Nowa seria 8 (8404H)

leptoptelis

New member
Pierwsze wrażenie

W końcu mam to cudo. Zamawiałem go w trzech różnych sklepach i w każdym zwodzili mnie, że będzie "na dniach". W końcu przedzwonilem do Philipsa i dowiedziałem się że telewizorki na polskim rynku już są i trzeba szukać. Znalazłem we Wrocławiu w WirtualPC.pl.
Wczoraj do mnie przyjechał. To mój pierwsy LCD więc trudno porównywać mi z innymi. jedynie chyba z tym co widziałem w sklepach, ale to przecież nie to samo. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Nie mogę jeszcze w pełni przetestować jego możliwości, bo akurat robię remont właśnie pod kątem zawieszenia nowego telewizora i instalacji nowego kina domowego (gdzieś za tydzień skończę to napiszę coś więcej).

Nie wiem jak to jest w przypadku dużych telewizorów innych marek ale nawet karton, w który zapakowano telewizor jest bardzo przemyślany. Otóz nie wyjmuje zię telewizora z kartonu ale zdejmuje się go z telewizora. Po wyłamaniu i wyjęciu plastikowych zaślepek, zdejmuje się całą górną część i mamy prawie cały telewizor na wierzchu stojący w dolnej części kartonu w styropiankach. Można go bezpiecznie chwycić i wyjąć. Eliminuje to praktycznie ryzyko uszkoddzenia go przy wyjmowaniu.
Telewizor prezentuje się bardzo elegancko. Wąska czarna ramka otoczona przezroczystą listwą i typowe dla Philipsa wzornictwo, bez zbędnych ozdobników. Pilot również dopracowany stylistycznie. Rozmieszczenie przycisków można określić jako dobre. Dobrze leży w dłoni i da się go obsługiwać jedną ręką.
Na razie podłączyłem go do analogowej kablówki (z Multimedia) więc chwilowo mogę jedynie ocenić jak sobie radzi z nie najlepszej jakości sygnałem analogowym. A rzdzi sobie calkiem nieźle.
Po pierwszym uruchomieniu włącza się menu konfiguracyjne. Po wybraniu języka i kraju telewizor zaczyna wyszukiwać kanały. W trakcie wyszukiwania nie ma podglądu tego co wyszukuje wyświetla tylko ile już znalazł. Potem jeszcze wybór profilu kolorów. Wyświetla serię obrazów podzielonych na pół i należy wybrać lewą lub prawą połowę, która się lepiej podoba. To najprostszy sposób ustawienia. W menu ustawienia obrazu jest znacznie więcej więc można się trochę pobawić i nawet chyba trzeba.

Na tych kanałach, na których sygnał z kablówki jest dobry, na LCD-ku też dobrze wygląda. Standardowo telewizor jest ustawiony na średnią korekcję błędów. Można ją jeszcze zwiększyć. Telewizor bardzo dobrze skaluje obraz. Przy standardowych ustawieniach robi to automatycznie. Nie ma dzięki temu czarnych pasów na dole i górze czy po bokach. Po przełączeniu kanalów po około 1 - 2 sekundach następuje przeskalowanie. Obraz w żadnym przypadku nie jest nienaturalnie rozciągnięty w pionie czy poziomie. Samo przełączanie kanałów dość szybkie (przyciskami do przodu do tyłu). Przy wybieraniu numerycznym telewizor czeka chwilę zanim przełączy (przy numerach dwucyfrowych wciskamy po prostu jeden po drugim, jest dość czasu żeby to zrobić).

Ambilight. Dobra sprawa. Wieczorem naprawdę nie trzeba dodatkowego oświetlenia w pokoju. W ciągu dnia lepiej go wyłączyc (to jakies 40W różnicy w poborze prądu) bo i tak nie widać efektu. Włączanie i wyłączanie przyciskiem na pilocie.

Co mnie pozytywnie zaskoczyło to dżwięk. Jest wcale nie gorszy niż w moim starym Panasonicu (29" CTR), jeśli nie lepszy. A wiadomo że dźwięk w dużej skrzynce zawsze bywa lepszy niż w cienkim bądź co bądź LCD-ku. No na pewno nie da się go porównać z kinem domowym. Z doświadczenia wiem że wszelkie surraundy w telewizorach to raczej gadżet niż faktycznie słyszalny efekt. Najbardziej jednak zadziwił mnie poziom dźwięku. Jest jednakowy na wszystkich kanałach i nie ryczy jak wściekły w reklamach. To wielka zaleta. W moim poprzednim telewizorze ustawiałem mozolnie głośność oddzielnie dla każdego kanału i i tak nigdy nie było tak jak trzeba. O reklamach nie wspomnę, jak się zaczynały trzeba było szybko łapać pilota i sciszać. Tu tego problemu nie ma, a to duża wygoda.

To tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenie. Jak skończę remont i wszystko podłączę to napiszę coś jeszcze. Z czasem na pewno wypatrzę jakieś wady, na razie ich nie dostrzegam.
 

