Nie lękajcie się - prorocze słowa LG podczas prezentacji pierwszych telewizorów obsługujących język polski a wyposażonych w sztuczną inteligencję.
Firma LG przedstawiła pierwsze na rynku w Polsce telewizory wyposażone w sztuczną inteligencję.
Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika i dlaczego jest krokiem milowym w rozwoju telewizji ?
Czy już musimy się martwić, że sztuczna inteligencja (AI) zawładnie naszym życiem ?
I czy to przeszkadza czy pomaga w życiu codziennym ?
Jako pierwsza głos zabrała Ewa Lis - PR manager LG Polska. Goście to śmietanka dziennikarzy największych portali branżowych, blogerzy, przedstawiciele prasy, rozgłośni i programów telewizyjnych.
Prezes LG stwierdził, że to ważna chwila dla LG.
Pan ...premier (albo Pan od premier) Marcin Kubiszak - marketing menager LG Polska, przedstawił premierowe modele i premierowe założenia oraz aspekty modeli Oled TV i LCD na rok 2018. I zaczęło się...
Trzeba będzie rozmawiać, ale czy trzeba będzie dogadywać się, czy trzeba będzie uzgadniać a może trzeba będzie negocjować... ?
Nic z tych rzeczy.
Otóż nowe modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV na rok 2018 są wyposażone w funkcje ThinQ AI, Funkcje które przetwarzają ludzką mowę i uczą się naszych zachowań. To LG jako pierwszy producent wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim.
Język Polski, czyli nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 najważniejszych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.
Technologia DeepThinQ od LG – w jaki sposób działa i czym się wyróżnia?
Co jeszcze może AI ?
Do tej pory trzeba było wystukiwać poszukiwane frazy, co zajmowało dużo czasu nawet obytym z technologią pisania. Nowsze modele potrafiły już głosowe przeszukać zasoby internetowe czy aplikacji.
Teraz wygodnie nawet małe dziecko , czy starsza nie obyta z technologią osoba głosem może sterować zasoby galerii, czy innych podłączonych źródeł. Obraz można wywołać nawet z zamkniętymi oczyma wydając komendę i to komendę którą sami określamy.
Możesz poprosić np o pokazanie zdjęć nie przeszukując zapasów "na piechotę".
Pierwsze obserwacje z poziomu obsługi małych dzieci, sredniej grupy wiekowej - przedstawiła wybrana polska rodzina, która przez dwa tygodnie korzystała z telewizora we własnym domu.
Marysia i Michał Góreccy z dziećmi sprawdzili, jak najnowszy 55-calowy telewizor Super UHD LG z technologią ThinQ AI zdaje egzamin w codziennych sytuacjach w ich rodzinie.
System przetwarzania języka naturalnego (NLP) – Jak działa w LG TV z AI?
Funkcje inteligentnego sterowania mową, które wykorzystują modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV bazują na przetwarzaniu języka naturalnego (natural language processing, NLP) - dziedzinie, która łączy sztuczną inteligencję oraz językoznawstwo.
Czym dokładnie jest przetwarzanie języka naturalnego i w jakim stopniu różni się od funkcji rozpoznawania mowy stosowanej w poprzednich generacjach telewizorów?
Takie portfolio LG czeka nas na rok 2018 w OLED TV.
Pojawią się modele 77" w wersji C8.
Jakie są podstawowe różnice Oled TV w modelach 2017 a 2018 ?
Otóż Procesor Alpha 9, Thinq AI,HFR
Od teraz Firma LG nie będzie już komunikować jaki rodzaj webOS będzie na wyposażeniu.
Nowy procesor, to jak nowy mózg.
Co potrafi i czym się charakteryzuje ?
Rozwój sztucznej inteligencji według LG
Czyli co może nowy procesor Alpha 9 ?
Jest dużo szybszy, dużo dokładniejszy, lepiej obrabia również sygnały słabe - co będzie mieć ogromne przełożenia na istniejące jeszcze obrazy z DVBt.
Mapowanie kolorów, zwiększenie ostrości, kontrastu, kolorów, zwiększona redukcja szumów.
Jedna z ważniejszych możliwości - 4 etapowa redukcja szumów.
Usuwanie fałszywych konturów.
Wyostrzanie.
Uwydatnianie głębi.
Co to jest Adaptive Color Enhancer ?
To Algorytm adaptacyjny który analizuje barwy i uwydatnia kolory powodując , że stają się żywsze i wyraźniejsze.
Teraz masz siedmiokrotnie więcej widzianych barw dzięki Alpha 9 - a dokładniej zaszytemu algorytmowi True Color Accuracy Pro.
I wreszcie coś co jest zapowiadane przez wszystkie firmy jako nowy cel nowoczesnych telewizorów, a wprowadzone już przez LG - HFR, czyli przetwarzanie sygnału video z prędkością 120 klatek na sekundę . To jest miód na serce każdego kibica i nie tylko.
Dlatego właśnie technologia HFR - która jest już w nowych modelach wyposażonych w procesor Aplha 9 - stanie się standardem nowej jakości . Jakości która będzie wspierana przez hollywódzkich producentów a także przez dostawców treści.
Ale procesor A9 - reguluje, poprawia, skaluje do 4K również OSD.
Nowy Cinema HDR pozwoli obsłużyć najważniejsze formaty na rynku.
Oczywiście z systemem który ma tylko LG - czyli Dolby Vision.
Kolejny specjalistyczny format opracowany wspólnie z Technikolorem.
Ale obraz to nie wszystko.
Już dawne badania pokazał,ze ogromny wpływ na postrzeganie obrazu ma jednoczesny dźwięk i to najwyższych lotów.
Dolby Atmos wprowadza nas w inny wymiar otaczającego na świata.
Dziś już dziesiątki urządzeń na rynku mają ten system, ale w telewizorach - jest tylko LG.
Telewizory LCD LG i również nowe podejście do jakości na 2018 rok
Pełne portfolio nowości LG LCD na 2018 rok.
Cel na Nano CELL - czyli matryce LCD LG i co z tego ?
Nano Cell - to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych paneli LCD zapewniający wierność odwzorowania barw. Dzięki niemu firma LG wprowadza nowy standard jakości telewizorów LCD.
Linia LG SUPER UHD wyposażona jest w matrycę Nano Cel które mają zapewnić najwyższy możliwy poziom realizmu obrazu. Nowe matryce - cechować się mają wysoką precyzją odwzorowania barw oraz zapewniają jeszcze szersze kąty widzenia. A dodatkowo telewizory LG SUPER UHD na rok 2018 posiadają funkcję Technologię 4K Cinema HDR z obsługą formatu Dolby Vision, co oznacza, że ich użytkownicy mogą cieszyć się pełną gamą treści HDR. Nowe modele wyposażone są w najnowszą wersję systemu webOS + sztuczna inteligencja.
Matryca pochłaniająca nadmiar światła - oko ćmy.
Matryca LCD Nano Cell zbudowana z małych cząsteczek o średnicy ok. 1 nm, które dokładnie odwzorowują barwy oraz pozwalają uzyskać szersze niż dotychczas kąty widzenia. Teraz siedząc na wprost ekranu, czy pod kątem 60 stopni nie dostrzeżesz różnic w odwzorowaniu kolorów na matrycy Nano Cell.
To proces pochłaniania nadmiaru światła określonej długości pozwala udoskonalić wyświetlane barwy i sprawić, by były czystsze i bardziej wyraźne. Dzięki pochłanianiu światła nowa matryca
precyzyjnie filtruje kolory podstawowe, co pozwala na wyświetlane treści wiernych zamierzeniom twórców.
Technologia LG Nano Cell ogranicza problemy związane z jakością barw lub niestabilnością obrazu. Co więcej minimalizuje odbicia światła od ekranu, utrzymując wysokiej jakości obraz nawet przy silnym, naturalnym świetle.
Jakie są różnice modeli 2017 a 2018 ?
Zasadnicze !
To pierwsze modele LG z podświetleniem sektorowym.
Teraz 96 bloków skutecznie ograniczy rozświetlanie niepotrzebnie świecących elementów, które powinny być wyłączone.
Do tej pory to była pięta Achillesowa LG, że w wysokich modelach cała strefa świeciła od dołu aż do góry. Wiele osób to właśnie irytowało.
Ale to już koniec.
Teraz LG dołączyło do ekskluzywnego grona modeli najwyższej technologii podświetlenia telewizorów LCD.
Odwzorowanie barw w nano cell zachowując 1 nm długości fali gwarantuje najwierniejsze odwzorowanie barw.
Zachowanie zrównoważenia kolorów barw nawet przy 60 stopniach odchylenia.
Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 60% osób deklaruje iż patrzy na ekran telewizora pod kątem.
Rozwój sztucznej inteligencji według LG
Ówczesny etap sztucznej inteligencji ma za zadanie ułatwić komunikację człowieka z telewizorem i telewizora z człowiekiem. Obsługa głosem to najwyższa obecnie kultura komunikacji.
Nie wiemy jeszcze czy telewizor załapie ironię w naszych słowach i odpowie od...powiednio.
Ale już na tym etapie telewizor wyposażony w sztuczną inteligencję znacznie ułatwi korzystanie osobom, które nie korzystały z wielu możliwości telewizora, ponieważ nie miały pojęcia co przyciskać na przyciskach i ile razy.
Dziś zaczepka "dawaj mi tu Netflixa" jest rozumiana z właściwą intencją.
Ale oczywiście celem sztucznej inteligencji jest prostota, dostępność, radość i zdecydowanie większy zakres możliwości wykorzystania telewizora przez ludzi w każdym przedziale wiekowym.
A przecież w deklaracji jest, iż telewizor będzie komunikował się również z innymi urządzeniami z AI.
I siedząc przed telewizorem, zamiast gramoląc się z wysiłkiem do lodówki i sprawdzić czy zostało jeszcze coś do picia z wczorajszej imprezy, zapytać wystarczy leżąc wygodnie i mówiąc do telewizora, który skomunikuje się z lodówką - "lodóweczko czy jest jeszcze kropla radosnego płynu kojącego przełyk" . Dostaniesz odpowiedź nie mniej inteligentną - nie, proszę było nie łykać wszystkiego wczoraj i to jeszcze o drugiej w nocy !
Nie lękajcie się !
Oto idzie odnowa technologiczna w zupełnie rewolucyjnym wydaniu.
( test wkrótce)

Firma LG przedstawiła pierwsze na rynku w Polsce telewizory wyposażone w sztuczną inteligencję.
Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika i dlaczego jest krokiem milowym w rozwoju telewizji ?

Czy już musimy się martwić, że sztuczna inteligencja (AI) zawładnie naszym życiem ?
I czy to przeszkadza czy pomaga w życiu codziennym ?

Jako pierwsza głos zabrała Ewa Lis - PR manager LG Polska. Goście to śmietanka dziennikarzy największych portali branżowych, blogerzy, przedstawiciele prasy, rozgłośni i programów telewizyjnych.

Prezes LG stwierdził, że to ważna chwila dla LG.

Pan ...premier (albo Pan od premier) Marcin Kubiszak - marketing menager LG Polska, przedstawił premierowe modele i premierowe założenia oraz aspekty modeli Oled TV i LCD na rok 2018. I zaczęło się...

Trzeba będzie rozmawiać, ale czy trzeba będzie dogadywać się, czy trzeba będzie uzgadniać a może trzeba będzie negocjować... ?
Nic z tych rzeczy.
Otóż nowe modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV na rok 2018 są wyposażone w funkcje ThinQ AI, Funkcje które przetwarzają ludzką mowę i uczą się naszych zachowań. To LG jako pierwszy producent wprowadził do swoich telewizorów technologię sztucznej inteligencji, która działa również w języku polskim.

Język Polski, czyli nasz rodzimy język znalazł się w gronie 10 najważniejszych języków świata, które współpracują z globalną platformą sztucznej inteligencji LG ThinQ AI.

Technologia DeepThinQ od LG – w jaki sposób działa i czym się wyróżnia?
- DeepThinQ to platforma głębokiego uczenia opracowana przez LG. Posiada cztery główne obszary umiejętności kluczowe w rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję: głos (indywidualny sposób mówienia użytkownika, wymowa, intonacja, tembr głosu), język oraz ruch.
- DeepThinQ wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia, aby rozpoznawać wzorce i pozyskiwać informacje poprzez analizę danych. W przypadku LG TV z AI, dzięki DeepThinQ analizuje jednocześnie głos (sposób wymowy) oraz język.

