Nowa topowa seria telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony , KD-65ZF9 i KD-75ZF9 linia - 2018 .

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ile ludzi tyle zawsze będzie opinii, ale bezwzględnie jak się popatrzy to z tą lepszą jakością w wielu aspektach jest średnio w stosunku do tego co było.. Ja sobie nie potrafię wytłumaczyć sobie jak np czerń w tv może być gorsza w tv z tego roku od tv sprzed 5 laty.. To jest nie do zrozumienia.. nie wspominając o kilku innych aspektach..
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ile ludzi tyle zawsze będzie opinii, ale bezwzględnie jak się popatrzy to z tą lepszą jakością w wielu aspektach jest średnio w stosunku do tego co było.. Ja sobie nie potrafię wytłumaczyć sobie jak np czerń w tv może być gorsza w tv z tego roku od tv sprzed 5 laty.. To jest nie do zrozumienia.. nie wspominając o kilku innych aspektach..

Jaka gorsza czerń teraz? Koledzy - nie trzymacie się faktów.

Czerń natywna jest teraz obiektywnie lepsza (schodzi w okolice 0.025 nit), także poprawiane jest sterowanie strefami podświetlenia matrycy. Jezeli porównamy ekrany o takiej samej liczbie stref z rożnych epok, teraz jest lepiej.

Problem pojawia się w HDR, gdzie obok ciemnych scen są źródła bardzo jasnego światła. Z tym nie radzą sobie żadne ekrany - OLED gubi szczegóły tam, gdzie jest dużo światła i jednoczesnie redukuje jasność panelu, natomiast LCD - z wiadomych względów chcąc osiągnąć bardzo wysoką jasność pobija czerń i stąd ten efekt, przy ograniczonej do kilku setek liczbie stref - i to też w topowych modelach. Optimum byłoby mieć ze 2-4 tysiące stref, ale taki FALD LCD kosztowałby krocie!

W SDR Samsung Q9FN, starszy DX900 Panasonika, czy Sony ZD9 spisują się kapitalnie przecież. Nikt na nie przecież nie narzeka.

ZF9 jest tutaj wyjątkiem i taką hybrydą niejako technologii VA oraz kątów zbliżonych bardziej do IPS. Czy im to wyszło - nie chcę ferować wniosków dopóki, dopóty nie zobaczę wersji 75” tego telewizora, który ma prawie 300 stref. Wciąż mało, ale już do zniesienia. Ważne, żeby dobrze wygaszał pasy poziome, przy filmach w formacie 2.40:1 lub podobnym.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podobnie myślę, ale szanuje każde zdanie...plus jest jeden.... cena faktycznie maleje, ale kosztem pewnych rzeczy w tv...
 

WuMike

New member
Bez reklam
W przyszłym roku będą nowe, lepsze modele.

Drugi efekt jest taki, ze topowe ekrany tanieją, w przeliczeniu na cal przekątnej. Kto by pomyślał jeszcze dwa-trzy lata temu, że klasowy ekran, jakim jest 75Q9FN będzie kosztował 17 tysięcy zł?!

Wesołych Świąt i niskich cen, drodzy Forumowicze! :)
 

motor

New member
W necie pojawiły się już dane telewizorów sony na 2019 r. Z modeli LCD do września 2019 r. najwyższym modelem pozostanie ZF9.
Następca XF9005 czyli XG9005 ma mieć panel Super UVVA-MVA LCD Innolux 10-bit, 65" - 72 stref, 55" - 64 strefy, procesor X1 Ultimate.
Czy to będzie jakaś znacząca rewolucja w porównaniu do modeli z 2018 r. to się dopiero okaże.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W MM cena za telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-65ZF9 wynosi zdaje się do 06 stycznia 2019 r. 9999 zł . Za OLED firmy Sony KD-55AF9 cena wynosi 10399 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

FanKosmosu

New member
Teraz było już warto poczekać na CES w Las Vegas i prawdziwe wietrzenie magazynów w marcu, kwietniu, maju. Myślę że ten model Sony lekko będzie chodził po 8.000 za 65 cali. Od września 2019 wchodzą modele Sony z HDMI 2.1
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Zauważyłem że ogólnie modele z przekątną 75 stanialy w porównaniu do roku 2015/2016 i robią się coraz tańsze nawet te wysokie modele jak samsung q9fn 75 I zf9 75 mam nadzieje ze do 2020 dobry juz wysoki model kupi się za max 12 tys
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba wierzyć, że tak się stanie...:)ceny i tak są już dużo lepsze jak 5 lat temu, ale chciałoby się aby były lepsze.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Im więcej testów , tym więcej informacji . Test telewizora Ultra HD LCD firmy Sony KD-65ZF9 z listopada 2018 r. , który został opublikowany na czeskim portalu AVmania.cz , na 3 stronach .

https://avmania.e15.cz/sony-kd-65zf9-barevne-souzneni-v-hdr-odstinu-test-4k/uhd-hdr-lcd-tv#part=1
Doskonałe odwzorowanie kolorów . Przetwarzanie obrazu jest najdokładniejsze . Mało jest niestety stref bezpośredniego tylnego podświetlenia , tylko 104 . :neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dlatego ZF9 wydaje się TV do rozważenia tylko w rozmiarze 75”, gdzie liczba stref zbliża się do 300. Dalej bez szału, ale już przyzwoicie, z szansą, że przynajmniej dobrze wygasza pasy poziome, w trakcie filmów, czy seriali i nie robi wielkich plam światła w HDR, wokół ciemnych obiektów.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Do 03 lutego 2019 r. włącznie , w sklepie Sony Centre cena za telewizor LCD Sony KD-65ZF9 wynosi 8999 zł ,
a za OLED Sony KD-55AF9 wynosi 9999 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry