Niedrogi interkonekt

gooru2

New member
Witam was i od razu uderzam z pytaniem
Doradźcie jakiś IC, który nie będzie degradował dźwięku. Nie jestem wyznawcą audiovoodoo. Po prostu twierdzę, że porządna miedź/srebro, wtyki i ekranowanie to wszystko czego potrzeba sprzętowi. A to da się da osiągnąć stosunkowo niewielkim kosztem.
W związku z tym proszę o podpowiedzi na co warto zwrócić uwagę do ceny ok 150zł za odcinek 0,5-0,7M
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Żaden interkonekt za te pieniądze nie zdegraduje dźwięku . Dźwięk degraduje zwykły drut ,i właśnie dlatego się go wymienia
Poszukaj jekieś fajnej używki swobodnie zmieścisz się w 150 złotych ,a nawet jeszcze zostanie trochę pieniędzy
Z tanich interkonektów z czystym sumieniem polecam Qed Qunex 1 ,Qed Quxex 2,to porządny kabel o bardzo starannym wykonaniu ,swobodny wyważony dźwięk o długich wybrzmieniach do Yamahy będzie jak ulał
Świetny jest też Audioquest Copperhead .Jeżeli lubisz ciepłe miękkie brzmienie poszukaj coś z ofert Cable Talk .Odrobinę życia i przestrzenności tchną w Twój system kable Tara Labs
 

gooru2

New member
Wiesz ja szukałbym wręcz coś wyostrzającego lekko. Ale to tak mało poprawi, że nie wiem czy jest sens się bawić. Korcą mnie ICki na bazie Klotza,
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Muszę przyznać, że dziwny kierunek poszukiwań .W przypadku kabli Klotz nie pomogę - nigdy w życiu bym tego nie kupił ,ba nawet za darmo bym nie chciał
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
HI-END jak to dumnie brzmi w kabelku za 74zł !! ,nabywców trzeba szukać wśród osób mających duże problemy z podstawowym procesem myślowym (bez urazy wręcz debili ) każdy z ilorazem inteligencji w granicach 100 punktów wie ,że to nie jest możliwe
 

maniekn274

New member
Bez reklam
HI-END jak to dumnie brzmi w kabelku za 74zł !! ,nabywców trzeba szukać wśród osób mających duże problemy z podstawowym procesem myślowym (bez urazy wręcz debili ) każdy z ilorazem inteligencji w granicach 100 punktów wie ,że to nie jest możliwe
oj tam,oj tam czepiasz się szczegółów. :) ;)
 

gooru2

New member
Wiesz do debili nie należę, ale w tej cenie w teorri można się już starać o mieć o czystości 4n-5n. A do tego jakieś podstawowe neutriki, czyli tragedii nie ma. A Klotz sprzedaje co nieco na rynek Pro. To rzetelny, ale nie wybitny producent. Hi-end to jednak nie jest. Ale dobry produkt budżetowy zapewen.
Ale te qedy mnie zaciekawiły. Muszę znaleźć o nich coś więcej.
 

tomato10

New member
Jasne że hi-end przy tym kablu to chwyt marketingowy i nikt nie zmusza do zakupu . Dla mnie przesiadka ze zwykłego drutu jak to nazywasz dało zamierzony efekt.
Jeżeli masz hi-endowy kabelek i do tego sprzęt to się pochwal może będziemy bić brawo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z wymienionych Qed Qunex ma zdecydowanie lepsze wtyki, na dodatek jest dłuższy .Interkonekt o długości 0,6m jest naprawdę krótki i praktycznie wystarczy jeżeli klocki stoją na sobie
 

Robak81

New member
Ok dzięki,
Co jeszcze innego mozna wybrać w tym budżecie max 120zł nowe/używane. Ma łączyć dekoder N z Marantz PM 7000. Proszę o konkretne linki jesli są a nie że "czasem możne gdzieś dostać".
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trudno od razu wkleić linki ponieważ nie wszystko można kupić od ręki

Lepszy były Qunex 2 ponieważ ma lepszą geometrię przewodu .Jeżeli lubisz muzykalny dźwięk o dobrym miękkim basie to coś z oferty Cable Talk ,jeżeli przestrzenny to np.Tara Labs Prism ,delikty o łagodnych wysokich tonach - Supra ,ciekawy jest też Ultralink Matrix który ma delikatnie podbite krańce pasma ,dobrym wyborem jest też coś z oferty Audioquest np.Sidewinder ,Turquoise
 

mrosi

Member
HI-END jak to dumnie brzmi w kabelku za 74zł !! ,nabywców trzeba szukać wśród osób mających duże problemy z podstawowym procesem myślowym (bez urazy wręcz debili ) każdy z ilorazem inteligencji w granicach 100 punktów wie ,że to nie jest możliwe

A czym według Ciebie jest High-End? Jak rozumiem ja i większość czytelników, z Twojego posta wynika, że osoby zwracające na takie kable uwagę są debilami (dla Twojej wiadomości, najniższym stopniem upośledzenia umysłowego jest idiota, nie debil). Ty nim w swojej wszechwiedzy i nieomylności nie jesteś, bo po prostu wiesz czym jest High-End. Wytłumacz więc proszę nam, nędznym szaraczkom, czymże jest "High"End". Może czegoś się nauczymy...
 
Ostatnia edycja:
Do góry