Nowe amplitunery Onkyo

blady52

New member

Fatman_1

New member
Bez reklam
Ale po jakiego walca go przesyłać, kiedy może być zdekodowany w odtwarzaczu i dopiero przesłany po HDMI 1.3a.
I dokąd taki sygnał przesyłać ?
 

emigrant

Member
panowie jak to jest z onkyo z USA? chodzi mi tylko o sam prad, nie interesuje mnie gwarancja, cła i inne pierdoly. Zapewne nie ma switcha 110/230?. Czy jest sens bawic sie w jakies zmiany w srodku dla 230V i czy to jest dosc prosta procedura dla elektronika jak juz by zaszlo zmieniac jakis transformator czy grom wie co tam jeszcze?mam w planie kupic 875 albo 905.
 

Deimos

Banned
emigrant napisał:
panowie jak to jest z onkyo z USA? chodzi mi tylko o sam prad, nie interesuje mnie gwarancja, cła i inne pierdoly. Zapewne nie ma switcha 110/230?. Czy jest sens bawic sie w jakies zmiany w srodku dla 230V i czy to jest dosc prosta procedura dla elektronika jak juz by zaszlo zmieniac jakis transformator czy grom wie co tam jeszcze?mam w planie kupic 875 albo 905.
To już spokojniej można to sprowadzić z Niemiec, bez cła i bezproblemowo i z gwarancją o wiele łatwiej, a i cenowo nie będzie tak źle.
Oczywiście istnieją transformatory ze 110/230V
Ale lepiej sobie dać do końca sierpnia na wstrzymanie, we wrześniu jest szansa na jakiś większy wysyp w Europie, to i ceny będą lepsze.
No a co do USA to jak się paczki nie uda przekręcić jako żywnościową, to gra raczej nie warta świeczki. Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
emigrant napisał:
panowie jak to jest z onkyo z USA? chodzi mi tylko o sam prad, nie interesuje mnie gwarancja, cła i inne pierdoly. Zapewne nie ma switcha 110/230?. Czy jest sens bawic sie w jakies zmiany w srodku dla 230V i czy to jest dosc prosta procedura dla elektronika jak juz by zaszlo zmieniac jakis transformator czy grom wie co tam jeszcze?mam w planie kupic 875 albo 905.

Nie baw sie Kolego w trafa bo tylko dodatkowe szumy i rzężenia wprowadzisz. Pomyśl tylko - to trafo musiało by miec jakieś 1,5 kW(pobór mocy takiego Onkyo 875 to 820 W).
Jeżeli już sie uprzesz - to tylko trafo zewnętrzne. Masz na pewno w mieście, w którym mieszkasz jakiś hinduski sklep. Oni mają takie trafa.
Sam używałem 500 W trafa 10 lat temu jak przywiozłem sobie topową wtedy wieżę Pionieera Elite za 2k papiera.
Jeszcze Ci cło wlepią i podatek.
Deimos ma rację - lepiej kupić w Niemczech.
 

emigrant

Member
szkoda ze takie topowe maszynki nie maja switcha 110/230 ( jak to jest w niektorych zasilaczach od kompa), ale pewnie celowo zeby nie zaglowac towarem po swiecie. :/ spoko cło podatki bym ominal bez problemu bez zadnego udawania ze tam siedza tylko ubrania :) , z reszta nvm. Teoretycznie zmiana trafa jest mozliwa ale to moze sie wiazac z jakimis zakloceniami. Zeby przelozyc z europejskiej wersji do amerykanskiej pewnie wszystko by cykalo jak oryginal, ale najpierw taki trzeba zdobyc a raczej to by bylo niemozliwe. Te zew. to jeszcze mnie nie powalilo zeby pod to podlaczyc ampli za kilka tys. zeta zeby spalic :)
Fatman_1 wiedze, ze jestes napalony na 875 i pewnie go kupisz predzej ode mnie wiec czekam na dobry test z kazdymi szczegolami ;)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
emigrant napisał:
Fatman_1 wiedze, ze jestes napalony na 875 i pewnie go kupisz predzej ode mnie wiec czekam na dobry test z kazdymi szczegolami ;)

Oooooo tak !
Czekam tylko aż pojawi się w Polsce, odsłuchuję i nabywam. Chociaz po tym co czytam z opinii właścicieli w USA na AVS Forum (1.146 postów do dziś) to w zasadzie nie trzeba testować. Ale organoleptyka...

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=876635

Nie będę mógł ztestować jak odtwarza HD-DVD ani Blue-ray póki co bo nie mam źródła (no chyba, że ktoś z forum z Poznania do mnie podskoczy :D)
Resztę ztestuję na pewno :) :)
 

Deimos

Banned
A odnośnie Onkyo, to przed momentem otrzymałem takiego maila ze sklepu Q21, cytuje fragment:
Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o przyznaniu wyróżnienia EISA 2007/2008 dla amplitunera ONKYO TX-SR605. :)
Ciekawe kto zgarnie trofeum w klasie amplitunerów High-End?
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
Witam ja na 90 procent chyba kupie 905 moze bym i kupil denona hd,ale zona by mnie zabila chociaz 905 tez nie malo kosztuje.pozd.
 
Do góry