- Platforma stworzona przez LG, dzięki mechanizmom głębokiego uczenia, stale ewoluuje. Dzięki temu telewizory uczą się, jak właściwie reagować na potrzeby użytkowników na podstawie wydawanych przez nich poleceń głosowych. Podłączony do internetu telewizor przesyła zebrane dane do serwera – dzięki temu platforma DeepThinQ (nie urządzenie) uczy się i stale poprawia swoją wydajność.
- Funkcje ThinQ AI rozpoznają naturalny język polski i nieustannie podnoszą poziom rozumienia nowych zwrotów. W ten sposób użytkownicy mogą dawać polecenia głosowe bezpośrednio do mikrofonu pilota i korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje nowoczesny, zaawansowany system oparty o głębokie uczenie maszynowe.
Co jeszcze może AI ?

Do tej pory trzeba było wystukiwać poszukiwane frazy, co zajmowało dużo czasu nawet obytym z technologią pisania. Nowsze modele potrafiły już głosowe przeszukać zasoby internetowe czy aplikacji.

Teraz wygodnie nawet małe dziecko , czy starsza nie obyta z technologią osoba głosem może sterować zasoby galerii, czy innych podłączonych źródeł. Obraz można wywołać nawet z zamkniętymi oczyma wydając komendę i to komendę którą sami określamy.

Możesz poprosić np o pokazanie zdjęć nie przeszukując zapasów "na piechotę".

Pierwsze obserwacje z poziomu obsługi małych dzieci, sredniej grupy wiekowej - przedstawiła wybrana polska rodzina, która przez dwa tygodnie korzystała z telewizora we własnym domu.

Marysia i Michał Góreccy z dziećmi sprawdzili, jak najnowszy 55-calowy telewizor Super UHD LG z technologią ThinQ AI zdaje egzamin w codziennych sytuacjach w ich rodzinie.
System przetwarzania języka naturalnego (NLP) – Jak działa w LG TV z AI?
Funkcje inteligentnego sterowania mową, które wykorzystują modele LG OLED TV oraz LG Super UHD TV bazują na przetwarzaniu języka naturalnego (natural language processing, NLP) - dziedzinie, która łączy sztuczną inteligencję oraz językoznawstwo.

Czym dokładnie jest przetwarzanie języka naturalnego i w jakim stopniu różni się od funkcji rozpoznawania mowy stosowanej w poprzednich generacjach telewizorów?
- Mówiąc w naturalny sposób do telewizora, urządzenie z czasem nauczy się rozpoznawać intencje użytkownika oraz kontekst.
- Poprzednie generacje telewizorów wymagały wydawania jasnych komend (np. „zwiększ głośność”). Natomiast LG TV AI ThinQ pozwala urządzeniu zrozumieć znacznie szerszą gamę określeń (np. „głośniej”, „jest zbyt cicho”, „ścisz”, „zamilcz”). Jest to zupełnie nowy, bardziej spersonalizowany sposób komunikowania się z telewizorem.
- LG TV AI ThinQ słuchając naszego głosu i naturalnego języka stale uczy się nowych określeń i zwiększa liczbę rozumianych zwrotów.
- Obecnie przetwarzanie języka naturalnego (NLP) w telewizorach LG TV AI ThinQ rozpoznaje 10 języków – w tym polski. Technologia dostępna jest w 14 krajach, w tym w Polsce. LG jest pierwszym producentem elektroniki użytkowej, który w 2018 roku wprowadza w Polsce i na świecie telewizory wykorzystujące technologię sztucznej inteligencji w komunikacji z użytkownikami w języku polskim.

- Do poprawnego funkcjonowania LG TV AI ThinQ niezbędne jest stałe połączenie z internetem.
-
Takie portfolio LG czeka nas na rok 2018 w OLED TV.
Pojawią się modele 77" w wersji C8.

Jakie są podstawowe różnice Oled TV w modelach 2017 a 2018 ?
Otóż Procesor Alpha 9, Thinq AI,HFR
Od teraz Firma LG nie będzie już komunikować jaki rodzaj webOS będzie na wyposażeniu.

