nietypowe porównanie

MZR

New member
Szukam Tv do kablówki. Mam już Sony 32W4000 głównie do PS3 i Blu-Ray. Sygnał SD na nim jest całkiem przyzwoity. Mam teraz dylemat czy kupić drugiego W4000 czy może coś budżetowego np Sharpa D44. Oglądałem RD8, ale wkurzają mnie artefakty które powstają przy włączonym 100Hz. Czy D44 będzie grał lepiej na SD niż W4000? Jeśli nie to biorę Sony, ale jeśli D44 mu dorównuje to chyba nie będę przepłacał. Jakie macie doświadczenia?
 

skylla1

Member
Bez reklam
panasonic

Napisz więcej o tych artefaktach na RD8 - wiele osób interesuje ten tv. Obecnie bardzo tani jest Panasonic 32LX85 - może warto pomyslec o nim?
 

rav9

New member
Mnie rowniez interesuje takie porownanie a szczegolnie RD8 z D44. Jezeli niektorzy narzekaja na 100 Hz w RD8 a inni mowia ze to nic nie daje - nie widac wiekszej roznicy to w takim razie czy obraz w RD8 jest lepszy niz w D44? Bo roznica w cenie jest co najmniej 500 zl wiec czy sie oplacac doplacac?
Zauwazylem rowniez ze przy audycji 4:3 jak oba tv byly w trybie auto to RD8 tak jakby mniej rozciagal twarze - w takim razie czy w RD8 zmienil sie algorytm formatowania?
 

MZR

New member
Panasonic mnie nie interesuje, nie podoba mi się design. Generalnie zrobiłem już eliminacje i na placu boju został D44 jako tańsza opcja i W4000 jako droższa. Co do RD8 i 100 Hz to artefakty występują zawsze również w innych telewizorach 100 Hz. Po prostu takie są uboczne skutki działania tego układu, które mnie bardziej denerwują niż brak 100 Hz. Myślę, że to kwestia indywidualna. A wracając do tematu, to czy ktoś miał porównanie tych dwóch tv na sygnale SD? Może kiki się wypowie. Mnie SD na W4000 zadowala, ale jeśli D44 gra lepiej to nie będę dopłacał i kupię Sharpa.
 

skylla1

Member
Bez reklam
hmm

Chyba nikt tych 2 telewizorów nie miał obok siebie :).
Sądząc po testach i opiniach Sony w4000 to absoutnie jeden z najlepszych tv do 3000, a d44 może do 1600...
Ale to tylko teoria, bo w praktyce na słabym sygnale może nie być żadnej róznicy. Musisz to chyba jednak sprawdzić sam, bo to Twoje pieniądze. Napisz jak to uczynisz, może się komuś przyda.
P.S.
Jak ten Sony radzi sobie ze sportem w SD (Eurosport, Polsar sport itp)?
 
Do góry