygląda, że zestaw nie odtwarza tego trybu.
Upłynniacze podwyższają fps do 30 klatek.
Być może tu jest przyczyna.
 
Ostatnia edycja:

Ryan

New member
co do redukcji zakłóceń cyfrowych i mpeg to te opcje mam zawsze wyłączone bo to tylko powoduje smugi za poruszającymi się obiektami....

ale wracając do Bluray-a pisząc w swoim 1 poście o nim nie wspomniałem, że film odpalam z HDD i USB a nie odtwarzacza ....... więc nie jestem pewien do końca jaki ma to wpływ na całą resztę 8)
 
Do góry