Nowe kamery od Sony !!!

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
czekam wiec cierpliwie na recenzje...

Witam a wiec przy sztucznym oswietleniu podczas krecenia filmu w mieszkaniu widac ziarnistosc obrazu w filmie ale obraz jest ostry. Przy kreceniu na dworzu obraz bardzo dobry.Do kolorow nie mam zastrzezen, postaram sie cos na krecic i wrzucic gdzies na serwer w tygodniu.Brakuje jedynie szerokokatnego obiektywu ale za 200zl widzialem cos w saturnie wiec cos tego typu zakupie. Pozdrawiam
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
No to sobie poczekasz ...
Niestety nie kazdy zyje samym forum ale ma i prace,rodzine dzieci .niektorzy jak widac tego nie zrozumnieli jeszcze wiec albo w domu wszystko za nich rodzina robi albo jako kawalerowie sobie bimbaja.Proponuje dorosnac,troche cierpliwosci i zrozumnienia.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Shinzon ma racje, bo on wrzucal zawsze a inni nie, wiec jesli nie wiesz nie wypowiadaj sie.
Co do szerokiego, to przeciez ta kamera juz ma w mire szeroki punkt widzenia, to jeszcze jest za malo?
 

jjumbo

New member
co do gwarancji

już wam pisałem a wy nie czytacie:sad:
jeżeli macie eurogwarancje sprzęt zakupiony w uni europejskiej poza Polską oraz dowód zakupu dokonanego za granicą(faktura,paragon) to serwis ma wam przyjąć sprzęt do naprawy gwarancyjnej i koniec kropka (jeśli nie to zgłaszacie to do sądu konsumenckiego i sprawa wygrana)

Natomiast gdy sprzęt kupicie w Polsce dostaniecie na niego paragon lub fakturę,a sprzęt się wam popsuje oddacie go do serwisu a oni po numerach sprzętu dojdą że jest on z innego rynku niż Polski do gwarancji wam nie uznają a jak zgłosicie to do sądu konsumenckiego to przegracie i narobicie sobie problemu z sądem, urzędem skarbowym.

Dlaczego tak jest a bo Polacy są mądrymi przedsiębiorcami.Kupują w hurtowniach prowadzonych przez turków i innych za granicą sprzęt bez Vatu i sprzedają go w Polsce po niższych cenach.

Co do wypowiedzi Seba Fan to ma rację zostawcie dystrybutorów i sprzedawców w spokoju.
Jak komuś się niepodoba jaki problem:
jeden dzień jedno okienko zakładaj firmę i sprzedawaj sprzęt po atrakcyjnych cenach ja będę twoim pierwszym klientem.
A wtedy pogadamy co sądzisz o takich cenach jakie są na rynku;)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Shinzon ma racje, bo on wrzucal zawsze a inni nie, wiec jesli nie wiesz nie wypowiadaj sie.
Co do szerokiego, to przeciez ta kamera juz ma w mire szeroki punkt widzenia, to jeszcze jest za malo?

To niech sie nie wypowiada za kogos czy ktos wrzuci film czy nie z pretensjami, bo tego to on nie wie ile ktos ma czasu.A szeroki punkt widzenia maja dopiero wyzsze modele tegoroczne 16:9 ten tego nie ma
 

Shinzon

New member
To niech sie nie wypowiada za kogos czy ktos wrzuci film czy nie z pretensjami, bo tego to on nie wie ile ktos ma czasu.A szeroki punkt widzenia maja dopiero wyzsze modele tegoroczne 16:9 ten tego nie ma

