Nie mogę odtworzyć BD

Mr_skywalker

New member
Mam Denon 2809 + BD 1800. Wkładam płytę BD i nie wykrywa mi jej. Powiem szczerze, że kiedys miałem taki problem i coś zrobiłem i mi poszło - tzn zaświeciło się takie niebieskie światełko sygnalizujące sygnał BD. Ale teraz nie sygnalizuje tego. nie wiem czy to po stronie odtwarzacza czy amplitunera.

Moze powinieniem ustawić wszystkie parametry defaultowo. Ale nie mogę znaleźć takiej opcji w ampli.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Sprawdz na innych plytach np. DVD. Jesli nie zalapie to jestes ofiara popsutego niebieskiego lasera. :( Smutne ale prawdziwe.
 

Mr_skywalker

New member
Być może źle sie wyraziłem. Jak włożę płytę DVD to odtwarzacz pisze /widzi że jest BD. Menu interaktywne widzi itp itd. Niestety nie świeci się to ładne niebieskie światełko (choć juz nie pamietam, czy to w odtwarzaczu powinno się swiecić czy w AV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Mr_skywalker napisał:
Jak włożę płytę DVD to odtwarzacz pisze /widzi że jest BD.

......?!
moze swatelko nie swieci sie wlasnie dlatego , ze jest to plyta DVD ? chociaz z tresci twojej wypowiedzi trudno wywnioskowac co to za plyta ?!
 

Mr_skywalker

New member
mat74 napisał:
......?!
moze swatelko nie swieci sie wlasnie dlatego , ze jest to plyta DVD ? chociaz z tresci twojej wypowiedzi trudno wywnioskowac co to za plyta ?!


Jeszcze raz. Jest to płyta Bluray - zdecydowanie. Co wiecej jak wkładam ją do odtwarzacza to na wyświetlaczu i na ekranie TV pisze, że jest to BD.
Niestety światełko się nie świeci. Problem jest taki, że już raz z tym walczyłem i wiem , że to było chyba coś w ustawieniach(choć mogę sie mylić) i udało mi się wywołać to niebieskie światełko. Niemniej to było pół roku temu i zapomniałem co to moze być.
 

Gohan111

Member
Czyli odtwarzacz odtwarza płyty blu-ray , da się oglądać normalnie filmy , a problem jest tylko w niebieskim światełku na ampli/dvd które nie chce się zaświecić ???? dobrze zrozumiałem ????
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Gohan111 napisał:
Czyli odtwarzacz odtwarza płyty blu-ray , da się oglądać normalnie filmy , a problem jest tylko w niebieskim światełku na ampli/dvd które nie chce się zaświecić ???? dobrze zrozumiałem ????

No wlasnie czyli filmy mozesz ogladac, ale niema niebieskiego swiatelka?
 

Mr_skywalker

New member
wasylhh napisał:
No wlasnie czyli filmy mozesz ogladac, ale niema niebieskiego swiatelka?

Dokładnie tak. Wg mnie to niebieskie światełko powinno się świecić na AV 2809. Ale on oczekuje jakiegoś sygnału z odtwarzacza. Być może coś jest zbędnie włączone lub wyłączone co temu przeszkadza. Dlatego zastanawiam się jak wrócić do ustawien fabrycznych w 2809.
 

dread

New member
Bez reklam
Te niebieskie światełko w amplitunerach Denona to HD Audio... a dalej to już sami drążcie temat 8)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Mr_skywalker napisał:
Dokładnie tak. Wg mnie to niebieskie światełko powinno się świecić na AV 2809. Ale on oczekuje jakiegoś sygnału z odtwarzacza. Być może coś jest zbędnie włączone lub wyłączone co temu przeszkadza. Dlatego zastanawiam się jak wrócić do ustawien fabrycznych w 2809.

Powiem ci, ze ZAWSZE jak kupujesz nowy sprzet to w srodku w kartonie jest instrukcja obslugi. Taka mala ksiazeczka, ktora trzeba przeczytac i wiedza w niej zawarta czyni cuda... ;)
 
Do góry