Niskobudżetowe LG czy Philips ??

Gwizdek_N

New member
Witam
Zamierzam zacząć przygodę z kinem domowym za ok. 1000 zeta....
Po obejrzeniu różnych propozycji zastanawiam się nad LG, modele:
HT544TH
HT903TA
HT904TH ( droższy od poprzednika nei bardzo widzę czmu !!! )

lub Philips:
HTS3373
HTS3568 ( radio z RDS i MPEG4 )

Jakie są istotne ( użytkowe ) różnice między tymi modelami i w jakiej kolejności byście ustawili ich funkcjonalność.
Kino ma obsłużyć powierzcnię ok 20 mkw ( w kwadracie )

Może jakiś inne popozycję ??
 

Gwizdek_N

New member
Trudno to opisać ale mniej więcej wygląda to tak :)
Planuję takie rozmieszczenie głośników
- centralny nad TV
:confused: - głośniki przednie
:) - głośniki tylne
:x - basowy - na podłodze między szafką RTV, a komodą.
długośc ściany z TV - ok 4.5 m
odległość TV - głośniki tylne ok. 4.5 m
wysokość pom. ok. 2.7 m
----- takie odcinki za gł. tylnymi to ściany o dł. ok 1 m

pozdrawiam

_______________________________
!:confused:|>>>>>>>|TV-32 LCD :x komoda:confused:!
!>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>!
!>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>!
!>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>!
!>>>> fotel>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>!
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>kanapa
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> drzwi
| :)>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> :) |
|--->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> -----|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>> część stołowa>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>|
|_____________________________|
 

Mr.T

New member
Za 1000 złotych to nie jest żadne kino domowe tylko badziewie na maxa. Już lepiej byś zrobił gdybyś za te pieniądze nakupował sobie biletów do kina he he :mrgreen: No co, serio mówię, przynajmniej miałbyś wyrąbane w kosmos efekty audio-wizualne a tak to lipa straszna a nie kino... nie spiesz się, dołóż jeszcze chociaż z tysiączka i już coś-tam, coś-tam będziesz miał a tak to pieniądze wyrzucone w błocko moim zdaniem. Pozdro :)
 
Ostatnia edycja:

Mr.T

New member
I jeszcze słówko dotyczące ustawienia głośników w twoim pokoju. Po pierwsze: ta komoda ewidentnie przeszkadza w miejscu w którym stoi. Nie dałoby rady przesunąć ją na boczną ścianę pokoju ? Bo fronty powinny być ustawione bliżej TV i dalej od ściany bocznej. Po drugie: basior też byłoby lepiej przestawić w róg lub boczną ścianę pokoju, subwoofer powinien mieć trochę wolnej przestrzeni wokół siebie a nie być wepchnięty na ścisk pomiędzy szafkę RTV a komodę. Prawidłowe rozmieszczenie głośników jest bardzo ważne jeśli chcesz osiągnąć dobry efekt. Inaczej to nie ma żadnych szans dobrze zagrać... ale powtórzę to jeszcze raz: nie pakuj się w "kino domowe" za taką śmieszną kwotę, to naprawdę bez sensu :roll:
 
Ostatnia edycja:

Gwizdek_N

New member
Mr.T dzięki za wskazówki co do ustawienia głośników. Sprawdziłem w realu że Twoje ustawienie głosników jest ok. tzn lepsze od tego o jakim myślałem ja.
Wiem, iż ...ale kolejny tysiąc po zakończeniu budowy to kwota astronomicznaa cos musi grać więc wybrałem HT904TA.
Powiem krótko...
jestem zadowolony z wyboru. Oczywiście nie mam porówniania do innego sprzętu ale 904 gra całkiem fajnie :).
Należe pewno do większości obywateli PRLu, którym zbyt wiele do szczęścia nie potrzeba....
- DVD po HDMI to niebo i ziemia względem RBG
- Dvix po HDMI jest nieporównywalny do kompa....i dźwięk i jakość obrazu są duuuużo lepsze, a napisy ostre jak brzytwa.
- Radio...jak to nazywali radio tranzystorowe hi hi takie miałem dotychczas więc też mam "niebo"

Wiem, iż wielu z Was się uśmieje czytając moje opinie o 904, ale ja i zapewne 90% ludu będzie z tego sprzętu zadowolona.

Pozdrawiam
 
Do góry