Nokia Streaming Box 8010

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Podczas targów IFA 2022 w Berlinie firma Streamview zaprezentowała nową wersję playera Nokia Streaming Box, tym razem oznaczoną numerem 8010. W porównaniu z poprzednikiem opatrzonym symbolem 8000, który jest w tym dziale dość szeroko omówiony, model 8010 praktycznie niewiele się zmienił pod względem wyglądu wewnętrznego, ale pod względem hardware to zdecydowany krok do przodu.

Przede wszystkim odtwarzacz wyposażony został w układ Amlogic S905X4-K (Quad-Core Cortex-A55), 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Z plusów mamy też złącze kart Micro-SD i dołożony port USB 2.0. Podobnie jak w pierwszej wersji mamy jeszcze złącze USB 3.0, HDM, Gigabit LAN, AV, złącze optyczne i USB-C do ładowania urządzeń. Pilota nie poddano zmianom.

Według opisów box obsługuje Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, DTS oraz – co wielce istotne dla posiadaczy nowych routerów - WLAN 6. Jest oczywiście Bluetooth 5.0.

Całość działa pod kontrolą Androida TV 11. Oczywiście jest certyfikat Google i zintegrowany Chromecast.

Według deklaracji producenta sprzedaż ma rozpocząć się w listopadzie br. a cenę ustalono na 160 euro.

Jak widać nowa konstrukcja Streamview ma specyfikację bardzo podobną do playera Homatics Box R 4K Plus, o którym również możemy poczytać w tym dziale.
Założyć można, że niedługo nastąpi wysyp playerów opartych na układzie Amlogic S905X4-K z 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, należy mieć tylko nadzieję, że ceny będą niższe niż w przypadku dwóch przywołanych tutaj konstrukcji.
 

Attachments

  • Nokia-Streaming-Box-8010.jpg
    Nokia-Streaming-Box-8010.jpg
    22,7 KB · Wyś: 73

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kolejny box z funkcjonalnością Firesticka za kilkukrotnie wiecej kasy......;)
Hmm... Może porównaj wydajność układu SoC w Firesticku (rozumiem, że chodziło o wersję Max) z S905X4-K, 2 GB RAM z 4 GB i 8 GB ROM z 32 GB... Że cena trochę przesadzona (dla osób zarabiających w Polsce) to fakt, ale za kilka miesięcy będzie na odpowiednim poziomie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To wszystko cyferki nie zawsze mające przełożenie w praktyce.
Cena 129 euro za sprzęt nie obsługujący bezstratnych formatów audio jest po prostu absurdalna.
Jako posiadacz Nviidi pro 2019 ,były uzytkownik Firesticka 4k i sporadyczny użytkownik Firesticka 4K mogę powiedzieć ,że zakup Nvidii pro dla kogoś kto nie ma odpowiedniego sprzętu audio byłby "ekonomicznie nieuzasadniony" a już zakup Nvidii TV -absurdalny.Mało tego - pomimo lepszej "cyferkologi" Firestick radzi sobie bezproblemowo z HLG i HDR10+ czego Nvidia nadal nie potrafi...
Z tym Homatics Box R 4K Plus jest podobnie- miało być wielkie "wow" a skończyło się na "pyrt" .

btw. Po cholerę taki nieporęczny pilot z wszystkimi tymi guzikami do box-a opartego na androidzie to też jest dla mnie zagadka ?!
 

1908

New member
Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma. Dla mnie przystawki typu Firestick są zdyskwalifikowane na starcie ze względu na zerową ilość portów. HDR w telewizorach uważam za pic na wodę fotomontaż taki sam jak micro dimming. Choćby dlatego, że znaczna część telewizorów nie jest w stanie wyświetlić jasności przekraczającej 350 nitów. Kolejna znaczna część telewizorów dysponuje podświetlaniem krawędziowym, co skutkuje nad wyraz widoczną wadą w postaci nierównomiernego podświetlenia. Kiepskie kąty widzenia powodują, że już przy niewielkim odchyleniu widzimy obraz totalnie wyprany z kontrastu i kolorów. Zatem gdzie tu miejsce na prawdziwy HDR? Część z tych wad nie dotyczy telewizorów OLED, ale te z kolei nie lubią się z jasnym obrazem. Po prostu im szkodzi, stąd ABL(Automatic Brightness Limiter).
I bez tego wodotrysku byłoby można pokazać każdy rozświetlony szczegół, jednak po co, jak można go ukryć i wmawiać ludziom, że zobaczą dzięki magicznej technologii.
Co jest takiego niezwykłego w przystawkach z 4GB RAM? Płynność działania. Co innego włączyć Netflix czy HBO GO, co innego zarzucić np C+ online i skakać po kilkunastu ze 150 kanałów lub włączyć multi - live z czterech kanałów. Godzina skakania i przystawka dostaje czkawki. Raz, mało RAM, dwa, pamięć na dane w każdej przystawce, to archaiczny moduł eMMC na jak najtańszych kościach. Im więcej RAM, tym mniej korzystania z eMMC(zapis - odczyt), a co za tym idzie znacznie płynniej. Nie ma już momentów z chwilowym czarnym ekranem, kiedy system się przeładowuje, czyszcząc w ten sposób zatkany RAM.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dla mnie przystawki typu Firestick są zdyskwalifikowane na starcie ze względu na zerową ilość portów
Jesteśmy w epoce streamingu ,podpinanie zewnętrznych nośników nie jest potrzebne jesli mamy sprawne łącze i sprawny sprzęt.

HDR w telewizorach uważam za pic
Więc nie miałeś organoleptycznego porównania na Oledzie obrazu HDR do SDR .'
Z ciekawości - jaki masz TV ?

I bez tego wodotrysku byłoby można pokazać każdy rozświetlony szczegół
W HDR nie chodzi o rożswietlone szczegóły tylko o te w cieniach...

Co innego włączyć Netflix czy HBO GO, co innego zarzucić np C+ online i skakać po kilkunastu ze 150 kanałów
TiviMate+ IPTV i Firestick radzi sobie z 15 tyś kanałów a nie jakimiś śmiesznymi 150 ze śmiesznego C+ online.....
 

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś posiada tego boża i może napisać jak się sprawdza? Na czeskim forum kodi piszą że działa bardzo dobrze jedyny problem to z dźwiękiem dts-hd. A tak to wszystko odtwarza...
 

pio1771

New member
Witam, zastanawiam się nad:
-Homatics Box R 4K Plus
-Nokia Streaming Box 8010
i dodatkowo tuner dvbt-2 jako dodatek, czego oczekuję? głównie na szybkim działaniu androida i aplikacji(netflix, hbo play now, polsat box itp) , a telewizja naziemna to dodatek który po prostu chce.
Btw czy da się nagrywać treści z tv naziemnej jak podłączy się dysk zewnętrzny?
co myślicie? czy może coś innego?
Kodi itp. mnie zbytnio nie interesuje
 
Do góry