Nowy procesor, to jak nowy mózg.
Co potrafi i czym się charakteryzuje ?

Rozwój sztucznej inteligencji według LG
- LG OLED TV oraz LG Super UHD TV wyposażone w funkcje ThinQ AI stanowią dopiero początek drogi obranej przez LG w rozwoju sztucznej inteligencji w urządzeniach elektroniki użytkowej.
- Telewizory LG będą dążyć do zapewnienia spersonalizowanych usług w odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania w oparciu o profil użytkownika. Finalnie dzięki poznaniu i uczeniu się nawyków użytkownika, elektronika ma być jeszcze lepiej dostosowana do swojego właściciela.
- Globalnie LG współpracuje z firmą Google i Amazon. Partnerstwo to pozwala rozwijać technologię DeepThinQ czego efektem jest integracja LG AI TV z asystentami Google Assistant i Amazon Alexa.

Czyli co może nowy procesor Alpha 9 ?
Jest dużo szybszy, dużo dokładniejszy, lepiej obrabia również sygnały słabe - co będzie mieć ogromne przełożenia na istniejące jeszcze obrazy z DVBt.

Mapowanie kolorów, zwiększenie ostrości, kontrastu, kolorów, zwiększona redukcja szumów.

Jedna z ważniejszych możliwości - 4 etapowa redukcja szumów.

Usuwanie fałszywych konturów.

Wyostrzanie.

Uwydatnianie głębi.

Co to jest Adaptive Color Enhancer ?
To Algorytm adaptacyjny który analizuje barwy i uwydatnia kolory powodując , że stają się żywsze i wyraźniejsze.

Teraz masz siedmiokrotnie więcej widzianych barw dzięki Alpha 9 - a dokładniej zaszytemu algorytmowi True Color Accuracy Pro.

I wreszcie coś co jest zapowiadane przez wszystkie firmy jako nowy cel nowoczesnych telewizorów, a wprowadzone już przez LG - HFR, czyli przetwarzanie sygnału video z prędkością 120 klatek na sekundę . To jest miód na serce każdego kibica i nie tylko.

Dlatego właśnie technologia HFR - która jest już w nowych modelach wyposażonych w procesor Aplha 9 - stanie się standardem nowej jakości . Jakości która będzie wspierana przez hollywódzkich producentów a także przez dostawców treści.



Oczywiście z systemem który ma tylko LG - czyli Dolby Vision.

Kolejny specjalistyczny format opracowany wspólnie z Technikolorem.
Ale obraz to nie wszystko.
Już dawne badania pokazał,ze ogromny wpływ na postrzeganie obrazu ma jednoczesny dźwięk i to najwyższych lotów.

Dolby Atmos wprowadza nas w inny wymiar otaczającego na świata.

Dziś już dziesiątki urządzeń na rynku mają ten system, ale w telewizorach - jest tylko LG.
Telewizory LCD LG i również nowe podejście do jakości na 2018 rok

Pełne portfolio nowości LG LCD na 2018 rok.

Cel na Nano CELL - czyli matryce LCD LG i co z tego ?

Nano Cell - to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych paneli LCD zapewniający wierność odwzorowania barw. Dzięki niemu firma LG wprowadza nowy standard jakości telewizorów LCD.
Linia LG SUPER UHD wyposażona jest w matrycę Nano Cel które mają zapewnić najwyższy możliwy poziom realizmu obrazu. Nowe matryce - cechować się mają wysoką precyzją odwzorowania barw oraz zapewniają jeszcze szersze kąty widzenia. A dodatkowo telewizory LG SUPER UHD na rok 2018 posiadają funkcję Technologię 4K Cinema HDR z obsługą formatu Dolby Vision, co oznacza, że ich użytkownicy mogą cieszyć się pełną gamą treści HDR. Nowe modele wyposażone są w najnowszą wersję systemu webOS + sztuczna inteligencja.

Matryca pochłaniająca nadmiar światła - oko ćmy.
Matryca LCD Nano Cell zbudowana z małych cząsteczek o średnicy ok. 1 nm, które dokładnie odwzorowują barwy oraz pozwalają uzyskać szersze niż dotychczas kąty widzenia. Teraz siedząc na wprost ekranu, czy pod kątem 60 stopni nie dostrzeżesz różnic w odwzorowaniu kolorów na matrycy Nano Cell.

