Nie chcę kina domowego, amplitunera...

shados

New member
No dobra - może tak nie do końca. Mam telewizor Samsung D6500. Nie chcę kupować (przynajmniej na tą chwilę) ani amplitunera, ani kina domowego, ponieważ nie jestem melomanem, a filmy oglądam z dysku. No i jest bardziej prozaiczny powód dlaczego nie: bo to dodatkowe urządzenia, dodatkowe gniazdko, dodatkowy pilot itp.
I moje pytanie jest takie: co można podłączyć do tego telewizora by móc się cieszyć dźwiękiem przestrzennym i basami (kwestia jakości to już drugorzędna sprawa bo wiem, że podstawa to dobry amplituner/kino, a przede wszystkim głośniki). Chodzi mi tylko o to by dźwięk był słyszalny nie tylko z przodu i żeby nie było dodatkowych urządzeń.
Pomyślałem więc o soundbarze od samsunga, model D450. Ale pytanie czy dźwięk zawsze przez niego będzie leciał czy każdorazowo trzeba włączać to "urządzenie", czy też wystarczy włączyć POWER czy każdorazowo w menu wybierać wyjście dźwięku?
Wiem że ten zestaw ma suba wirless, ale czy w przyszłości mógłbym dodać satelitki na tył też w wirlessie i czy to będzie działało?

Będę wdzięczny za wszelkie porady, sugestie, wskazówki bo jestem totalnym laikiem w tym temacie.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Link do komentarzy:

SAMSUNG - 2.1 Channel Audio Bar Home Theater System customer reviews - product reviews - read top consumer ratings

Do satelitek na przyszłość bym nie liczył jeżeli obecnie producent tego nie przewiduje.

Ogólnie urządzenie zastępcze do głośników w TV nic mniej ale tez nic więcej, kina domowego to nie stworzy może da średnią jakość odsłuchu stereo i pseudo-przestrzenność dzięki sub'owi. IMO kasa wyrzucona w błoto ale ludzie mocno chwalą (link wyżej).

Pzdr.,
(C)G
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Każde urządzenie wymaga zasilania, nawet bezprzewodowy sub - tego nie ominiesz. A co do pilota to wystarczy zakupić inteligenty programowalny pilot, np. logitech harmony i po dniu zabawy z konfiguracją (dopracowanie i ustawienie pod swoje potrzeby) wygoda użytkowania jest taka sama jak przy jednym urządzeniu, np. wciskasz przycisk tv a pilot włącza równocześnie trzy urządzenia, ustawia odpowiednie wejścia i ewentualnie wycisza tv. Jeżeli oglądasz filmy tylko poprzez TV to wystarczy, że zakupione kino wspiera HDMI-CEC i już możesz to tak ustawić, że kino włączy się po włączeniu tv, a pilotem od tv będziesz regulował od razu głośność kina. Przy bardziej rozbudowanych zestawach polecam wspomniane rozwiązanie z pilotem logitecha.
 
Do góry