Nowa seria 8 (8404H)

Mariusz_i_Goska

New member
Sprawdziłem instalację na innych krajach na DVB-C i wygrywa Holandia- najszybciej i najwięcej kanałów cyfrowych- co nie zmienia faktu, że operator ma ostatnie słowo. Radio na telewizorze dalej milczy, mimo znalezienia wielu kanałów. Czy ktoś miał taki problem?
 

kacperhq

New member
Umnie na DVB-C radio też milczy(choc to chyba wina iz jest kodowane). A u Ciebie myśle ze moze to byc problem właśnie spowodowany ustawieniem innego kraju(inne karametry transmisji itp)
 

smooth

New member
Pewnie już gdzieś było ale czas mi nie pozwala na przeszukanie całego wątku. Może wiec znajdzie sie ktoś dobroduszny i napisze mi czy można w tym LCD odtwarzać filmy z bezpośrednio z USB? A jak tak to jakie formaty i czy czyta napisy?
 

PiotrM_

New member
kacperhq napisał:
-firmware
-jaki sygnal czy dvbt czy analog
-czy jest podpiety do sieci

- firmware:
Q5481-0.26.33.9
Relase for TV543:
Q5481-0.26.33.9


Generation date:
20/05/2009 7:43:11


- DVB-T (wszystkie 7 kanałów naziemnych)
- nie podpięty net, soft nigdy nie aktualizowany

Z góry dzięki.
 

kacperhq

New member
wjdz do konfiguracji / instalacja / preferencje / przewodnik telewizyjny

powinnienes mieć włączone od nadawcy
jesli masz to przełąćz na chwile na auto i odpal zobacz czy zacznie szukać sieci jesli tak to przełącz spowrotem na od nadawcy i zobacz teraz czy chodzi
 

vasyndrom

New member
szybkie pytanko panowie, jak jest u was z backlight bleedingi'em? ja w swoim zuwazylem ten problem dopiero teraz prawy gorny rog (jakies 3 cm od krawedzi matrycy i rozciaga sie na jakies 7cm), nie jest to moze jakis wielki bleeding jednak zauwazalny. szczegolnie ze wiekszosc filmow jest w aspekcie 2:40:1 albo 2:35:1 wiec widac to mimowoli choc nie psuje to ogladania samego filmu. da sie jakos zniwelowac ten problem czy tez musze sie przyzwyczaic?
 

kacperhq

New member
wjdz do konfiguracji / instalacja / preferencje / przewodnik telewizyjny

powinnienes mieć włączone od nadawcy
jesli masz to przełąćz na chwile na auto i odpal zobacz czy zacznie szukać sieci jesli tak to przełącz spowrotem na od nadawcy i zobacz teraz czy chodzi
 

PiotrM_

New member
kacperhq napisał:
wjdz do konfiguracji / instalacja / preferencje / przewodnik telewizyjny

powinnienes mieć włączone od nadawcy
jesli masz to przełąćz na chwile na auto i odpal zobacz czy zacznie szukać sieci jesli tak to przełącz spowrotem na od nadawcy i zobacz teraz czy chodzi

I tu będzie problem:
po wybraniu Instalacja >> Preferencje.....nie mam opcji przewodnik telewizyjny

:confused: :confused: :confused:
 

PiotrM_

New member
smooth napisał:
W jakim formacie ma byc film i napisy by grało elegancko na ekranie.

w linku, który podałem stoi wyraźnie, że TV nie czyta napisów.
Jest też info, że najlepiej "idą" filmy w formacie DivX (przetestowałem wersję 6.8) - każdy rozmiar odtwarza się wzorowo.