Jak nie masz czasu to po co w ogóle piszesz, że będziesz coś wrzucał. Zapychasz tylko forum obietnicami bez pokrycia. Ja mam też pracę, dwoje dzieci i jak pisałem na forum, że coś wrzucę to wrzucałem i wyglądało to tak, że były tylko moje sample i może jeszcze jednej czy dwóch osób. A takich jak Ty było bardzo wielu. Jak widać nadal nic nie wrzuciłeś i już prawie miesiąc upłynął od Twoich deklaracji. Może za dwa miesiące coś wrzucisz jak znajdziesz czas. Sprawdza się to co pisałem ... "no to sobie poczekasz ..."
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kupilem Sony HDR-Cx 115 w stosunku do modeli zeszlorocznych ma lepsza czulosc,przynajmniej tak podaje producent.Jak potestuje to wrzuce jakis filmik ;) .Teraz mysle o odtwaraczu bluray do tego .Moze w Playstation

minal miesiac prawie i nic, puste slowa (ktos tu obiecywal), choc mnie bardziej interesuja topowe modele, ale nie zeby kupic, ale zobaczyc, wiec zakoncz swoja dyskusje, bo kazdy nie ma czasu.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Jak nie masz czasu to po co w ogóle piszesz, że będziesz coś wrzucał. Zapychasz tylko forum obietnicami bez pokrycia. Ja mam też pracę, dwoje dzieci i jak pisałem na forum, że coś wrzucę to wrzucałem i wyglądało to tak, że były tylko moje sample i może jeszcze jednej czy dwóch osób. A takich jak Ty było bardzo wielu. Jak widać nadal nic nie wrzuciłeś.

Przestan plakac bede mial czas to wrzuce, napisalem raz i starczy chyba, a ja nie jestem jeden z wielu tylko soba,wiec bez bezsensownych porownan a to na co mam czas to chyba moja sprawa,widocznie nie mam go tyle zeby wrzucac,a na strone wchodze raz na tydzien albo i rzadziej ostatnio bo nie mam czasu.Zreszta nie musze Ci sie tlumaczyc jedna odpowiedz ze wrzuce powinna Ci wystarczyc.
 

Shinzon

New member
Przestan plakac bede mial czas to wrzuce, napisalem raz i starczy chyba, a ja nie jestem jeden z wielu tylko soba,wiec bez bezsensownych porownan a to na co mam czas to chyba moja sprawa,widocznie nie mam go tyle zeby wrzucac,a na strone wchodze raz na tydzien albo i rzadziej ostatnio bo nie mam czasu.Zreszta nie musze Ci sie tlumaczyc jedna odpowiedz ze wrzuce powinna Ci wystarczyc.

Ja nawet do Ciebie nie pisałem tylko do kolegi crony, że sobie poczeka. I miałem rację. A Ty nie dość, że jesteś niesłowny to jeszcze jesteś wielce obrażony, że Ci się prawdę napisało.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
minal miesiac prawie i nic, puste slowa (ktos tu obiecywal), choc mnie bardziej interesuja topowe modele, ale nie zeby kupic, ale zobaczyc, wiec zakoncz swoja dyskusje, bo kazdy nie ma czasu.

A jak narazie to widze tutaj grupe dzieci majacych dzieci ktorzy widocznie kosztem rodziny siedza na forum i nie potrafia zrozumniec ze ktos moze nie miec czasu .Proponuje dorosnac i zostawic zabawki a zajac sie rodzina a nie czepiac sie kogos. nie bede sie zreszta powtarzal bo szkoda mojego czasu. Zainteresowanym osobom ktore beda chcialy zobaczyc film podam adres skad beda mogly go sobie sciagnac .A kolegow ktorzy nie dorosli i nie rozumieja ze oprocz zabawek elektronicznych w zyciu sa tez wazniejsze rzeczy zegnam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zamiast produkowac post bys wrzucil, przeciez to moment. Juz zakonczmy te durne pisanie, juz tak dlugo tu jestem ze historia sie powtarza.
Shinzon nie trac czasu, szkoda go.