To proces pochłaniania nadmiaru światła określonej długości pozwala udoskonalić wyświetlane barwy i sprawić, by były czystsze i bardziej wyraźne. Dzięki pochłanianiu światła nowa matryca
precyzyjnie filtruje kolory podstawowe, co pozwala na wyświetlane treści wiernych zamierzeniom twórców.

Technologia LG Nano Cell ogranicza problemy związane z jakością barw lub niestabilnością obrazu. Co więcej minimalizuje odbicia światła od ekranu, utrzymując wysokiej jakości obraz nawet przy silnym, naturalnym świetle.

Jakie są różnice modeli 2017 a 2018 ?
Zasadnicze !
To pierwsze modele LG z podświetleniem sektorowym.

Teraz 96 bloków skutecznie ograniczy rozświetlanie niepotrzebnie świecących elementów, które powinny być wyłączone.

Do tej pory to była pięta Achillesowa LG, że w wysokich modelach cała strefa świeciła od dołu aż do góry. Wiele osób to właśnie irytowało.
Ale to już koniec.
Teraz LG dołączyło do ekskluzywnego grona modeli najwyższej technologii podświetlenia telewizorów LCD.

Odwzorowanie barw w nano cell zachowując 1 nm długości fali gwarantuje najwierniejsze odwzorowanie barw.

Zachowanie zrównoważenia kolorów barw nawet przy 60 stopniach odchylenia.

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 60% osób deklaruje iż patrzy na ekran telewizora pod kątem.

Rozwój sztucznej inteligencji według LG
- LG OLED TV oraz LG Super UHD TV wyposażone w funkcje ThinQ AI stanowią dopiero początek drogi obranej przez LG w rozwoju sztucznej inteligencji w urządzeniach elektroniki użytkowej.
- Telewizory LG będą dążyć do zapewnienia spersonalizowanych usług w odpowiedzi na bardziej skomplikowane pytania w oparciu o profil użytkownika. Finalnie dzięki poznaniu i uczeniu się nawyków użytkownika, elektronika ma być jeszcze lepiej dostosowana do swojego właściciela.
- Globalnie LG współpracuje z firmą Google i Amazon. Partnerstwo to pozwala rozwijać technologię DeepThinQ czego efektem jest integracja LG AI TV z asystentami Google Assistant i Amazon Alexa.

Ówczesny etap sztucznej inteligencji ma za zadanie ułatwić komunikację człowieka z telewizorem i telewizora z człowiekiem. Obsługa głosem to najwyższa obecnie kultura komunikacji.
Nie wiemy jeszcze czy telewizor załapie ironię w naszych słowach i odpowie od...powiednio.
Ale już na tym etapie telewizor wyposażony w sztuczną inteligencję znacznie ułatwi korzystanie osobom, które nie korzystały z wielu możliwości telewizora, ponieważ nie miały pojęcia co przyciskać na przyciskach i ile razy.
Dziś zaczepka "dawaj mi tu Netflixa" jest rozumiana z właściwą intencją.
Ale oczywiście celem sztucznej inteligencji jest prostota, dostępność, radość i zdecydowanie większy zakres możliwości wykorzystania telewizora przez ludzi w każdym przedziale wiekowym.

A przecież w deklaracji jest, iż telewizor będzie komunikował się również z innymi urządzeniami z AI.

I siedząc przed telewizorem, zamiast gramoląc się z wysiłkiem do lodówki i sprawdzić czy zostało jeszcze coś do picia z wczorajszej imprezy, zapytać wystarczy leżąc wygodnie i mówiąc do telewizora, który skomunikuje się z lodówką - "lodóweczko czy jest jeszcze kropla radosnego płynu kojącego przełyk" . Dostaniesz odpowiedź nie mniej inteligentną - nie, proszę było nie łykać wszystkiego wczoraj i to jeszcze o drugiej w nocy !
Nie lękajcie się !
Oto idzie odnowa technologiczna w zupełnie rewolucyjnym wydaniu.
( test wkrótce)