Niskie tony tylko po jednej stronie pokoju

slaawek77

New member
Witam.
Mam problem z rozchodzeniem się niskich tonów w pokoju, bas jest znacznie bardziej odczuwalny po lewej stronie lewej kolumny frontowej i dalej w innym pomieszczeniu, po prawej stronie lewej kolumny idąc w stronę środka zestawu- bas wyraźnie traci na efektywności.
Oba fronty graja tak samo, wygląda to tak, jakby bas pojawiał się tylko przy wyjściu z pokoju. Kolumny Taga TAV-806, pokój ma wymiary 4,5m x 4m, fronty stoją przy dłuższej ścianie, 2 cm od niej, oddalone od siebie o ok. 2 metry, skierowane lekko do środka.
W czym może być problem?
Pozdrawiam.
Sławek
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sądzę że jest to związane z akustyka pomieszczenia. Jak masz możliwość to poprzestawiaj trochę kolumny. Odsuń trochę od ściany, może skieruj je na wprost. Wklej może szkic pomieszczenia.
 

slaawek77

New member
Sądzę że jest to związane z akustyka pomieszczenia. Jak masz możliwość to poprzestawiaj trochę kolumny. Odsuń trochę od ściany, może skieruj je na wprost. Wklej może szkic pomieszczenia.

Te sposoby próbowałem- bez skutku. Linka mogę wkleić dopiero po pięciu postach w tym temacie.:-x

Masz otwarty pokoj na kuchnie? Czy wszystko symetrycznie jezeli chodzi o rozmieszczenie scian?
Na korytarz, aż przyjemnie się tam słucha- czysty głęboki bas.
Symetrycznie raczej.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam problem z rozchodzeniem się niskich tonów w pokoju, bas jest znacznie bardziej odczuwalny po lewej stronie lewej kolumny frontowej i dalej w innym pomieszczeniu, po prawej stronie lewej kolumny idąc w stronę środka zestawu- bas wyraźnie traci na efektywności.
Oba fronty graja tak samo, wygląda to tak, jakby bas pojawiał się tylko przy wyjściu z pokoju. Kolumny Taga TAV-806, pokój ma wymiary 4,5m x 4m, fronty stoją przy dłuższej ścianie, 2 cm od niej, oddalone od siebie o ok. 2 metry, skierowane lekko do środka.
W czym może być problem?
Pozdrawiam.
Sławek

Akustyka. Ja mam tak ze subem. Krok w prawo lub w lewo, i zupełnie inaczej odczuwalny bas. Musisz popróbować różnych mozliwości ustawień, spróbuj skręcić lekko kolumny, odsuń i dosuń do ściany. Metoda prób i błędów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zbliz nieco lewa kolumne do sciany przy drzwiach, zamknij je i zobacz czy przybedzie niskich. U mnie prawa kolumna ktora stoi na otwartej powierzchni tez w magiczny sposob reaguje na miejsce odsluchu. Lewa natomiast w rogu zawsze i wszedzie gra idealnie. Sprawdz z ciekawosci czy bedzie jakas zmiana wgledem miejsca odlsuchu.
 
Do góry