Nieaktywne opcje Redukcji Szumów, Intelligent Frame Creation itp.

Zernat

New member
Witam, mam problem i chciałem was prosić o pomoc. Mam ten oto telewizor: Panasonic TX-42AS650E - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Jestem z niego bardzo zadowolony, ale ostatnio podłączyłem go sobie poprzez HDMI do komputera (do karty graficznej) i chciałem sobie pooglądać filmy odtwarzane z komputera. Niestety, pojawiały się takie jakby ... "poziome lagi" ? Obraz jakby skakał i "łamał" się w poziomie szczególnie przy nagłej zmianie oświetlenia (strzały, pioruny) i przy nietypowych ruchach kamery.

Na PS3 problem nei występuję ponieważ tam mam chyba domyślnie włączone opcje Korekcji Szumów, Korekcji MPEG i Intelligent Frame Creation. A tych opcji nie mogę włączyć gdy jestem na HDMI2, czyli na kablu od mojej karty graficznej.

Czy mogę je jakoś włączyć ? Tak samo nie mam dostępu do Ustawień Zaawansowanych, jak mogę to naprawić ?

Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.
 

Zernat

New member
Szukałem po internecie i ciągle nic :/

Naprawdę nikt się z takim problemem wcześniej nie spotkał ?

Pozdrawiam.
 

Zernat

New member
Hmm ... rozumiem, znaczy tak w teorii. Jak mogę to naprawić ? Filmy to zwykłe filmy kinowe, zapewne 24 FPS'y a raczej 23. coś tam.

Myślę, że te opcje które mam na szaro mogły by to chyba naprawić, ale jak je włączyć ?

Pozdrawiam.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Są one wyłączone na trybie do gier. Zobacz czy efekt będzie także występować na standardowych ustawieniach.
 

Zernat

New member
Co ciekawe, na HDMI 1 gdzie mam Ps3 włączony jest tryb Gra a mimo to, opcje tworzenia klatek itp. itd. są aktywne i działają :/

Może ktoś ma jakiś pomysł ? Jakikolwiek xd ?
 

Zernat

New member
Więc wychodzi na to, że jestem odosobniony z moim problemem. Postaram się w takim razie skontaktować z Panasonicem.

Pozdrawiam.
 

Zernat

New member
Miałem mała przerwę, wybaczcie.

Doszedłem do połowicznego rozwiązania problemu. Mianowicie, okazało się, że miałem ustawione odświeżanie monitora na 59 Hz, gdy przestawiłem na normalne 60 Hz to smużenie zniknęło PRAWIE w 100%

To co mi teraz pozostaje to, odrobinka smużenia no i ciągle nie mogę włączyć tych opcji - jak tworzenie klatek itp.

Jakby ktoś coś teraz wiedział to ja bardzo chętnie wysłucham.

Pw do kiki poszło, dzięki :)

Pozdrawiam.
 

Flikser

New member
Cześć, czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie co do włączenia opcji "Intelligent Frame Creation" w Trybie Gra? Mam ten sam problem co Ty i również nie znalazłem nic w internecie na ten temat.
 

zlodx

New member
Witam,

Mam ten sam problem. Po podlaczeniu telewizora (panas 640) do karty graficznej komputera (gtx 660 Ti) nie moge wlaczyc IFC. Jezeli kots znalazl odpowiedz na ta zagadke, prosze o info.

Pozdrawiam!
 
Do góry