VIOLATOR74

dobranoc, brak czasu to najlatwiejsze wytlumaczenie, jak juz wspomnialem mi akurat wisza te sample, nie wrzucaj. Mi nie lej wody ile to czasu, bo juz bys dawno to zrobil, ale mi to rybka.
Gdzie nie jestem to brak czasu, co dziwne najczesciej to slysze u osob, ktore maja duzo czasu.
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Nie nieslowny bo nie mam czasu,trzeba miec czas zeby nagrac cos sensownego wrzucic na serwer a ostatnio tego czasu mrakowalo i to powinno kazdemu wystarczyc,napisalem ze wrzuce i nie rzucalem slow na wiatr,a ze w zyciu nie zawsze ma sie czas wiec nie wrzucilem,planowalem wrzucic w swieta i tyle z mojej strony
 

Shinzon

New member
A jak narazie to widze tutaj grupe dzieci majacych dzieci ktorzy widocznie kosztem rodziny siedza na forum i nie potrafia zrozumniec ze ktos moze nie miec czasu .Proponuje dorosnac i zostawic zabawki a zajac sie rodzina a nie czepiac sie kogos. nie bede sie zreszta powtarzal bo szkoda mojego czasu. Zainteresowanym osobom ktore beda chcialy zobaczyc film podam adres skad beda mogly go sobie sciagnac .A kolegow ktorzy nie dorosli i nie rozumieja ze oprocz zabawek elektronicznych w zyciu sa tez wazniejsze rzeczy zegnam.

No i po co śmiecisz na forum "dorosły" człowieku. Napisałeś kupę postów, z których nic dla tego wątku nie wynika. Jak masz problem z tym, że Ci ktoś prawdę napisze to udaj się do psychologa. Również żegnam Cię i Twój nieoceniony wkład na forum.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jaki filtr polecacie na slonce, niestety w dzien sloneczny sa przepalenia szczegolnie widac na jasnych (bialych) obiektach, niestety nie mam mozliwosci zrobienia testow na sloncu.
kamera XR520
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mozesz podac dokladny model?

w tym watku widzialem zdjecia (tylko) z SONY VF-R37NK


np inne



tych szkielek jest dosc duzo
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
Jest to HOYA 37 mm standardowa fioletowa (opakowanie) cos kolo 100 zl gora kosztowala z tego co pamietam, a pewnie sie myle i mniej to bylo ;).
Pomysl tez o szarym filtrze.
Dodatkowo tez, z fotografii wiadomo, ze w sloncu bedziesz mial przepaly gdy masz cos w cieniu a reszta na sloncu i tu nie ma bata i nic nie pomoze. Czyli najlepiech gdy chmurka przysloni troche slonce kamerowac, albo przebolec.
Polar dziala tez przy okazji jako szary, wiec masz dwa w jedym, a krecac nim i bedac pod odpowiednim katem do slonca uzyskasz naprawde niezle efekty, czyli dla przykladu bardziej soczysta zielen np bo wtedy zdejmowane sa z lisci odblaski, drugim takim orzykladem sa szyby, ktore staja sie szybami a nie lusterkami :) itd itp.
Minus taki ze o ile w foto nie ma z tym problemu, to tu trzeba pamietac, ze majac zalozony polar i robiac np panorame obracajac sie wkolo, trzeba tez odpowiednio tez z twoim ruchem obracac polarem aby nie zgubic wtedy efektu polaryzacyjnego
 

Shinzon

New member
Jak kogoś interesuje to poniższy film ładnie pokazuje jaka jest różnica między stabilizacją w dwóch kierunkach (SONY XR500/XR520) oraz stabilizacją w trzech kierunkach (SONY CX-505 / CX-520 / CX-550 / XR 550). Przy stabilizacji tylko w dwóch kierunkach obraz drga na rogach. Efekt obrotowych drgań ręki, których stabilizacja w dwóch kierunkach nie kompenuje. Mam XR500 i potwierdzam, że ten efekt z lataniem obrazu na rogach występuje. Aby mu przeciwdziałać należy trzymać drugą ręką ekran LCD i w większości przypadku udaje się tego efektu uniknąć.

YouTube - CX505 vs XR500.mpg
 
Do góry