Markko

New member
Nadal nowe Philipsy są słabo dostępne. Co sie dzieje? Samsung, Panasonic i Sharp już nowymi seriami wręcz zalali rynek.
 

leptoptelis

New member
idą piechotą z Węgier

Podobno idzie duża dostawa tych telewizorów z Węgier, ale idą chyba na piechotę. Mi się udało dopaść telewizorek z pierwszej chyba dostawy, tej mniejszej ponoć.
 

ponpawel

New member
Widziałem wczora ten TV w Carrfour i rzeczywiście są po 3999zł co mnie bardzo zdziwiło bo obok stoi 42PFL5604 za tą samą kwotę.
 
leptoptelis napisał:
Podobno idzie duża dostawa tych telewizorów z Węgier, ale idą chyba na piechotę. Mi się udało dopaść telewizorek z pierwszej chyba dostawy, tej mniejszej ponoć.
Ostatnio otrzymałem informację że LCD będą ok 5.06 :(, tzn 42'', ok 15 37'' i ok 20 47'':confused:

Mógłbyś napisać coś o czerni i podświetlaniu matrycy - szczególnie wieczorem, kiedy jest ciemno. Może jakaś mała foto relacja :D

Dzięki
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips powiedział że jeszcze nie mają na testy.
Zamówiłem więc w innej firmie - czekam
 

dune2

New member
Bez reklam
Czy moze mnie ktos oswiecic czym w teorii bo pewnie niewiadomo jak w praktyce rozni sie Pixel Precise HD od Pixel Plus 3 HD i Perfect uzywanego w starszych modelach ?
Cos tanie sa te Philipsy z nowej serii i to podejrzanie wiec doszukuje sie oszczednosci producenta a juz na pewno nie spodziewam sie ze to odpowiednik dawnego Perfect.
 

Markko

New member
Czy ja wiem czy tanie. To raczej konkurencja przesadza z cenami. Nowe Philipsy sa troche droższe od starych modeli. U konkurencji sa duzo drozsze niz stare modele. Moim zdaniem bezpodstawnie.
 

dune2

New member
Bez reklam
Markko napisał:
Czy ja wiem czy tanie. To raczej konkurencja przesadza z cenami. Nowe Philipsy sa troche droższe od starych modeli. U konkurencji sa duzo drozsze niz stare modele. Moim zdaniem bezpodstawnie.

Mam odmienne zdanie uwazam ze Philips juz w starszych modelach mocno zawyza ceny niewspolmiernie do mozliwosci tych TV w porownaniu z np. Samsungiem.
Ale wracajac do tematu bede wdzieczny za wyjasnienie owych roznic.
 

Markko

New member
Samsung w chwili wyjscia B650 32 cale


Marzec
A656 - cena 1.900,- (teraz 2.000)
B650 - cena 2.650,- (po 3 miesiacach cena spadła do 2.400)


Philips 7404 32 cale

7403 - cena w lutym 2.200 Teraz cena jest wysoka bo te TV juz są praktycznie niedostepne)
7404 - cena teraz 2.650 ( a dopiero co wyszły, za 3 miechy bedzie pewno 2.400)

Jaka jest zmiana w Samsungu? Na pewno duzo mniejsza jak w Philipsie.
W Philipsie jest skok z HD Ready do Full HD a cena niewiele wzrosła.

Wychodzi na to że to Samsung podniósł ceny do poziomu Philipsa a nie odwrotnie.

Przywołałem 32 cale bo takie TV mnie interesują.
 

dune2

New member
Bez reklam
Nie zgadzam sie.
I co prawda nie sledze zmian cen niskich modeli ale te z gory Philips ma bardzo drogie i to drozsze niz pare miesiecy temu.
Na poczatku roku 9803 kosztowal niewiele ponad 7 tys teraz jego cena jest prawie 9 tys.Podobnie z modelami 9703 i 9603 podrozaly srednio o 1000 zl.
Natomiast Samsunga b6000 i to 46 calowego mozna kupic za 6 tys a 40 calowego za niecale 5.
Philips ma niewspolmiernie drogie swoje TV w stosunku do ich zaawansowania technologicznego a dokladnie mial bo te nowe serie maja juz bardziej przystepne ceny.Dlatego tez wietrze tu jakas sztuczke bo jestem sceptyczny i nie sadze by Philips zmienil polityke cenowa.

Pomijajac jednak dywagacje odnosnie cen wolalbym jednak dowiedziec sie jak sie ma Pixel Precise HD do starszego Pixel Plus 3 oraz Perfect ?
 
Ostatnia edycja:

Markko

New member
Dune

Te ceny wynikają tylko z tego że Philips juz od paru miesiecy wycofuje (a raczej nie dostarcza na rynek) te TV z rynku. Jest ich coraz mniej, więc cena rośnie. Robią miejsce dla nowych modeli. Inną politykę ma Samsung. Dziś można równie łatwo kupić modele serii A i B.
 

dune2

New member
Bez reklam
A co ma jedno do drugiego?Nie mowimy przeciez o powodach tego ze starsze modele sa niewspolmiernie drogie do zaawansowania technologicznego tylko zwrocilem uwage na takowy fakt.
Tymbardziej podejrzane wydaja sie dosyc niskie ceny nowych modeli i z niecierpliwoscia czekam na testy i opinie uzytkownikow.
 
Ostatnia edycja:

OYAMA

New member
Cena 8404

Naprawdę dziwię się, że niektórzy z was narzekają na niska cenę. Zauważcie, że cena 42 " to 4000-4300 i dotyczy sklepów internetowych. W EURO to jest 5000. To wcale niemało. Zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że Samsung przesadził z cenami , zwłaszcza za serie B600, 7000. Mam nadzieję, że testy nowych Philipsów pokażą, że sa porównywalne jakościowo do nowych Samsungów co przy niższej cenie da im przewagę rynkową. Dla mnie ich zaletą jest poza tym design i ambilight.
 

dune2

New member
Bez reklam
zeby bylo jasne ja zadowolony jestem z dosyc niskich cen nowych Philipsow tylko zastanawiam sie nad tym Pixel Precise HD co to za cudo zeby nie okazalo sie ze to odpowiednik Pixel Plus 1 bo te drozsze modele z nowej serii maja Perfect Pixel HD Engine.
Tak wiec Precise wystepuje w tych "tanszych" modela stad watpliwosci moje co to jest za wynalazek.
 
Do góry