Ktoś inny pisał, że ładnie odtwarza pliki w formacie AVCHD (kompresja MPEG-4 AVC/H.264) z kamery i aparatu Sony. (zaledwie jeden post niżej)

Poza tym czyta wmv9 ale nie HD (o rozdzielczości mniejszej niż 720p)
 

kacperhq

New member
btw unas w DVB-T nadaja juz EPG. Coś mi się zdaje że jeszcze nie.
Brak opcji przewodnik oznacza ze leci w trybie auto czyli IP-EPG (umnieta opcja pojawiła sie dopiero po uruchmieniu DVB-C) więc potrzeba mu sieci, ale po wcisnieciy przycisku i tak powinna byc jakaś reakcja , umnie do zmiany softu na najnowszy IP-EPG chodziło bez problemu na samym analogu nawet

właśnie doczytałem na forum emitela
"Co do EPG - zakończyliśmy test kolejnej platformy sprzętowo-programowej i nie przewidujemy włączenia EPG aż do czasu komercyjnego wdrożenia emisji DVB-T. Jeśli coś w tym temacie miałoby się zmienić, poinformujemy niezwłocznie." i pomimo ze DVB-T ruszyło juz oficjalnie to ludzie pisza iż EPG nadał nie działa
 
Ostatnia edycja:

PiotrM_

New member
vasyndrom napisał:
szybkie pytanko panowie, jak jest u was z backlight bleedingi'em? ja w swoim zuwazylem ten problem dopiero teraz prawy gorny rog (jakies 3 cm od krawedzi matrycy i rozciaga sie na jakies 7cm), nie jest to moze jakis wielki bleeding jednak zauwazalny. szczegolnie ze wiekszosc filmow jest w aspekcie 2:40:1 albo 2:35:1 wiec widac to mimowoli choc nie psuje to ogladania samego filmu. da sie jakos zniwelowac ten problem czy tez musze sie przyzwyczaic?
U mnie "uniformity" wygląda tak jak na obrazku poniżej.
Robiąc zdjęcie w całkowitej ciemności z podniesioną czułością nie wygląda to najlepiej, ale przyznam że przez miesiąc oglądania nawet przez chwilę nie zwróciłem na to uwagi. Może jakieś zdjęcie dla porównania?

Moje warunki: ISO=200, F=4, t=2s. Plansza na źródle USB, przy braku podłączonego urządzenia. Kontrast=100, Jasność=50.
aIMG_0034.jpg
 

PiotrM_

New member
kacperhq napisał:
właśnie doczytałem na forum emitela
"Co do EPG - zakończyliśmy test kolejnej platformy sprzętowo-programowej i nie przewidujemy włączenia EPG aż do czasu komercyjnego wdrożenia emisji DVB-T. Jeśli coś w tym temacie miałoby się zmienić, poinformujemy niezwłocznie." i pomimo ze DVB-T ruszyło juz oficjalnie to ludzie pisza iż EPG nadał nie działa

Dzięki, to by się zgadzało.
 

smooth

New member
PiotrM_ napisał:
w linku, który podałem stoi wyraźnie, że TV nie czyta napisów.
Jest też info, że najlepiej "idą" filmy w formacie DivX (przetestowałem wersję 6.8) - każdy rozmiar odtwarza się wzorowo.

Ktoś inny pisał, że ładnie odtwarza pliki w formacie AVCHD (kompresja MPEG-4 AVC/H.264) z kamery i aparatu Sony. (zaledwie jeden post niżej)

Poza tym czyta wmv9 ale nie HD (o rozdzielczości mniejszej niż 720p)

Dziękuję bardzo.
 

PiotrM_

New member
luigi napisał:
dlaczego nie działa zakładka nasycenie (nie jest podświetlona nawet) w ustawieniach obrazu???

To wynik niefortunnego nazwania funkcji.
To co zwykliśmy rozumiec pod pojęciem Nasycenie, czyli intensywność barw, nazwane zostało w tym TV jako "Kolor".

Nazwę "Nasycenie" przypisano natomiast regulacji równoważenia kolorów w systemie NTSC (i działa prawdopodobnie tylko gdy nadawany jest sygnał w tym systemie).
 

artsaulo

New member
witam kolegów
po aktualizacji pojawiła się funkcja scenea, po uruchomieniu widać obraz motyla i komunikat,że tv wyłączy się po 240 minutach.
Czemu to ma służyć?
 
Do góry