Niekwadratowa rozdzielczość plazmy HD Ready- dlaczego??

darzur

New member
Witam,

Po lekturze wielu stron, forów itp. zdecydowałem się na plazmę. Jako, że w tej chwili nie widzę sensu płacenia za FullHD zdecydowałem się na Panasonica TH-42PV80. Niestety jednego nie potrafię zrozumieć. O ile LCD HD Ready i FullHD oraz plazmy FullHD mają rozdzielczość o proporcjach 16:9 (1920 x 1080, 1366 x 768 ) to plazmy HDReady mają juz 4x3 - 1024x768. Czy takie rozciągnięcie wzdłuzne piksela nie odbija się na jakości?? Co z wyswietlaniem obrazu 4:3 (z pasami po bokach)?? Wygląda na to, że nawet LCD HD Ready ma sporo większą rozdzielczość od plazmy HD Ready. A może Panasonic robi tylko takie "wybrakowane" modele?? Trochę daje mi to do myślenia i przez to ciągle się waham...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nic nie jest wybrakowane a Panasonic produkuje świetne plazmy. Zapewniam Cię, że wszystko jest w porządku i nic nie jest rozciągnięte.

Zresztą było o tym bardzo dużo na Forum, jak chcesz poczytać użyj funkcji szukaj!!!
 

darzur

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

OK, niewiele pomogłeś, ale dzięki. Rozumiem, że skupiać się na technicznym i tu znajdę informacje dlaczego jest tak a nie inaczej?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wszystko jest OK" z rozdzielczością Plazm. Mają Format 16:9 i prezentują obraz o znakomitej jakości.

Powtarzam użyj funkcji szukaj jak chcesz o tym poczytać.
 

darzur

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

OK, poszukam. Widzę, że jesteś posiadaczem modelu który chcę kupić i na dodatek sprawiasz wrażenie zadowolonego. :) Mam nadzieję, że ja po zakupie również będę..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie ma żadnego problemu. Chodzi raczej o wielkość komórki na matrycy. 50" mają już rozdzielczość 1366x768. Kwestia właściwego skalowania sygnału wejściowego przez tv.
 

darzur

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Wiem że chodzi o kształt komórki. Przy 1024x768 to prostokąt a przy 1366x768 to już kwadrat. Rozdzielczość PAL (768x576) też daje piksel kwadratowy i stąd moje pytanie. Rozumiem, że plazma dobrze radzi sobie ze skalowaniem i obraz wygląda lepiej niż na LCD?? Bo niestety LCD poza natywną to tragedia... Zresztą generalnie obraz na telewizorze LCD mi sie nie podoba, chociaż nie do końca potrafię zdefiniować dlaczego..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

JKR

New member
tyle, ze w przypadku 720 x 576 4:3 stosunek bokow pixela nie jest az tak rozjechany, bo ma 128/117
 
Ostatnia edycja:

darzur

New member
Nie ma juz co dalej tego ciągnąć. Jeżeli piszecie, że wygląda OK to się nie czepiam. :) TV zamówiony i niedługo mam nadzieję przekonać się naocznie..
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zadowolenie

Darzur ja ze swojej plazmy jestem jak najbardziej zadowolony!!!
Musisz tylko wiedzieć czego od nowego TV oczekiwać.
Duże znaczenie ma tu sygnał jaki podasz telewizorowi, a także to jak nadaje dana stacja, jedne programy wyglądają lepiej inne gorzej....

Jednak jak już wcześniej napisałem ja jestem z plazmy panasonica bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
 

darzur

New member
Tak naprawdę to to jak będzie wyglądało TV mnie nie interesuje za bardzo, bo w TV oglądam tylko wiadomości. Główne jego zastosowanie to DivX/DVD.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Darzur obraz z DVD jest super,/ oczywiście z dobrej płyty/. Co do filmów divx no cóż.... generalnie nie jest źle, powiem więcej dobrze zrobiony divx tak około 1,2-1,3Gb prezentuje się bardzo dobrze.
 
Do góry