NOWE 55"do 2K czyli 55FA3203 vs OPTICA 8855

tdx

New member
Bez reklam
Witam po długiej - dokładnie rocznej przerwie :D

Mam pytanko do posiadaczy jak oceniacie Thomson 55FA3203 vs 55" OPTICA 8855 ktoś porównywał?
 

tdx

New member
Bez reklam
Widzę trochę odwiedzin ale nikt tematu nie podjął tematu... W grę wchodziłby jeszcze Kruger&Matz 55" :) (matryca AUO koszt ok 2200zł) Ciekawi mnie jak słabe będą w stosunku do średniaków...
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Widzę trochę odwiedzin ale nikt tematu nie podjął tematu... W grę wchodziłby jeszcze Kruger&Matz 55" :) (matryca AUO koszt ok 2200zł) Ciekawi mnie jak słabe będą w stosunku do średniaków...

Jakbym był zdesperowany z tego to bym brał Kruger&Matz, później Thomsona, a zamiast Optica wolałbym przeznaczyć kasę na roczny zapas piwa ;-)

Poważniej, looknij sam w jakimś markecie, zwłaszcza na dynamiczne sceny jak przypasi to jeszcze można porównać kolorki i brać co bardziej odpowiada.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie znam firmy OPTICA - a co to za firma i gdzie się mieści ?

W internetach nic o tej firmie znaleźć nie można tylko lakoniczna informacja że siedzi tam matryca od LG.

Ogólnie mam świadomość że to będzie marność ale potrzebuje do domku "na ranczo" by przy grillu coś się ruszało a że odległość jest dość znaczna nacisk na jak największa przekątną :)
Sygnał jedynie komp 60p z wtyczką SVP.

Niestety nigdzie u siebie nie widziałem tych TV na żywo stąd pytam czy ktokolwiek miał styczność :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym Hitachi 55HZT66 lub Thomsona 55UA6406.
Masz sprawdzone, z dobrym skalowaniem a najważniejsze trwałość i gwarancja
firmowa zapewniona.
 

tdx

New member
Bez reklam
No tak ale gwarancje to tutaj tez mam co do trwałości to ciężko mi się wypowiadać natomiast już 500zł więcej, a ja naprawdę na kilka tygodni lata kiedy tam przesiaduje częściej potrzebuje najlepszego współczynnika cale/cena. Po prostu myślałem że może ktoś sobie kupił i może się podzielić opinią z 1wszej ręki.

Jak na razie na czoło wysuwa się KM0255 :)

cytat ze strony producenta:
KM0255 oferuje znacznie więcej niż typowe telewizory w swoim przedziale cenowym. Ekran o przekątnej 55” i proporcji 16:9 pozwoli Ci zobaczyć więcej. Rozdzielczość Full HD 1920x1080 px dopełnia kontrast o wartości 3000:1. Wisienką na torcie jest czas reakcji matrycy rzędu 6,5 ms, który umożliwia płynne odtwarzanie dynamicznych scen, podświetlenie LED matrycy oraz kąt widzenia H:160°, V:150° zapewniający komfort użytkowania.

Po prostu rozpłynąc się można :D
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
O kurcze zapowiada się nieźle zupełnie przez przypadek będę miał możliwość testowania modelu KM0232 czyli najprostszego z możliwych :D

szykujcie się na "obiektywny" test :D
 
Do góry