Niskobudżetowy TV FullHD 46'

ZiemoOne

New member
Witam.

Stanąłem przed wyborem telewizora LCD 46' FullHD, przeznacznie przez pierwsze pół roku kablówka analogowa potem n'ka
jednoczesnie podłączone PC do gier w tym również dynamicznych FPS jak Quake4

Do wyboru w tym przedziale cenowym mam:

SHARP

LC-46D65E
LC-46DH65E
LC-46D653E
LC-46D654E
LC-46X8E

SONY

KDL-46D3500

Samsung

LE46A551
LE46A552
LE46A553
LE46A556
LE46M87B
LE46N87B

Zależy mi na braku inputlaga, dobrej czerni i szerokich kątach.
TV w nocy oglądam z poziomu wyra i moj obecny LG 42LC51 przy takim kącie oglądania okropnie "szarzeje" (wąskie kąty).
Ważna jest też dobra obsługa rozdzielczośći przez HDMI wlaśnie z powodu gier. Zero overscanów itp.


Piszcie czego się wystrzegać, to bedę skracał tą listę.

LG nie chcę bo mam i ma słabe kąty i problemy z właściwą obsługa HDMI/DVI
 

skylla1

Member
Bez reklam
O ile się nie mylę, a chyba nie, to żaden z wymienionych przez Ciebie telewizorów nie ma dobrych kątów. Są to niższe modele albo zupełne starocie. Nieststy mając takie wymagania, trzeba mierzyc w inny przedział cenowy... lub pomysleć o plazmie.
 

ZiemoOne

New member
plazma

Plazma raczej odpada bo nie sprawdza sie w grach czyli spory input-lag no i niesczesne wypalanie. Jeśli wogóle w gre miałaby wejść jakakolwiek plazma to też niski budget czyli np SAMSUNG PS50A551 a to tez nie jest TV najwyższych lotów.

Zdaje sobie sprawe że ideał to nie bedzie jednak napewno wśród tych powyższych jest kilka wyjątkowo niefajnych modeli i kilka wartych uwagi. O takie rady własnie mi chodzi.
 

ZiemoOne

New member
@spanker

Dzięki span myślałem tez po testach w sieci o Sharpie 46X8E, ale ten samsung moze byc fucktycznie lepszym wyborem.

Alternatywą może byc plazma Samsunga PG50A551 (podobna cena) ale to najtanszy model wiec tez pewnie nie błyszczy
 

janusz

New member
Bez reklam
Może LG 47 czli serii 5000 w MM za 2800 zł w promocji bez vatu. Kilka miesięcy temu w prasie wygrał porównanie z podobnymi cenowo Philipsem, Toshibą i Sharpem. Bardzo pozytywnie opisany. W każdym razie cena bardzo dobra, a telewizorek przyzwoity.
 

ZiemoOne

New member
@janusz

rzuc linka do testu jak mozesz. Troche sie uprzedziłem do LG bo mam 42LC51 i są z nim problemy z podłaczniem kompa przez HDMI do tego tragiczne kąty a czerń praktycznie nie istnieje.
 

spanker

New member
ja mialem lg z podpisu czyli aktualny model i tam czerni tez nie bylo, fiolet, ale to kwestia technologii matrycy lg maja sips, sajsungi spva, rowniez katy tragiczne, pd tym wzgledem samsung a lg to jak 2 bieguny, za to matryce lg sa szybsze

wytlumac o co chodzi z plazma i input lagiem, bo ja cgyba zamienie mojego samsunga na plazme, tylko boje migotania no i o o chodzi z tym iput lagiem

aha szajsung jako jedyny ma dodawanie klatek - movie plus, nie ma takiej sprawnosci jak 100hz, ale i tak radzi sobie niezle, lepsze to niz nic przydaje sie w grach roznica dosc spora, ten system i czern to 2 najeksze zalety serii 5 szajsunga
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
Doświadczenia to Ja mam z Toshibą 42XV500, którą posiadałem i bylem bardzo zadowolony. Niestety stwierdziłem że jest za mała i postanowilem kupić coś większego. Naturalnym wyborem był 46XV550, czyli model z najnowszej serii, gdyż też chciałem się zmieścić w kwocie 4 tys.
Niestety zobaczyłem w akcji Philipsy i postanowiłem powiększyć swój budżet.
Gdyby jednak musiał się zmieścić w poprzednio założonej kwocie, to na pewno by teraz stała u mnie ta Toshiba.
 

ZiemoOne

New member
@spanker

input lag to opoznienie na elektronice telewizora lub monitora. Chodzi o to ze wszystko pokazuje ci sie na ekranie z pewnym opóźnieniem do momentu wygenerowannia przez kompa obrazu. W praktyce oznacza to, ze nie da się grac w dynamiczne gry sieciowe bo masz dodatkowego laga (opóźnienie) i nie widzisz aktualnej akcji tylko z przed chwili.

Chłopaki pisza mi na innych forach że plazmy wcale nie maja input laga. Wiec tu bardziej chodzi o konkretny model tv niz o technologie. Dawniej input lag dotyczyl tylko obrazu i dziek byl poprostu rozjechany z obrazem, teraz producenci stosuja rozne metody na synchronizacje. Niemniej jednak przy graniu opóźnienie calosci audio+video uniemozliwia praktycznie kozystanie z takiego ekranu.
 

ayo007

New member
Witam wszystkich serdecznie, właczę sie do dyskusji, teraz w Media Markt jest dostępny sony KDL-46V4000, w cenie ok 3.600 może akurat tem model kolegę zadowoli?, dodam, ze jest to akcja cenowa "sprzedaż bez Vatu", pozdrawiam
 

p.stasiak

New member
Też widziałem reklamy MM (między innymi tę V 46 calową z ceną jak za 40) i generalnie mają naprawdę przyjemną ofertę. Nawet podejrzewałem, że to wyprzedaże i kilka sztuk na stanie ale z tego co widzę to jednak nie. Ciekawe promocje na tv są też w Media Saturn i Euro rtv agd.
 

spanker

New member
widzialem tego sonego w mm, bardzo ladnie sie prezentuje, wtglada lepiej niz samsung, obraz bez rewelacji nie wiem c zy rozni sie czyms od serii l lub u
 
Do góry